9. krog |  Domžale, Športni park Domžale |  09.10.2010 ob 20.15

0 : 1

Sodniki: Habjanič Sašo (glavni sodnik), Koren Jožef (1. pomoč), Gabor Jožef (2. pomoč) , Glažar Roman (4. sodnik)
0 Rumeni kartoni 4

0'
  Pred nami je prestavljena tekma 9. kroga, ki je bila prestavljena zaradi obilnega deževja in poplavljenega igrišča.
0'
  Stadion je lepo popolnjen, kar je razumljivo, saj gre za obračun trenutno vodilnih ekip prve slovenske nogometne lige.
0'
  Kljub temu, da sta v kadru mlade reprezentance, sta Berič in Rep v kadru Maribora.
0'
0'
  Prvi so s sredine igrišča krenili domači.
1'
  Zaenkrat tipanje obeh ekip.
3'
  Igra poteka povsem na sredini igrišča, oboji so zaenkrat zelo previdni.
4'
  Zaenkrat so več pri žogi domači.
5'
  Viler je poslal prvi predložek na srečanju, vendar je bil Brljak na pravem mestu.
5'
  V prvem resnejšem poizkusu Domžal, se je Pekič znašel v offsidu.
7'
  Prve minute so povsem taktične, kjer sta obe ekipi zaenkrat izredno disciplinirani.
8'
  Apatič je poizkušal s predložkom z leve strani, vendar je žogo izbil Rajčevič.
10'
  Po predložku Repa, so Mariborčani dobili prvi kot.
10'
  Domači izbijajo žogo.
11'
  Poizkus podaje do Pekiča, a so Štajerci brez težav odbili domžalski napad.
13'
  Še vedno se nadaljuje 'šahovska' partija, ki zaenkrat ne dopušča veliko prostora za akcije.
14'
  Poizkus mariborskega protinapada se ni izšel.
14'
  Dolga podaja domačih proti Krciču, pred katerim pa je žogo v kot izbil Rajčevič.
15'
  Drevenškovo podajo iz kota je izbil Volaš.
16'
  Pobudo počasi prevzemajo gostje iz Maribora.
17'
  Knezovič je skočil višje kot Tavares, ki je poizkušal izvesti hiter protinapad.
18'
  Prvi strel proti vratom. Strel Pekiča je bil lahek plen vratarja Pridigarja.
21'
  Oboji poizkušajo z dolgimi globinskimi podajami, ki pa zaenkrat ne prinašajo uspeha.
23'
  Tudi tokratno globinsko podajo je ujel Brljak.
25'
  Strel Pekiča so gostje blokirali.
25'
  Drugi kot za Domžale.
26'
  Juninho je podal na drugo vratnico, kjer pa Brezovački ni dobro zadel žoge, ki jo je nato izbil Tavares.
27'
  Prosti strel iz 35-ih metrov.
27'
  Globinska podaja, ki pa je zletela v gol-avt.
28'
  Strel Brezovačkega je blokiral Andjelkovič.
31'
  Srečanje je vendarle postalo vsaj za odtenek bolj razgibano.
32'
  Sedaj so se oboji nekoliko, čepra le za malenkost bolj odprli, več je tudi akcij, res pa je, da nismo videli še niti ene nevarne akcije za gol.
35'
  Aleš Majer je dobil rumeni karton.
36'
  Marcos Morales Tavares je dobil rumeni karton.
38'
  Akcija Domžal. Podajo proti gostujočim vratom, Andjelkovič je sprva spustil žogo, nato pa je iz ozadja prihitel Pekič, a je Andjelkovič žogo pravočasno izbil.
39'
  Domnevna roka v kazenskem prostoru Domažl, brez 11-metrovke.
39'
  Mariborčani so izvedli prosti strel, dvakrat ustrelili proti vratom, a so domači blokirali oba strela.
40'
Drugi rumeni (rdeči karton)
  Aleš Majer je dobil drugi rumeni karton in mora z igrišča.
41'
  Sodnik je zaradi protestov na tribuno poslal športnega direktorja gostov Zlatka Zahovič.
43'
  Mariborčani so na igrišču ostali z igralcem manj potem, ko so prevladovali in ko je začelo 'dišati' po njihovem golu.
45'
Podaljšek
  Dve minuti sodnikovega podaljška.
45+1'
  Protinapad gostov so domači branilci prekinili tako da so Volašu izbili žogo.
45+1'
45'
48'
  Tudi drugi polčas se je začel s taktično borbo na sredini igrišča.
49'
  Na tleh je obležal Juninho, ki potrebuje zdravniško pomoč.
50'
  Z Brazilcem ni nič hujšega in se je že vrnil na igrišče.
52'
  Krcič je odlično podal Apatiču, ki je z leve strani podal v osrčje kazenskega prostora, kjer pa ni bilo nikogar izmed domačih igralcev.
53'
  Odličen strel Drevenška je s parado obranil Pridigar. Kot za domače.
55'
  Mariborčani v drugem polčasu (od 40. minute imajo igralca manj) čakajo na priložnosti iz protinapadov.
57'
  Drevenšek je poizkusil še enkrat od daleč. Tokrat je žoga letela zelo visoko.
61'
  Juninho je s 40-ih metrov ustrelil proti vratom, Pridigar pa je imel ogromno težav, nato pa je žoga končala v kotu.
63'
  Juninho je lepo žogo prepustil Teinoviču, ki je sprožil pravo bombo, ki pa je zletela za kakšen centimeter mimo desne vratnice mariborskega vratarja.
64'
  Ritem v drugem polčasu narekujejo domači, ki so tudi bolj nevarni.
65'
  Menjava: iz igre Vito Plut, v igro Željko Filipovič.
65'
  Prva menjava na tekmi. V igro je prišel nekdanji nogometaš Domžal, ki pa sedaj nosi vijolični dres.
66'
  Pekič je lepo prišel mimo Andjelkoviča, ki pa je nato popravil svojo napako in žogo izbil v nov kot za domače.
67'
  Menjava: iz igre Amer Krcič, v igro Jernej Smukavec.
67'
  Teinovič je še enkrat močno sprožil, a tudi tokrat nenatančno.
68'
  Še en strel od daleč. Tokrat je za las zgrešil Juninho.
71'
  Ponovno so to domžalske minute.
72'
  'Skrajšani kot' za Domžale. Prosti strel izvaja Apatič.
72'
  Izbijajo gostje.
75'
  Lepa visoka žoga v kazenski prostor so poslali domači, Pekič pa je z glavo streljal mimo gola.
77'
  Globinska podaja za Tavaresa, ki je s konicami prstov poizkušal premagati Brljaka, od katerega se je žoga odbila do Cvijanoviča, ki pa je ustrelil preko gola.
77'
  Menjava: iz igre Marcos Morales Tavares, v igro Robert Berič.
79'
  Po lepi akciji je Rep streljal proti vratom, nekdo od domačih se je dotaknil žoge, ki je končala v avtu.
81'
  Zatkovič je od daleč streljal preko gola.
83'
  Viler izbija žogo na golovi črti!!!!
84'
  Apatič je podal v kazenski prostor, tam se je odvijal fliper, nato je Pekič z glavo meril, na golovi črti pa je Viler izbil žogo v prečko od katere se je žoga odbila nazaj v polje.
85'
  Na drugi strani je Volaš preveč 'mečkal' z žogo in akcija je splavala po vodi.
86'
  Drevenšek je podal iz prostega strela, a je šla previsoko za vse.
88'
  Sedaj Mariborčani pritiskajo proti domžalskim vratom.
88'
  Menjava: iz igre Rajko Rep, v igro Timotej Dodlek.
89'
  GOOOL! Zadel je Dalibor Volaš!
90'
  Berič je s peto lepo podal do Volaša, ki je izkoristil podajo in premagal domžalskega vratarja Brljaka.