17. krog |  Ajdovščina, Nogometni stadion Ajdovščina |  14.11.2010 ob 13.00

Primorje

0 : 0

Sodniki: Huselja Emir (glavni sodnik), Jovanović Stevo (1. pomoč), Podgornik Janez (2. pomoč) , Frank Pavel (4. sodnik)
3 Rumeni kartoni 3

0'
  Spoštovane ljubiteljice in ljubitelji nogometa, lep pozdrav iz Ajdovščine. V "opoldanskem terminu" se bosta pomerila Primorje in Maribor.
0'
  Nebo nad Vipavsko dolino je oblačno, vendar dežja ni pričakovati. Piha rahel zahodni veter.
0'
  Ekipi Primorja in Maribora se v Ajdovščini spet merita po enoletnem premoru; maja lani sta se razšli z remijem (1:1; Teinovič, Nilton). V skupnem seštevku bosta moštvi odigrali 57. tekmo.
0'
  Ena glavnih značilnosti zadnjih medsebojnih tekem je uspešna ajdovska serija na domačem igrišču, od koder Mariborčani niso odnesli polnega izkupička že štiri leta in pol. Nazadnje so slavili 25. marca 2006, ko so za 0:3 zadeli Jelič, Pekič in Pregelj.
0'
  Maribor prihaja v Ajdovščino po zavidljivi seriji brez poraza, ki traja še iz lanske sezone. Zadnjič so bili premagani v 30. krogu v Lendavi. Aktualnih je tudi sedem tekem brez prejetega gola: konec septembra je v LV na tekmi z Rudarjem zadel Djermanovič, potem pa se vijoličasta mreža ni več zatresla.
0'
  Primorje je v zadnjih krogih v negativni seriji, saj je zapored izgubilo štiri tekme (Rudar, Triglav, Hit Gorica in Olimpija) zadnje tri celo brez doseženega zadetka.
0'
  S štirimi zmagami so Ajdovci na predzadnjem mestu lestvice, Mariborčani imajo kar 25 točk več na prvem mestu. Na dosedanjih 16 prvenstvenih tekmah so vijoličasti prejeli samo šest golov (enega jim je zabil tudi Tim Lo Duca), ajdovska bilanca je s 24:33 negativna.
0'
  Vse to so podatki, ki ne puščajo dovomom o tem, katera ekipa je favorit današnje tekme v Ajdovščini. Je pa vprašanje, ali lahko tudi tokrat kaj opravi tradicija. Mariborčani sicer prvič gostujejo na prenovljenem ajdovskem stadionu.
0'
0'
  V Ajdovščini smo zaradi nekaj tehninih težav malce zapozneli z vklopom, vendar upamo, da bo sedaj vse vredu.
0'
  Trenutno smo v 8 minuti tekme.
1'
  Uvodne minute potekajo zaenkrat brez pravih priložnosti enih in drugih.
2'
  Marcos Morales Tavares je dobil rumeni karton.
5'
  V Ajdovščini poteka 12 minuta srečanja, zaenkrat brez pravih priložnosti obeh ekip.
8'
  Ajdovci danes nastpajo brez Tanjiča, Kremenoviča in Čoraliča.
10'
  Pri Mariborčanih danes manjkajo Rajčevič, Mejač in Mazga.
11'
  Smo v 18 minuti srečanja, nekaj več priložnosti za Mariborčane.
20'
  Aleš Mertelj je dobil rumeni karton.
22'
  Prva prava priložnost za Primorje, ko je poizkušal Mark Božič, vendar Radan je bil na mestu.
28'
  Lepa priložnost za domače, ko je po izvajanju kota Simon Živec lepo podal Božiču, ki pa je zadel okvir gostujočih vrat.
29'
  Mariborčani so hitro odgovorili, saj je imel domači vratar kar precej dela po strelu Rajka Repa.
38'
  Sam pred domačim vratarjem se je znašel gostujoči igralec Volaš, vendar je ponovno bil na mestu vratar Primorja.
45'
  Minuta sodniškega nadomastila igralnega časa
45'
  V zadnjem delu prvega polčasa somači igrajo brez poškodovanega Škrbine.
45+1'
  Strel Laloviča na vrata gostujočega vratarja, vendar je tudi tokrat Radan ohranil svojo mrežo nedotaknjeno.
45+1'
45'
46'
  Pričetek drugega polčasa, pri domačih se je v igro vrnil poškodovani Luka Škrbina.
48'
  Prvi poizkus za Mariborčane, Rep streljal na domača vrata, vendar Pietrzkiewicz je strel zaustavil.
49'
  Saša Lalovič je dobil rumeni karton.
51'
  Nevarni strel Božiča na gostujoča vrata, vendar Radan je bil dovolj pazljiv in njegov strel odbil v kot.
56'
  Izjemna priložnost za Mariborčane, Vito Plut je sam potegnil po desni strani, vendar nenatančno meril.
60'
  Zaenkrat povsem enakovreden drugi polčas.
61'
  Aleš Majer je dobil rumeni karton.
63'
  Luka Škrbina je dobil rumeni karton.
63'
  V Ajdovščini se pripravljajo prve menjave.
65'
  Menjava: iz igre Rajko Rep, v igro Goran Cvijanovič.
65'
  Menjava: iz igre Saša Lalovič, v igro Željko Tomič.
69'
  Le priložnost za domače, Tomič je sam potegnil pred gostujoča vrata a je na koncu obramaba Maribora uspešno delovala.
70'
  Menjava: iz igre Vladimir Ostojič, v igro Sašo Ogrič.
72'
  Ponovno poizkus Primorja, Tomič sam našel Božiča v kazenskem prostoru, vendar neuspešen zaključek Primorja.
72'
  Menjava: iz igre Vito Plut, v igro Robert Berič.
80'
  V zadnjih minutah pritisk Primorja, vendar gostje uspešno v obrambnih vrstah.
81'
  Tavares sam pred domačimi vrati, vendar je streljal preslabo.
83'
  Menjava: iz igre Dalibor Volaš, v igro David Bunderla.
90'
  Še tri minute sodniškega nadomestila igralnega časa.
90+2'
  Bojan Đukič je dobil rumeni karton.
90+3'
90+3'
  Na koncu sta se ekipi razšle z neodločenim izidom, kar je povsem upravičen izid srečanja po prikazanem