18. krog |  Maribor, Ljudski vrt |  20.11.2010 ob 19.00

1 : 1

Sodniki: Čeferin Darko (glavni sodnik), Žunič Matej (1. pomoč), Rep Borut (2. pomoč) , Kajtazović Nejc (4. sodnik)
2 Rumeni kartoni 2

0'
  Lep pozdrav iz Ljudskega vrta, kjer čakamo na derbi vodilne in drugouvrščene ekipe na lestvici, torej obračun med Mariborom in Domžalami.
0'
  Ekipi se bosta srečali drugič v tem prvenstvu. Na prvi tekmi v Domžalah so se veselili vijoličasti, ki so tekmo z zadetkom Volaša v zadnjih trenutkih obračuna, dobili z 1:0.
0'
  Obe ekipi danes ne bosta nastopili v idealnih postavah. Mariboračani bodo zagotovo najbolj pogrešali kapetana Tavaresa, ki je kaznovan. Zaradi kazni nima pravice nastopiti tudi Aleš Majer, pri gostih pa zaradi kazni manjka Jovan Vidovič. Seveda so nekateri nogometaši tudi poškodovani.
0'
  Moštvi sta že na igrišču, sledijo začetne formalnosti nato pa začetek derbija, že 40 prvenstvenega obračuna v samostojni Sloveniji med Mariborom in Domžalami.
0'
2'
  Začetno otipavanje, še čakamo na prvo pravo priložnosti.
6'
  Prva obetavna akcija na tekmi. Po hitri kombinaciji domačih je na robu kazenskega prostora streljal Plut, vendar ni meril dovolj natančno.
9'
  Glede na to, da merita moči najmočnejši ekipi v ligi je danes v Ljudskem vrtu, za mariborske razmere, malo gledalcev. Verjetno je glavni razlog za to hladno vreme.
12'
  Prvi poskus gostov. Po kotu z desne strani je z glavo streljal Knezovič, vendar žoge ni zadel najbolje in končala je precej mimo gola.
16'
  Prva velika priložnost za Maribor. Z roba kazenskega prostora je odlično streljal Volaš, vratar Brljak pa je z zadnjimi močmi žogo odbil v kot.
23'
  V zadnjih minutah gledamo igro na sredini igrišča, nobena ekipa ne uspe sestaviti dobre akcie.
25'
  Še en strel Juniorja proti golu Maribora, ponovno je bil to zelo slab strel.
26'
  Poskus Điniča s prostega strela s precejšnje razdalje, žoga je letela po tleh, zadela enega od gostujočih nogometašev in končala v kotu.
28'
  Darko Topič je dobil rumeni karton.
35'
  Po dolgem času nova lepa priložnost za domače. Po podaji Pluta z desne strani pred gol je z glavo streljal Volaš, ki pa žoge ni zadel dobro in priložnost je splavala po vodi.
40'
  Končno so vsaj malo zapretili tudi gostje. Pekič je na robu kazenskega prostora precej z leve strani prišel do strela, vendar je slabo meril in mariborski gol ni bil ogrožen.
43'
  Počasi se bližamo koncu prvega polčasa. Vijoličasti so za odtenek boljši, vendar pa tega še niso uspeli kronati z golom.
45'
Podaljšek
  Še minuta sodnikovega dodatka.
45+1'
45'
46'
  Brez sprememb ob začetku drugega polčasa. Oba stratega sta na igrišče poslala zasedbi, ki sta začeli tekmo.
47'
  Prvi strel proti golu. Poskušal je Šimunovič, vendar je bil to zelo slab poiskus.
51'
  Prva nevarna kombinacija gostov v drugem polčasu. Topič je žogo z desne strani lepo podal pred gol, kjer pa je bil za las prenizek Pekič.
52'
  Menjava: iz igre Rajko Rep, v igro Dejan Mezga.
53'
  Prva menjava pri domačih. Po daljšem prisilnem počitku zaradi poškodbe se je na igrišče vrnil Dejan Mezga.
57'
  Strel Cvijanoviča s kakšnih 22-tih metrov, mimo leve vratnice.
59'
  Še en strel Juniorja z velike razdalje, ponovno grdo mimo vrat.
61'
  Strel Mezge s prostega strela precej z leve strani. Žoga je letela po sredini gola in vratar gostov je bil na mestu.
63'
  Menjava: iz igre Lucas Mario Horvat, v igro Mitja Zatkovič.
64'
  Počasi se bližamo sredini drugega polčasa, ki podobno kot prvi, ni navdušil. Dobre akcije smo lahko prešteli na prste ene roke, pravih strelov na gol pa je bilo le za vzorec.
64'
  Menjava: iz igre Vito Plut, v igro Martin Milec.
69'
  Najlepša priložnost v drugem polčasu za Maribor. Po podaji Mezge v kazenski prostor, je Volaš žogo z glavo vrnil do Mileca, ki je s kakšnih 12-tih metrov takoj streljal, vendar je okroglo usnje zletelo mimo desne vratnice.
70'
  Dejan Mezga je dobil rumeni karton.
73'
  Po podaji Beriča, se je po levi strani Mezga prebil v kazenski prostor, nato pa sprožil preko gola.
75'
  Darko Zec je dobil rumeni karton.
76'
  GOOOL! Zadel je Robert Berič!
78'
  Veselje v Ljudskem vrtu Po podaji z desne strani je bil pred golom najvišji Cvijanovič. Žoga je končala v levi vratnici, se odbila, na pravem mestu je bil Berič, ki jo je z lahkoto potisnil v prazno mrežo.
78'
  Strel Teinoviča s kakšnih 25-tih metrov, mimo leve vratnice.
81'
  Poskus Šimunoviča s precejšnje razdalje. Strel ni bil slab, vseeno pa Radan ni bil na preiskušnji, saj je žoga zletele preko gola.
82'
  Domžalčani veliko poiskušajo s streli od daleč, večinoma so to zelo nenatančni poiskusi.
83'
  Menjava: iz igre Damir Pekič, v igro Jernej Smukavec.
85'
  Slab strel Knezoviča z razdalje.
86'
  Menjava: iz igre Robert Berič, v igro David Bunderla.
87'
  Menjava: iz igre Marko Drevenšek, v igro Amer Krcič.
88'
  Po golu so Domžalčani malce stopili na plin, vendar pa si še niso pripravili zrele priložnosti. Veliko poskušajo s streli od daleč...
89'
  Še en strel Teinoviča z razdalje, grdo mimo gola...
90'
Podaljšek
  Še 4 minute upanja za goste.
90+2'
  GOOOL! Zadel je Tadej Apatič!
90+3'
  Gostje so v sodnikovem podaljšku izid izenačili. Po prekršku na robu kazenskega prostora, je prosti strel izvedel Apatič. Močan strel je končal v kotu vratarja Radana, ki bi morda lahko posredoval tudi bolje.
90+4'
90+4'
  Timotej Dodlek je dobil rumeni karton.
90+4'
  Derbi ni navdušil, gostje pa so srečno odnesli točko iz Ljudskega vrta, saj so izenačili iz edinega dobrega strela na gol Maribora. Na drugi strani so zagotovo vijoličasti razočarani, saj so bili zelo blizu treh točk.