27. krog |  Domžale, ćportni park |  09.04.2011 ob 20.15  | Prenos: TV Slovenija 2

2 : 2

Sodniki: Skomina Damir (glavni sodnik), Kogej Milan (1. pomoč), Kopač Borut (2. pomoč) , Jug Matej (4. sodnik)
2 Rumeni kartoni 3

0'
  Spoštovane ljubiteljice in ljubitelji slovenskega nogometa lep pozdrav in domžalskega stadiona, kjer bosta Domžale in Marbor odigrala tekmo 27. kroga Prve lige.
0'
  V naši družbi boste lahko spremljali derbi tega kroga, ki se bo pričel ob 20.15.
0'
  Tekma je za obe moštvi izrednega pomena, saj sta neposredna tekmeca v boju za naslov državnega prvaka!
0'
  Mariborčani so na sicer na prvem mestu in imajo 7 točk prednosti pred Domžalčani, ki se nahajajo na drugem mestu!
0'
  Do konca prvenstva je vključno z današnjo tekmo še 10 krogov. V igri je torej največ 30 točk in zgodi se lahko še marsikaj.
0'
  Nocoj lahko bržkone na obeh straneh pričakujemo previdno, kakovostno in taktično predstavo na sredini igrišča.
0'
  Poglejmo kako sta se odrezali v medsebojnih dvobojih v tej sezoni.
0'
  Mariborčani so v 9. krogu premagali Domžalčane ob Kamniški Bistrici (1:0), medtem ko sta se ekipi v Mariboru razšli brez zmagovalca (1:1).
0'
  Na 40 tekmah državnega prvenstva so Mariborčani vknjižili 17 zmag, Domžalčani so se veselili 11-krat, 12 sta ekipi remizirali.
0'
  Trener Maribora Darko Milanič nocoj ne bo mogel računati na: Mertlja, Pridigarja in Filipoviča (vsi poškodbe).
0'
  Trener Domžal Darko Birjukov ima z igralskim kadrov mnogo več težav. Manjkali bodo: Horvat, Hanžič, Cimprič, Brezovački, Kosmač, Topič in Krcič (poškodbe), Dobrovoljc pa bo počival zaradi dveh rumenih kartonov, prejetih na zadnji tekmi proti Olimpiji.
0'
  Začetni enajsterici sta že na zelenici.
0'
0'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Timotej Dodlek. Dobil ga je Wilson Xavier Junior.
1'
  No, Domžalčani pritiskajo že na samem začetku. Vsi igralci so na polovici Maribora.
2'
  Poizkus napada vijoličastih je prekinil Juninho in priboril nov napad za dvakratne državne prvake.
3'
  Domžalčani ves čas pri žogi. Mariborčani ne želijo preveč tvegati in prepuščajo iniciativo domačim nogometašem.
5'
  Zdaj tudi Mariborčani prvič resno na polovici Domžal. Viler je priboril avt.
5'
  Hitro so žogo izgubili štajerski nogometaši.
7'
Avtogol
  GOOOL! Ivan Knezovič je zatresel lastno mrežo!
8'
  Po napaki obrambe je Velikonja prišel do žoge v kazenskem prostoru in s strani kazenskega prostora oddal močno žogo v center, kjer je nogo nesrečno podstavil Knezovič in premagal svojega vratarja Vidmarja.
9'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Luka Elsner. Dobil ga je Aleš Mejač.
9'
  Prosti strel Mariboru na 40 metrih.
9'
  Streljal je Mitja Viler, a mimo vrat.
10'
  Zatkovič je sprožil, a obramba vijoličastih na mestu.
12'
  Po danem golu so pobudo prevzeli Mariborčani.
12'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Goran Cvijanovič. Dobil ga je Wilson Xavier Junior.
12'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Marko Drevenšek.
12'
  Domžale ima udarec iz kota.
13'
  Drevenšek je iz 40 metrov meril na vrata Maribora in Radan je bil primoran žogo izbiti v kot, iz katerega se sicer ni izcimilo popolnoma nič.
14'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Mitja Viler. Dobil ga je Mato Šimunovič.
14'
  Mitja Viler je dobil rumeni karton.
14'
  Streljal je Ivan Knezovič, a mimo vrat.
15'
  Knezovič je dobro skočil v kazenskem prostoru, a premalo izkoristil odlično podajo Juninha iz prostega strela!
15'
  Pred tem je Viler prejel rumeni karton zaradi pregrobega štarta.
17'
  Ja, kaj zanimivo zna biti na desni strani, kjer bosta Vilerju preglavice delala Seferovič in Šimunovič, ta pa bo moral biti v obrambnih akcijah še kako pozoren.
19'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Ivan Knezovič. Dobil ga je Etien Velikonja.
19'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Martin Milec.
20'
  Milec je prišel do strela po kar hudi napaki Vidmarja, ki se je oddolžil z dobro obrambo.
22'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Etien Velikonja.
23'
  SMRTNA PRILOŽNOST ZA MARIBOR. Milec je odlično oddal žogo do Velikonje, ki je bil povsem neoviran, a je Vidmar njegov močan strel po sredini ubranil.
23'
23'
  Streljal je Marko Drevenšek, a mimo vrat.
24'
  Marcos Morales Tavares v prepovedanem položaju.
27'
  Šimunovič je iskal koga od soigralcev, a nikogar ni bilo v kazenskem prostoru.
28'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Marcos Morales Tavares. Dobil ga je Luka Elsner.
28'
29'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Tadej Apatič. Dobil ga je Etien Velikonja.
30'
  Zdaj je tempo igre nekoliko padel, moštvi merita moči večinoma na sredini igrišča.
31'
  GOOOL! Zadel je Marcos Morales Tavares!
32'
  Velikonja je opravil večino posla! Uspešno je sprejel žogo v kazenskem prostoru in odlično našel Tavareša, ki je žogo z lahkoto potisnil za golovo črto.
36'
  Praktično dva poizkusa Maribora in dva zadetka in to je tisto česar si od svoje ekipe želi vsak trener.
36'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Etien Velikonja.
38'
  Seferovič je slabo oddal žogo v kazenski prostor. Ta je končala za reklamnimi panoji.
38'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Goran Cvijanovič. Dobil ga je Marko Drevenšek.
39'
  Drevenšek leži na tleh. Prejel je udarec v obraz. Tekma je prekinjena.
39'
  Igra se nadaljuje.
40'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Aleksander Rajčevič. Dobil ga je Damir Pekič.
40'
  Prekršek na sredini igrišča.
43'
  Domžalčani so bili v obetavnem napadu, a je v kazenskem prostoru hladnokrvno razčistil Rajčevič.
44'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Matic Seferovič. Dobil ga je Martin Milec.
45'
  Minuta sodnikovega dodatka.
45+1'
45+1'
  Domžalčani so imeli na začetku pobudo, veliko več so poizkušali in tekli, medtem ko so Mariborčani čakali na svoj trenutek. Izkoristili so prvo priložnost in hitro povedli (po podaji Velikonje je avtogol dosege Knezovič) in nato zaigrali bolj pogumno tudi v napadu. Posledica tega je bil še en gol Tavaresa, ki se je z 12 golom v sezoni še utrdil na vrhu lestvice strelcev.
45'
45'
  Menjava: iz igre Matic Seferovič, v igro Sead Zilič.
46'
  Bosanski nogometaš v vrstah Domžal je v 1. SNL zabil že 50 golov! Vse je zabil v dresu Laboda Drave.
47'
  Sicer pa je kralj strelcev 1. SNL Štefan Škaper, ki je zabil 130 golov.
48'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Mezga. Dobil ga je Sead Zilič.
48'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Mezga. Dobil ga je Wilson Xavier Junior.
50'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Mato Šimunovič. Dobil ga je Martin Milec.
50'
  Mato Šimunovič je dobil rumeni karton.
51'
  Šimunovič je pregrobo podrl Milca in Skomina ni imel druge izbire, kot da mu pokaže rumeni karton.
51'
52'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Marcos Morales Tavares. Dobil ga je Ivan Knezovič.
54'
  Tudi na začetku drugega dela so bolj konkretni vijoličasti.
55'
  GOOOL! Zadel je Wilson Xavier Junior!
56'
  EVROGOOOOL! Juninho je imel dosti vsega in velike oddaljenosti udaril po golu, žoga je med letom spremenila smer, saj se je dotaknila Rajčeviča in Radana ujela na napačni nogi.
58'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Tadej Apatič. Dobil ga je Marcos Morales Tavares.
58'
  Tadej Apatič je dobil rumeni karton.
59'
  Apatič je od zadaj res grdo podrl Tavaresa, ki sicer rojen v Porto Alegru, največjem mestu na jugu Brazilije.
60'
61'
  Etien Velikonja v prepovedanem položaju.
61'
  Streljal je Mitja Zatkovič, a mimo vrat.
62'
  Domžalčani so po danem golu dobili krila in več poizkušajo z napadalnimi akcijami.
63'
  Menjava: iz igre Martin Milec, v igro Rajko Rep.
63'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Drevenšek. Dobil ga je Dejan Mezga.
65'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Mejač. Dobil ga je Damir Pekič.
65'
  Pekič je danes prav gotovo še dodatno motiviran, saj je nekdaj branil barve Maribora.
65'
66'
  Drevenšek je iz prostega strela meril kar neposredno na vrata, a je bila tokrat razdalja tudi zanj prevelika.
67'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Drevenšek. Dobil ga je Rajko Rep.
68'
  Skomina je prekinil igro, saj sta trčila Velikonja in Drevenšek.
69'
70'
  Streljal je Wilson Xavier Junior, a mimo vrat.
71'
  JUNINHO JE SPET PREBUDIL VSE GLEDALCE! Iz prostega strela je žogo poslal v kazenski prostor, kjer se je odbila od tal in malodane končala za hrbtom Radana! Res nevaren poizkus tega Brazilca.
71'
71'
  Zatkovič je meril precej nenatančno.
72'
  Domžalčani zdaj poizkušajo predvsem s streli od daleč, medtem ko so Mariborčani kar nekako poniknili.
74'
  Domžalčani pritiskajo! Zdaj Apatič ni imel podpore pri podaji v kazenskem prostoru.
75'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Timotej Dodlek. Dobil ga je Sead Zilič.
76'
  Juninho in Drevenšek se pripravljata za udarec iz prostega strela na 40 metrih.
76'
76'
  Drevenšek je žogo poslal čez gol.
77'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Rajko Rep. Dobil ga je Mato Šimunovič.
80'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Timotej Dodlek. Dobil ga je Mitja Zatkovič.
80'
  VROČE PRED KAZENSKIM PROSTOROM MARIBORA! Domžalčani bodo izvedli prosti strel na 18 metrih.
81'
  ROKA V KAZENSKEM PROSTORU IN 11-METROVKA ZA DOMŽALE!
81'
Gol (11m)
  GOOOL! Damir Pekič je zadel enajstmetrovko!
82'
  Marcos Morales Tavares je dobil rumeni karton.
82'
  Tavares je prejel rumeni karton, ker je z roko igral v kazenskem prostoru.
83'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Nejc Potokar. Dobil ga je Mitja Zatkovič.
83'
  Radan sicer je bil blizu, da bi Pekiču ubranil 11-metrovko. Z roko je zadel žogo, a je bil strel premočan.
86'
  Domžalčani se še niso povsem zadovoljili z remijem in še naprej napadajo.
86'
  Zdaj navijači glasno spodbujajo domače nogometaše.
87'
  Menjava: iz igre Dejan Mezga, v igro Tomislav Pavličič.
88'
  Hrvat Pavličič je v dresu Maribora v državnem prvenstvu dvakrat zatresel mrežo.
88'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Dalibor Teinovič. Dobil ga je Mitja Viler.
89'
  Mariborčani so nemudoma izgubili žogo, Domžale v napadu.
89'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Tadej Apatič. Dobil ga je Aleš Mejač.