1. krog |  Maribor, Ljudski vrt |  16.07.2011 ob 20.00  | Prenos: Šport TV

2 : 1

HIT Gorica

Sodniki: Goričan Vojko (glavni sodnik), Lunežnik Janez (1. pomoč), Vukan Robert (2. pomoč) , Habjanič Sašo (4. sodnik)
Delegat: Kacijan Danilo
Št. gledalcev: 2000

Uvod pripadel vijolicam

Maribor je v uvodni tekmi 21. državnega prvenstva doma premagal Hit Gorico z 2:1 (0:0).

Mariborčani so odprtje ligaške sezone v Ljudskem vrtu sicer začeli ob precejšnjih zdravstvenih težavah, saj je trener Darko Milanič moštvo sestavljal ob posvetu z zdravniško službo.

Tudi zadetek zaostanka pa vijolic ni prestrašil, Mariborčani so na koncu le vknjižili prve tri točke v prvenstvu.

Po porazu v superpokalu in zmagi v prvi tekmi tretjega kroga kvalifikacij za ligo prvakov so Štajerci tako vknjižili še drugo zaporedno zmago na svojem igrišču.

Na tekmi so prvi zapretili domačini, ki jim je po prekršku nad Robertom Berićem pripadel prosti strel, a je Etien Velikonja z 22 metrov streljal čez gol. Šele v 20. minuti so do prvega udarca prišli gosti, nekdanji član Maribora Vito Plut pa je po protinapadu z 20 metrov meril mimo desne vratnice.

V 30. minuti je Goran Cvijanović izvajal prosti strel z leve strani, Aleš Mertelj je žogo z glavo poslal nazaj v sredino, Berić je nameril proti zgornjemu desnemu kotu, toda žogo poslal čez prečnik. Do konca prvega polčasa so mariborski nogometaši še dvakrat ogreli roke goriškega vratarja Vasje Simčiča, a na odmor sta ekipi odšli brez zadetkov.

Mariborčani bi lahko povedli v 51. minuti, ko je Simčič med poskusom izbijanja zapustil kazenski prostor, a je Velikonja lepo priložnost, ko je bil sam z žogo pred goriškimi vrati, iz težkega položaja zapravil.

Gostom je od 64. minute slabo kazalo. Nejc Mevlja je storil prekršek nad Alešem Mertljem in prejel drugi rumeni karton. In ko so Mariborčani začeli izvajati pritisk, je sledila kazen. Gosti so v 68. minuti izvajali kot. Goran Galešić je poslal visok predložek, tam pa je bil najvišji v skoku Aris Zarifović, ki je matiral domačega vratarja.

Domači so pritiskali, vendar gostom pustili veliko prostora za protinapade. V 75. minuti je William Vincente prodrl po desni strani, streljal proti vratom, Marko Pridigar pa je žogo odbil v kot.

Dve minuti pozneje pa je vendarle sledilo veselje gostiteljev. Dejan Mezga je izvajal kot z desne strani, v kazenskem prostoru pa je bil iznajdljiv Velikonja, ki je zadel mrežo bivših soigralcev. Mariborčani so se v 83. minuti znova veselili. V kazenskem prostoru so gostje zrušili Berića, Mezga pa je bil iz enajstmetrovke zanesljiv.

Do konca tekme so domači nadzirali potek igre in si z zmago vlili dodatno mero samozavesti pred povratnim dvobojem kvalifikacij za ligo prvakov v Luksemburgu.