4. krog |  Kranj, Športni center Kranj |  06.08.2011 ob 18.00

Triglav

0 : 2

Sodniki: Ponis Roberto (glavni sodnik), Arhar Primož (1. pomoč), Stančin Marko (2. pomoč) , Skomina Damir (4. sodnik)
3 Rumeni kartoni 3

0'
  Pozdravljeni!
0'
  Danes in jutri je na sporedu 4. krog Prve lige si.
0'
  Prva tekma tega kroga je v Kranju, kjer bosta Triglav in Maribor odigrala zadnjo tekmo pred kratko reprezentančno pavzo.
0'
  V Kranju se danes pričakuje nekaj več gledalcev kot ponavadi. Prvi razlog je ta, da v goste prihaja aktualni slovenski prvak Maribor. Drugi razlog pa je ta, da so v vodstvu kranjskega prvoligaša za to tekmo znižali ceno vstopnice iz 8 na 5 evrov.
0'
  Kranjčani so v letošnji sezoni osvojili 3 točke. Edino zmago so dosegli v prvem krogu, ko so pred domačimi gledalci v zadnjih minutah z zadetkom Dolžana premagali Nafto.
0'
  Po treh krogih so Gorenjci na osmem mestu, z enakim številom točk kot šestouvrščeni Rudar in sedmouvrščena Nafta. Štajerci so po uvodnih treh preizkušnjah drugi, z enakim številom točk kot vodilne Domžale. Ti dve ekipi sta tudi edini s 100% izkupičkom.
0'
  Triglav ima zaenkrat najslabšo obrambo, saj je njegova obramba prejela kar deset golov, od tega devet na zadnjih dveh tekmah. Kranjčani so v prejšnji dveh krogih izgubili najprej z Rudarjem v Velenju s 5:0, nato pa še v prejšnjem krogu v Domžalah s 4:0.
0'
  Mariborčani so na drugi strani slavili na vseh treh tekmah. Zanimivo je, da so se prav vse tri tekme (proti Gorici, Nafti in Rudarju) končale z enakim rezultatom, z zmago Maribora z 2:1.
0'
  Maribor je žal edini preostali slovenski predstavnik v Evropi. Po izpadu v tretjem krogu kvalifikacij za Ligo prvakov proti Maccabiju, bodo slovenski prvaki svojo evropsko epizodo nadaljevali proti škotskemu prvaku Glasgow Rangersu, ki je prav tako izpadel v tretjem krogu kvalifikacij za Ligo prvakov. Od škotskega prvaka je bil uspešnejši švedski prvak Malmo. Škoti, ki bodo prvo tekmo play-offa za Ligo Evropa igrali 18. avgusta v Mariboru (povratna tekma bo teden dni kasneje na Ibrox parku), so danes izgubili na prijateljski tekmi proti Chelseaju z 1:3.
0'
  Statistika je močno na strani Maribora, ki v desetih tekmah proti Triglavu še nikoli ni izgubil. Do sedaj so vijoličasti zabeležili 7 zmag in tri remije. Za Kranjčani je ohrabrujoč podatek ta, da so vse trije remiji dosegli na domačem stadionu.
0'
  Pri domačih manjka že dlje časa poškodovani Uroš Smolej, bo pa zato svojo prvo tekmo po daljšem času odigral prvi vratar Triglava Miha Gracar.
0'
  Triglav še vedno čaka tudi na španskega napadalca Jesusa Mateosa Roncera, ki sicer že tri tedne trenira s Triglavani.
0'
0'
  Prvi so s sredine igrišča začeli domači.
1'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Alen Krcič. Dobil ga je Dejan Mezga.
1'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Jovan Vidovič. Dobil ga je Anže Košnik.
2'
  Izjemno oster začetek tekme.
2'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Bernard Stjepanovič. Dobil ga je Dejan Mezga.
3'
  Mariborčani so zaustavili prodor Trajkovskega.
4'
  100% priložnost za Triglav. Kranjčani so izigrali obrambo Maribora. Burgar je dobil globinsko podajo ter sam krenil proti vratarju Jasminu Handanoviču, ki pa je nekako vendarle preusmeril žogo v kot. Streljal je Dejan Burgar, a mimo vrat.
4'
  Triglav ima udarec iz kota.
7'
7'
  Ibraimi podaja...
7'
  ...izbija Dolžan.
9'
  Nova super priložnost Triglava. Še enkrat je bila izigrana obramba Maribora. Sever je podal pred gol, kjer pa sta dva domača igralca zgrešila žogo.
9'
10'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Matic Sever. Dobil ga je Marcos Morales Tavares.
10'
  Triglav je zaenkrat veliko boljši tekmec.
10'
  Jovan Vidovič je dobil rumeni karton.
10'
11'
  Handanovič je ujel visok predložek domačih.
12'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Anže Jelar. Dobil ga je Soares Bordignon Arghus.
13'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Bernard Stjepanovič. Dobil ga je Robert Berič.
13'
  Mariborčani so vzpostavili ravnotežje in sedaj so oni tisti, ki pritiskajo na vrata nasprotnika.
14'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Goran Cvijanovič. Dobil ga je Alen Krcič.
16'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Alen Krcič. Dobil ga je Aleš Mertelj.
16'
  Prekršek je utrpel Aleš Mertelj .
18'
  Pritisk Mariborčanov se stopnjuje, a zanekrat še niso uspeli priti do priložnosti za strel.
18'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Anže Jelar. Dobil ga je Aleš Mertelj.
19'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Anže Košnik. Dobil ga je Aleš Mejač.
19'
  Slab predložek in Triglav se z lahkoto brani.
20'
  Poizkus podaje proti Košniku ni uspel, saj so MAriborčani prestregli žogo.
20'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Bernard Stjepanovič. Dobil ga je Aleš Mejač.
20'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Anže Jelar. Dobil ga je Aleš Mejač.
21'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Trajkovski. Dobil ga je Alen Krcič.
21'
  Oster prekršek, a je Trajkovski zaustavil nevaren prodor Krciča.
21'
  Dejan Trajkovski je dobil rumeni karton.
22'
  Prosti strel z desne strani. Priložnost za predložek pred gol. Izvajalec bo Stjepanovič...
22'
  ...pred Jelarjem izbija Mertelj.
23'
  Streljal je Anže Jelar, a mimo vrat.
24'
  To je bila še ena lepa akcija domačih, a je Jelar meril nenatančno.
24'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Soares Bordignon Arghus. Dobil ga je Anže Jelar.
24'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Matic Sever. Dobil ga je Dejan Mezga.
25'
  Po nekaj mariborskih minutah, sedaj spet prevlada Triglava, ki je aktualne prvake povsem stisnil pred njihov kazenski prostor.
26'
  Globinsko žogo za Beriča je izbil Najdenov.
26'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Marcos Morales Tavares. Dobil ga je Bernard Stjepanovič.
28'
  Dober predložek Stjepanoviča s polovice igrišča, a spet nihče od domačih ni uspel nastaviti noge ali glave in žogo preusmeriti proti mariborskim vratom.
28'
  Streljal je Alen Krcič, a mimo vrat.
29'
  Nova ofenziva Triglava.
29'
  Ibraimi je za trenutek prestregel žogo.
30'
  Vsi mariborski nogometaši že nekaj časa branijo gol na svoji polovici.
30'
  Gracar je podal dlgo žogo proti Jelarju, a je bil vratar Handanovič hitrejši.
31'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Mezga. Dobil ga je Matic Sever.
31'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dragan Ovčina.
31'
  Super strel Ovčine iz voeja ter bravorozna parada Handanoviča!
31'
32'
  Streljal je Robert Najdenov, a mimo vrat.
32'
32'
  Streljal je Dragan Ovčina, a mimo vrat.
34'
  Mariborčani so sicer izbili podajo Stjepanoviča iz kota,a je do žoge spet prišel Ovčine, a je tokrat njegova 'bomba' zletela čez gol.
34'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Robert Berič. Dobil ga je Matic Sever.
36'
  Še ena podaja v prostor Triglava. Tokrat je Košnik stekel proti vratom, a se je Handanovič stegnil kolikor je dolg in z zadnjimi močmi vendarle prvi prišel do žoge.
36'
  Brajič in Berič sta bila v kazenskem prostoru, kjer je Berič malce preveč teatralno padel.
36'
  Robert Berič je dobil rumeni karton.
38'
  Eden redkih napadov Maribora, a so domači prestregli žogo in takoj krenili v nov napad.
40'
  Obetavna akcija Maribora. Berič je krenil za žogo proti kranjskim vratom, kjer je bil Gracar malce neodločen, a je na koncu vendarle uspel priti do žoge, ki pa mu je ušla. Na koncu je vseeno uspel umiriti žogo.
40'
  Streljal je Goran Cvijanovič, a mimo vrat.
41'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Rok Brajič. Dobil ga je Dejan Trajkovski.
41'
  Jelar ni uspel ujeti globinske podaje.
42'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Dragan Ovčina. Dobil ga je Marcos Morales Tavares.
42'
  Streljal je Anže Košnik, a mimo vrat.
43'
  Borbeni Gorenjci so prišli do nove akcije. Nespreten je bil Košnik.
43'
44'
  GOOOL! Zadel je Robert Berič! Mariborčani so izkoristili nepazljivost domačih. Tavares je z desne strani podal na glavo Beriča, ki mu iz neposredne bližine ni bilo težko zadeti.
45'
Podaljšek
  Ena minuta sodnikovega podaljška.
45+1'
45+1'
  Triglav je bil skozi celoten prvi polčas veliko boljši, več je napadal ter imel kar nekaj zelo lepih priložnosti, ki pa so ostale neizkoriščene, kar je izkoristil Maribor in zadel iz edine prave priložnosti.
45'
47'
  Jelar je lepo preigral Trajkovskega ter nato podal v kazenski prostor, kjer pa so domači potem izgubili žogo.
47'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Robert Berič. Dobil ga je Rok Brajič.
48'
  Predložek gostov. Trčila sta Gracar in Berič. Krajšo je potegnil slednji, ki je obležal na tleh.
52'
  Po kratki prekinitvi se igra nadaljuje.
53'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Anže Jelar. Dobil ga je Dejan Trajkovski.
55'
  MAribor v drugem polčasu igra veliko bolje.
56'
  Ibraimi je prodrl v kazenski prostor nato pa podal previsoko žogo.
57'
  Zmeda v kranjski obrambi. Domači so le gledali žogo, Ibraimi je z njo stekel v kazenski prostor nato pa iz pet metrov, ko je bil sam pred vratarjem Gracarjem grdo zgrešil cel gol.
57'
  Streljal je Agim Ibraimi, a mimo vrat.
58'
  Trajkovski je lepo preigraval ter podal Beriču, ki pa je nespretno zgrešil gol.
58'
  Streljal je Robert Berič, a mimo vrat.
58'
58'
  Bernard Stjepanovič je dobil rumeni karton. Razlog je vlečenje za dres ob pred izvedbo mariborskega kota.
59'
60'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Dragan Ovčina. Dobil ga je Agim Ibraimi.
61'
  Mezga je podal iz prostega strela na drugo vratnico...
61'
  Streljal je Marcos Morales Tavares, a mimo vrat.
63'
  Povsem drugačna slika v drugem polčasu. Maribor je veliko boljše tekmec.
64'
  Nova lepa akcija Maribora. Mezga je prodrl v kazenski prostor, lepo podal žogo nazaj na rob kazenskega prostora, kjer je Ibraimi slabo odreagiral, tako da so domači blokirali njegov strel.
64'
64'
  Menjava: iz igre Anže Košnik, v igro Enis Đurkovič.
64'
  Ibraimi izvaja kot...
66'
  ...Gracar je izboksal.
66'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Aleš Mejač.
67'
  Mejač je odlično streljal, Gracar je žogo s skrajnimi močmi odbil v prečko, nato pa jo je tik pred Tavaresem izbil, kljub temu da je že ležal na tleh.
67'
67'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Robert Najdenov. Dobil ga je Robert Berič.
68'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Agim Ibraimi.
68'
  Robert Najdenov je dobil rumeni karton.
68'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Rok Dolžan. Dobil ga je Aleš Mejač.
69'
  Slabo izveden prosti strel in priložnost je splavala po vodi.
69'
  Mejač podaja v kazenski prostor...
69'
  Sever je igral z roko v kazenskem prostoru.
69'
  ENAJSTMETROVKA ZA MARIBOR!!!
70'
  Streljal bo Mezga...
70'
Gol (11m)
  GOOOL! Dejan Mezga je zadel enajstmetrovko!
71'
  Mariborčani so s tem zadetkom kronali svojo premoč v drugem polčasu. Neumno potezo si je privoščil Sever.
71'
  Nalet Djurkoviča je zaustavil Vidovič.
72'
  Po drugem prejetem golu so Triglavani spet zaigrali napadalno.
73'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Enis Đurkovič. Dobil ga je Soares Bordignon Arghus.
73'
  Enis Đurkovič je dobil rumeni karton.
73'
  Menjava: iz igre Anže Jelar, v igro Gregor Romič.
74'
  Menjava: iz igre Agim Ibraimi, v igro Etien Velikonja.
75'
  Streljal je Aleš Mertelj, a mimo vrat.
77'
  Tempo je v zadnjih minutah nekoliko padel.
78'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Marcos Morales Tavares. Dobil ga je Matic Sever.
79'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Dragan Ovčina. Dobil ga je Dejan Mezga.
80'
  Menjava: iz igre Dejan Burgar, v igro Jure Loboda.
81'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Etien Velikonja.
82'
  Velikonja je zapravil lepo priložnost potem ko je bil sam na sedmih metrih, a je streljal preslab, tako da je Gracar lahko ujel žogo.
82'
  Napad Triglava. Arghus je izbil žogo potem ko se je zapletel Loboda...
83'
83'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Alen Krcič. Dobil ga je Robert Berič.
84'
  Berič je preigraval v kazenskem prostoru, podal do Tavaresa, a je strel Brazilca blokiral Krcič.
85'
  Protinapad Triglava, toda slab zaključek Krciča.
86'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Jure Loboda. Dobil ga je Etien Velikonja.
86'
  Menjava: iz igre Marcos Morales Tavares, v igro Željko Filipovič.
87'
88'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Robert Berič. Dobil ga je Robert Najdenov.
88'
  Najdenov jo je zelo skupil v tem zračnem duelu. Potrebna je zdravniška pomoč.
90'
Podaljšek
  Šest minut sodnikove podaljška.
90+1'
  Aplavz domače publike za Najdenova, ki ga bodo z obvezano glavo odpeljali v bolnišnico.
90+2'
  Triglavani bodo tekmo dočakali z enim igralcem manj, saj je trener domačih Brkič opravil že vse tri zamenjave.
90+3'
  Mariborčani rutinirano držijo žogo v svojih nogah.
90+3'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Mertelj. Dobil ga je Enis Đurkovič.
90+5'
  Vsi samo še čakajo konec tekme.
90+5'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Rok Dolžan. Dobil ga je Etien Velikonja.
90+5'
  Prekršek je utrpel Etien Velikonja .
90+5'
90+5'
  Maribor je prišel četrte zmage in tako ostaja pri 100% izkupičku. Rutinirana zmaga aktualnih prvakov, ki so znali izkoristiti svoje priložnosti, medtem ko tega niso znali storiti domači, ki so bili celoten prvi polčas veliko boljši tekmec, a so zapravili številne izjemno lepe priložnosti.