5. krog |  Maribor, Ljudski vrt |  13.08.2011 ob 20.00  | Prenos: TV Slovenija 2

0 : 0

Sodniki: Čeferin Darko (glavni sodnik), Šinkovec Anton (1. pomoč), Ajdovec Rafael (2. pomoč) , Habjanič Sašo (4. sodnik)
1 Rumeni kartoni 3

0'
  Lep pozdrav iz LV, kjer je pred nami derbi vodilnih ekip na prvenstveni lestvici Maribora ter Domžal.
0'
  Moštvi sta se v letošnji sezoni enkrat že pomerili in sicer na današnjem prizorišču na superpokalni preiskušnji. Boljši so bili Domžalčani...Mariborčani se bodo tako danes poskušali maščevati za omenjeni poraz.
0'
  Čeprav čaka vijoličaste v četrtek evropski obračun z Rangersi bodo današnjo tekmo vzeli zelo resno. To kaže tudi začetna postava, v kateri pogrešamo le kapetana Tavaresa. Z morebitno zmago bi namreč Domžalam že po petih prvenstvenih tekmah pobegnili na pet točk prednosti. Na drugi strani imajo tudi gostje svojo računico zato nas zagotovo čaka zanimiv derbi.
0'
  Ravbarji zadnjo tekmo državnega prvenstva v Mariboru sicer dobili pred nekaj manj kot dvemi leti, prav toliko pa je dolg niz neporaženosti vijolic proti Domžalam v tem tekmovanju.
0'
  Kot zanimivost naj omenimo, da Domžalčani še dlje - od avgusta 2008 - čakajo na domačo zmago nad Mariborom v DP.
0'
  Strateg gostov Darko Birjukov v ogenj ne bo mogel poslati Cimpriča, Apatiča, Brezovačkega, Juninha (menjava kluba) in Geriča.
0'
  Prvi enajsterici sta že na zelenici.
0'
  Vsak trenutek bo glavi sodnik Čeferin zapiskal začetek srečanja.
0'
1'
  Prvi napad za vijoličaste, Ibraimi je iz igre vrgel Dialla, a je nato slabo oddal žogo v kazenski prostor proti Beriču.
2'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Lamin Diallo. Dobil ga je Agim Ibraimi.
2'
  Streljal je Damir Pekič, a mimo vrat.
3'
  Pekič je streljal na gol, a je poizkusil preveč s strani.
3'
  Obetaven napad Maribora je preprečil Zec.
4'
  Mejač je lepo odigral z Ibraimijem, nato pa malce slabše podal v kazenski prostor, kjer je bil prepočasen Velikonja.
5'
  Zec je spet dobro razčistil pred Beričem.
5'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Agim Ibraimi.
5'
5'
  Odličen strel Ibraimija, Vidmar s skrajnimi močmi!
7'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Luka Elsner. Dobil ga je Dejan Trajkovski.
7'
  NEVARNO JE! Prosti strel Mariboru na 18 metrih!
7'
  Streljal je Agim Ibraimi, a za las mimo vrat!!! Vidmar je žogo le pospremil s pogledom.
9'
  Mariborčani v uvodnih minutah srečanja, edina ekipa na igrišču. Priložnosti nizajo eno za drugo.
9'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Trajkovski. Dobil ga je Dalibor Teinovič.
10'
  Domžale ima udarec iz kota.
11'
  Damir Pekič v prepovedanem položaju.
12'
  Streljal je Agim Ibraimi, a mimo vrat. Odlično odigrana akcija mariborskih nogometašev!
12'
15'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Goran Cvijanovič. Velikonja je imel pred tem dovolj prostora, da bi streljal, a je oddal žogo Cvijanoviču, ki je streljal preveč plašno.
17'
19'
  Streljal je Darko Zec, a mimo vrat.
19'
  Horvat je v kazenskem prostoru našel Zeca, ki je z glavo nekoliko slabše meril. Ravno dovolj so ga ovirali mariborski nogometaši.
19'
19'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Damir Pekič. Vuk in Pekič - v dresu Maribora je v DP zabil 56 golov - sta dobro kombinirala, na koncu pa je slednjemu zmanjkalo moči za boljši strel. Malo dela za Handanoviča.
23'
24'
  Slab predložek Horvata v kazenski prostor. Domžalčani so letos sicer zelo nevarni iz prekinitev. Od osmih golov so jih na ta način dosegli kar pet.
25'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Dalibor Teinovič. Dobil ga je Goran Cvijanovič.
26'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Lamin Diallo. Dobil ga je Dejan Mezga.
27'
  Rajčevič je požel aplavz, potem ko se je iz napadalne polovice vrnil v obrambno in odvzel žogo Vuku.
29'
30'
  Streljal je Robert Berič, a mimo vrat. Iz kota je prejel uporaben predložek v kazenski prostor, vendar je imel malo prostora da bi dobro zaključil.
31'
31'
33'
  Streljal je Damir Pekič, a mimo vrat. Za malo je zgrešil okvir vrat Handanoviča, ki je sicer sledil žogi, a vprašanje, če bi jo odbil.
36'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Drevenšek. Dobil ga je Dejan Mezga.
36'
  Marko Drevenšek je dobil rumeni karton. S hrbta je z roko potegnil Mezgo.
38'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Slobodan Vuk. Handanovič je posredoval s skrajnimi močmi!!!
40'
41'
  Damir Pekič v prepovedanem položaju. Domžalčani so sicer izigrali obrambo Maribora, Pekič je potisnil žogo za hrbet Handanoviča, a se je oglasil stranski sodnik in domžalskemu napadalcu razveljavil 100. gol v DP.
45'
  Minuta sodnikovega dodatka.
45+1'
45'
45'
  No, vsak dan nekaj novega. Glavnega sodnika Čeferina je v drugem polčasu zaradi poškodbe zamenjal četrti sodnik Habjanič.
46'
  To je bila tudi edina 'menjava' pred drugim polčasom.
46'
46'
  PEKIČ je spet streljal močno, a za malo nenatančno!!! Ali bo prav proti nekdanjemu klubu dosegel 100. gol?
47'
48'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dejan Trajkovski. Dobro si je 19-letnik pripravil strel na robu KP, a je Vidmar stal na mestu.
49'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Damir Pekič. Dobil ga je Aleš Mejač.
50'
51'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Aleksander Rajčevič. Dobil ga je Luka Elsner.
52'
  Drevenšek se pripravlja na strel s 40 metrov.
52'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Marko Drevenšek. Meril je kar neposredno proti vratom, a je Handanovič stal na mestu! Nevaren poizkus tega Ptujčana, ki je pred leti sicer igral tudi za Maribor.
53'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Goran Cvijanovič. Dobil ga je Marko Drevenšek.
57'
  Tempo je v drugem polčasu nekoliko upadel.
59'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Lucas Mario Horvat. Vezist Domžal je odlično potegnil po levi strani, vendar iz kazenskega prostora meril naravnost v Handanoviča!
62'
  Odlična akcija Domžal, ki so v polprotinapadu izigrale Mariborčane, vendar je Vuku v kazenskem prostoru zmanjkalo moči, da bi zaključil.
66'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Slobodan Vuk, ki je dobro potegnil po desni in meril v levi zgornji kot, a je bil Handanovič dovolj zbran, da je preprečil najhuje!
67'
  Menjava: iz igre Dejan Mezga, v igro Matic Črnic.
67'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Mejač. Dobil ga je Damir Pekič.
67'
  Aleš Mejač je dobil rumeni karton.
68'
69'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Slobodan Vuk.
70'
  Vuk je iz težkega položaja z levico meril proti vratom Handanoviča, ki je bil spet dobro postavljen.
70'
  Menjava: iz igre Slobodan Vuk, v igro Amer Krcič.
71'
  Menjava: iz igre Etien Velikonja, v igro Dalibor Volaš.
72'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Luka Elsner. Dobil ga je Matic Črnic.
74'
74'
  Arghus in Vidmar sta trčila v kazenskem prostoru in potrebujeta pomoč.
78'
81'
81'
  Menjava: iz igre Damir Pekič, v igro Dejan Zadnikar.
81'
  Pekič je požel aplavz s tribun, kot smo že dejali je v dresu Maribora v DP zabil 56 golov.
83'
  V zadnjih minutah srečanja sta obe moštvi precej izenačeni, vendar ne uspeta priti do zaključnega strela.
84'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Goran Cvijanovič. Dobil ga je Dalibor Teinovič.
85'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Robert Berič.
86'
  SMRTNA PRILOŽNOST ZA BERIČA! Vidmar je nekoliko nerazumljivo stekel iz vrat in na robu kazenskega prostora na meji regularnosti branil strel Beriču. Akcija se je nato nadaljevala, a brez uspeha za vijoličaste!
86'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Soares Bordignon Arghus. Dobil ga je Dejan Zadnikar.
87'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Nejc Vidmar. Dobil ga je Robert Berič.
87'
  Nejc Vidmar je dobil rumeni karton.
87'
  NEVERJETNO! SKORAJ IDENTIČNA SITUACIJA NA DRUGI STRANI KAZENSKEGA PROSTORA. Tokrat je Vidmar podrl Beriča na 20 metrih in si prislužil rumeni karton!!!
89'
  Amer Krcič v prepovedanem položaju.
90'
90'
90'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Amer Krcič.
90+1'
  Štiri minute sodnikovega dodatka.
90+2'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Darko Zec. Dobil ga je Dalibor Volaš.
90+2'
  Darko Zec je dobil rumeni karton.
90+2'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Soares Bordignon Arghus. Dobil ga je Mitja Zatkovič.
90+3'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Marko Drevenšek.
90+4'
90+4'
  Čeprav je srečanje minilo brez zadetkov, rezultat ne odraža dejanskega dogajanja na igrišču. Tekma je bila sila razburljiva, s številnimi priložnostmi na obeh straneh in je prav gotovo upravičila naziv derbi.