8. krog |  Maribor, Ljudski vrt |  10.09.2011 ob 20.00

5 : 2

Celje

Sodniki: Mertik Bojan (glavni sodnik), Pavlič Franci (1. pomoč), Podobnik Mitja (2. pomoč) , Bukovec Miran (4. sodnik)
2 Rumeni kartoni 2

0'
  Lep pozdrav iz Ljudskega vrta, kjer čakamo na štajerski derbi med Mariborom ter CM Celjem.
0'
  Za domačine bo tekma zadnji test pred novo evropsko preiskušnjo - prvo tekmo v ligi Evropa. V četrtek bodo gostovali v Belgiji pri Clubu Brugge. Na drugi strani so gostje popolnoma usmerjeni v državno prvenstvo, kjer so v uvodnih sedmih tekmah zbrali 8 točk, kar jih uvršča na šesto mesto prvenstvene razpredelnice.
0'
  Vijoličasti so seveda danes favoriti. Na drugi strani pa bodo seveda nogometaši iz knežjega mesta poskušali presenetiti varovance Darka Milaniča.
0'
  V domači ekipi se bo gledalcem v Ljudskem vrtu prvič predstavil novinec Zoran Lesjak, ki so ga vijoličasti zadnji dan prestopnega roka kupili v Lendavi. Bo pa zaradi poškodbe manjkal Agim Ibraimi.
0'
  Obe ekipi sta zadnjo prvenstveno tekmo izgubili. Mariborčani so proti Olimpiji v Ljubljani klonili kar s 1:4, na drugi strani pa so Celjani doma morali priznati premoč Triglavu z 1:2.
0'
  Ekipi sta na igrišču, sledijo začetne formalnosti nato pa začetek obračuna.
0'
1'
  Maribor ima udarec iz kota.
1'
  Streljal je Zoran Lesjak, a mimo vrat. Prva nevarnost za goste. Po kotu je na drugi vratnici do strela z nogo prišel Lesjak, na njegovo žalost je sprožil preko gola.
6'
  GOOOL! Zadel je Iztok Močivnik! Hladen tuš v Ljudskem vrtu. Mejač je hotel žogo podati nazaj do Handanoviča a je to storil tako slabo, da je žogo podaril Firerju, ki je v sredini našel popolnoma samega Močivnika, ki je okroglo usnje zabil v prazno mrežo.
9'
  Streljal je Goran Cvijanovič, a mimo vrat. Močan a nenatančen strel s kakšnih 15-tih metrov.
12'
  CM Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Marcos Morales Tavares. Dobil ga je Klemen Medved.
13'
  Streljal je Zoran Lesjak, a mimo vrat. Poskus s kakšnih 25-tih metrov, mimo gola.
14'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dalibor Volaš. Po lepi podaji Mejača z desne strani je bil v kazenskem prostoru najvišji Volaš, ki pa je žogo z glavo "zelo nežno" poslal proti Mujčinoviču. Ta jo je seveda z lahkoto ukrotil.
14'
  CM Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Zoran Lesjak. Dobil ga je Zoran Pavlovič.
18'
  CM Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Marcos Morales Tavares. Dobil ga je Miroslav Radulovič.
21'
  Počasi se bližamo polovici prvega polčasa. Domačini so gospodarji na igrišču, vendar ne najdejo prave poti do Mujčinoviča. Gostje se zaenkrat odlično branijo in poskušajo narediti kaj več v hitrih protinapadih.
21'
  CM Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Dalibor Volaš. Dobil ga je Bekim Kapič.
21'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Klemen Medved. Dobil ga je Dejan Mezga.
22'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Marcos Morales Tavares. Odličen strel z roba kazenskega prostora, precej z desne strani in odlična obramba Mujčinoviča.
22'
  GOOOL! Zadel je Dejan Mezga! Mariborčani so zasluženo izenačili. Po lepi akciji in podaji Tavaresa je z roba kazenskega prostora močno in natančno meril Mezga. 1:1.
23'
23'
  Streljal je Zoran Pavlovič, a mimo vrat.
24'
  Streljal je Dejan Mezga, a mimo vrat. Nova dobra akcija domačih. Mezga se je prebil v kazenski prostor, streljal, na srečo gostov je žoga zadela enega od Celjanov ter končala v kotu.
24'
25'
  GOOOL! Zadel je Soares Bordignon Arghus! Po podaji Cvijanoviča iz kota bil pred golom daleč najvišji v skoku Arghus ter žogo zabil v levi spodnji kot vratarja Mujčinoviča.
28'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Iztok Močivnik. Dobil ga je Aleksander Rajčevič.
29'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dalibor Volaš.
29'
  GOOOL! Zadel je Roman Bezjak! Gostje so izid izenačili. Močivnik se je izognil nedovoljenemu položaju ter z desne starni podal v globino do Bezjaka, ki je žogo le še brcnil v mrežo nemočnega Handanoviča.
32'
  CM Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Marcos Morales Tavares. Dobil ga je Marko Krajcer.
32'
  Marcos Morales Tavares je dobil rumeni karton.
33'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Sebastjan Gobec. Dobil ga je Dejan Mezga.
33'
  Sebastjan Gobec je dobil rumeni karton.
33'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Bekim Kapič. Dobil ga je Dalibor Volaš.
35'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Miroslav Radulovič. Dobil ga je Marcos Morales Tavares.
37'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Krajcer. Dobil ga je Dalibor Volaš.
37'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Marcos Morales Tavares. Močan strel s kakšnih 23-tih metrov, točno v vratarja gostov.
38'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Mitja Viler. Po lepi podaji Tavaresa je streljal Viler. Meril je levi kot vratarja Mujčinoviča, ki je bil na mestu.
38'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Ivan Firer. Dobil ga je Zoran Lesjak.
40'
40'
41'
  Dalibor Volaš v prepovedanem položaju.
42'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Sebastjan Gobec. Dobil ga je Aleš Mertelj.
43'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Roman Bezjak. Dobil ga je Soares Bordignon Arghus.
44'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Sebastjan Gobec. Dobil ga je Goran Cvijanovič.
45'
45'
Podaljšek
  Še minuta podaljška.
45+1'
  Zanimiv prvi polčas, domačini so več pri žogi, gostje pa izjemno učinkoviti, saj so iz dveh akcij dvakrat zadeli.
45+1'
45+1'
  Menjava: iz igre Bekim Kapič, v igro Dejan Krljanovič.
45'
46'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Roman Bezjak. Dobil ga je Aleš Mejač.
47'
  Začetek drugega polčasa. Domači trener ni posegel po menjavah, gostujoči je na igrišče poslal enega novega nogometaša. Vijoličasti bodo zagotovo storili vse za zmago...
48'
  CM Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Zoran Lesjak. Dobil ga je Iztok Močivnik.
49'
  CM Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Mejač. Dobil ga je Roman Bezjak.
49'
  CM Celje ima udarec iz kota.
51'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Ivan Firer. Dobil ga je Marcos Morales Tavares.
53'
  CM Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Soares Bordignon Arghus. Dobil ga je Iztok Močivnik.
53'
  Soares Bordignon Arghus je dobil rumeni karton.
54'
  Marko Krajcer v prepovedanem položaju.
55'
  Menjava: iz igre Zoran Lesjak, v igro Robert Berič.
55'
  CM Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Mertelj. Dobil ga je Roman Bezjak.
56'
  Menjava: iz igre Aleš Mejač, v igro Martin Milec.
56'
  V drugem polčasu domačini ne najdejo prave igre v napadu in Milanič je reagiral ter na igrišče poslal dva sveža nogometaša.
57'
  Streljal je Goran Cvijanovič, a mimo vrat.
58'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Goran Cvijanovič. Lepa kombinacija domačih in strel z roba kazenskega prostora, ki je zletel točno v roke Mujčinoviču.
59'
  CM Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Mertelj. Dobil ga je Zoran Pavlovič.
60'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Miroslav Radulovič. Dobil ga je Robert Berič.
60'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Serge Akakpo. Dobil ga je Dalibor Volaš.
61'
62'
  Streljal je Aleksander Rajčevič, a mimo vrat.
65'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Iztok Močivnik. Dobil ga je Soares Bordignon Arghus.
66'
  GOOOL! Zadel je Dalibor Volaš! Domačini spet vodijo! Po lepi podaji Milca z desne strani je bil v kazenskem prostoru najvišji v skoku Volaš ter neubranljivo zadel desni kot vratarja Mujčinoviča.
68'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Zoran Pavlovič.
69'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dejan Krljanovič.
70'
  Drugi polčas je bistveno slabši od prvega. Domačini so po dveh menjavah uspeli priti v vodstvo, gostje pa so v drugem delu praktično nenevarni.
73'
  Menjava: iz igre Roman Bezjak, v igro Damir Marijan.
73'
  Menjava: iz igre Iztok Močivnik, v igro Nenad Đakovič.
73'
  CM Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Mezga. Dobil ga je Damir Marijan.
74'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Nenad Đakovič. Veliko sreče za Maribor. Po dvojni menjavi je s prvim stikom žoge Đakovič z roba kazenskega prostora stresel vratnico!
74'
76'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Serge Akakpo. Dobil ga je Robert Berič.
76'
  Serge Akakpo je dobil rumeni karton.
76'
77'
  Streljal je Dejan Mezga, a mimo vrat. Domačini vračajo udarec. Lepa kombinacija Tavaresa in Mezge, ki se je po desni strani prebil do Mujčinoviča nato pa sprožil mimo gola.
78'
78'
  Streljal je Ivan Firer, a mimo vrat. Po hitri kombinaciji nenatančen strel s 25-tih metrov.
80'
  Sporna situacija. Obračun vratarja Mujčinoviča ter Mezge v kazenskem prostoru. Glavni sodnik ni pokazal na belo točko. Gledalci in vodstvo Maribora so na nogah!
81'
  GOOOL! Zadel je Dejan Mezga! Vijoličasti vodijo s 4:2! S pravim evrogolom, pravo bombo pod prečko s kakšnih 22-tih metrov, je zabil Mezga.
84'
  Menjava: iz igre Marcos Morales Tavares, v igro Željko Filipovič.
85'
87'
87'
  Streljal je Dejan Mezga, a mimo vrat. Prosti strel z roba kazenskega prostora, preko gola.
89'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Goran Cvijanovič. Lep strel in še lepša obramba Mujčinoviča.
90'
Podaljšek
  Še 4 minute dodatka.
90'
  GOOOL! Zadel je Aleš Mertelj! Celjska ladnja je potopljena! Z leve strani je na 11 metrov lepo podal Viler, pritekel je Mertelj ter s strelom po tleh matiral Mujčinoviča.
90+2'
90+4'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Damir Marijan. Dobil ga je Dejan Mezga.
90+4'
90+4'
  Mariborčani so uspešno prestali zadnji test pred štartom v ligi Evropa. Zmaga je čista kot solza, gostje pa bodo morali točke iskati na drugih igriščih.