15. krog |  Murska Sobota, Fazanerija |  23.10.2011 ob 15.00  | Prenos: Šport TV

Mura

1 : 3

Sodniki: Jug Matej (glavni sodnik), Kogej Milan (1. pomoč), Kokolj Andrej (2. pomoč) , Huselja Emir (4. sodnik)
2 Rumeni kartoni 0

0'
  Spet se oglašamo z mestnega stadiona Fazanerija v Murski Soboti, kjer je že zelo živahno. V 15. krogu 1. SNL se bosta namreč pomerila šestouvrščena Mura 05 in vodilni Maribor. Za današnje srečanje vlada izjemno zanimanje, Fazanerija bo znova nabito polna. Saj drugega niste niti pričakovali, kajne?
0'
  Mariborčani prihajajo v Mursko Soboto v vlogi favorita in z odlično popotnico, saj so v četrtek v Ligi Europa po zelo dobri predstavi osvojili prvo točko.
0'
  Kot zanimivost pa omenimo, da so igralci NK Mure 05 svoj zadnji poraz doživeli pred devetimi krogi, v Ljudskem vrtu so jih v šestem krogu prvenstva ugnali prav Mariborčani z vrtoglavih 6:0. Prav po tem srečanju je na trenersko klop soboške Mure sedel Ante Šimundža, dotedanji pomočnik stratega Mariborčanov Darka Milaniča. Iz Maribora sta na posojo Sobočanom prispeli tudi odlični okrepitvi v zvezni vrsti Timotej Dodlek in Rajko Rep.
0'
  Veliko je bilo govora o tem, ali bosta prav Dodlek in Rep danes zaigrala v dresu soboškega prvoligaša. Širile so se govorice, da je bil ob sklenjeni posoji dogovor tak, da proti Mariborčanom ne bosta nastopala. V veselje Murinih navijačev sta oba v začetni enajsterici.
0'
  Čeprav je do začetka srečanja še več kot pol ure, smo že dočakali prvi bučni aplavz. Kajpak je bil namenjen domačim nogometašem, ki so pritekli na zelenico. Ogrevajo se že tudi gostujoči igralci, aplavz, namenjen njim je bil seveda veliko tišji, slišati je bilo celo nekaj žvižgov. Več kot polovica sedežev na stadionu je že zasedenih.
0'
  Pri domačinih bo danes manjkal poškodovani Damjan Ošlaj, medtem ko mariborski strateg ne more računati na Marka Pridigarja in Mitjo Vilerja.
0'
  V Murski Soboti je oblačno in osem stopinj Celzija, stadion pa že skoraj nabito poln. Praznik nogometa je torej zagotovljen.
0'
  Ne le na igrišču med igralci, danes nas bo doletel tudi glasovni spopad dveh v tem trenutku najzvestejših slovenskih navijaških skupin – vsaj kar se nogometa tiče. Tudi Black Gringos in Viole že pridno zasedajo svoja mesta na Fazaneriji.
0'
  Srečanje se bo začelo z minuto molka v spomin na prezgodaj umrlo rokometno legendo Iztoka Puca.
0'
  S sredine bodo začeli igralci Mure 05.
0'
0'
1'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Leon Horvat. Dobil ga je Agim Ibraimi.
2'
  Agim Ibraimi v prepovedanem položaju.
3'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Mejač. Dobil ga je Timotej Dodlek.
4'
  Streljal je Mate Eterovič, a mimo vrat.
4'
  Streljal je Nusmir Fajič, a mimo vrat.
5'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Robert Berič. Dobil ga je Erik Janža.
7'
  Obetaven začetek domačih, ki so že dvakrat nevarno zapretili gostujočemu vratarju Handanoviču.
7'
8'
  Streljal je Dejan Mezga,ki je po odbiti žogi streljal z 18-ih metrov, a mimo vrat.
9'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dalibor Volaš, rešuje Aleš Luk.
10'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Leon Horvat. Dobil ga je Aleš Mejač.
12'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Mertelj. Dobil ga je Timotej Dodlek.
13'
  Streljal je Damjan Bohar, a mimo vrat.
14'
  Močan strel Boharja, ki je za malo zgrešil vrata.
14'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Erik Janža. Dobil ga je Agim Ibraimi.
15'
  Streljal je Dejan Mezga, a mimo vrat. Mariborčani so hitro izvedli prosti strel in prišli do lepe priložnosti, a je strel Mezge za las zletel mimo leve vratnice.
15'
  Nusmir Fajič je dobil rumeni karton.
15'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Nusmir Fajič. Dobil ga je Aleš Mertelj.
17'
  GOOOL! Zadel je Nusmir Fajič!
19'
  Odlična akcija domačih, podaja Boharja je prišla do Horvata , ki je streljal žogo pa je iz bližine v gol preusmeril Nusmir Fajič.
19'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Martin Milec. Dobil ga je Nusmir Fajič.
20'
  Mura ima udarec iz kota.
22'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Leon Horvat. Dobil ga je Aleš Mertelj.
22'
  V prvih dvajsetih minutah smo spremljali odlično nogometno predstavo s priložnostmi na obeh straneh.
24'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Aleksander Rajčevič. Dobil ga je Nusmir Fajič.
24'
  Streljal je Leon Horvat, a mimo vrat.
25'
  "Bomba" Horvata s 25-ih metrov.
26'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Erik Janža. Dobil ga je Dejan Mezga.
26'
  Erik Janža je dobil rumeni karton.
27'
  Pri domačih se ogreva Sprečo, saj se je v eni od prejšnjih akcij rahlo poškodoval Fajič.
28'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Mate Eterovič. Dobil ga je Martin Milec.
29'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Matic Maruško. Dobil ga je Robert Berič.
30'
30'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Robert Berič. Dobil ga je Fabijan Cipot.
32'
  Strel v okvir vrat iz 30-ih metrov! Poskusil je Dalibor Volaš, Luk je strel s težavo žogo odbil v kot.
32'
33'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Rajko Rep. Dobil ga je Agim Ibraimi.
34'
34'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Aleš Mertelj, ki je udaril s prve. Odlično posredovanje domačega vratarja.
35'
35'
37'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Mezga.
37'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Robert Berič.
39'
  Nekaj manj kot deset minut do konca polčasa gledalci spremljajo zelo dinamično srečanje v odličnem vzdušju.
41'
42'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Damjan Bohar. Dobil ga je Aleš Mejač.
42'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Leon Horvat. Dobil ga je Dejan Mezga.
43'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Agim Ibraimi. Luk je imel nekaj težav.
44'
  GOOOL! Zadel je Robert Berič!
45+1'
  Akcija Mariborčanov je stekla po desni strani. Žogo pred domačimi vrati pa je z vrhom kopačke ob pomoči vratnice v gol zadel Berič, ki je bil hitrejši od domačega vratarja.
45+1'
45+1'
  Prvi polčas je zadovoljil vse, ki so prišli na stadion NK Mure 05 – in na koncu koncev, pravičen remi po prvih 45. minutah.
45'
48'
  Na obeh straneh se že ogrevajo po trije igralci, med njimi sta oba mariborska napadalca Tavares in Velikonja, kar zgovorno kaže, da si Mariborčani želijo vse tri točke.
50'
  Streljal je Robert Berič, a mimo vrat.
51'
  Mariborčani so podjetneje začeli drugi polčas.
52'
  Prvi protinapad domačih, a so strel Rajka Repa Mariborčani še pravi čas blokirali.
52'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Mejač. Dobil ga je Damjan Bohar.
53'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Matic Maruško. Dobil ga je Dalibor Volaš.
53'
  Streljal je Aleksander Rajčevič, a mimo vrat.
54'
55'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dalibor Volaš, ki po podaji s kota je odlično streljal z glavo, še bolje pa je posredoval domači vratar, ki je preprečil zadetek.
56'
  Dalibor Volaš v prepovedanem položaju.
58'
  Zmešnjava v domačem kazenskem prostoru. Volaš je že preigral vratarja, vendar ni uspel zadeti.
59'
59'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Mate Eterovič.
60'
  Po podaji Eteroviča je za las zamudil Fajič.
63'
  Tokrat je v kazenski prosto Maribora lepo prodrl Erik Janža, a njegovo podajo Fajič ni uspel usmeriti v gol.
64'
  Glasno negodovanje na tribunah zaradi nedosojenega prekrška nad Eterovičem.
64'
  Menjava: iz igre Žiga Kous, v igro Nino Kouter.
65'
  Mura je vzpostavila ravnovesje in je v zadnjih minutah nevarnejši nasprotnik.
66'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Željko Filipovič. Dobil ga je Timotej Dodlek.
66'
  Menjava: iz igre Željko Filipovič, v igro Goran Cvijanovič.
66'
  Menjava: iz igre Agim Ibraimi, v igro Marcos Morales Tavares.
68'
69'
  Nevaren napad Mure po levi strani. Podajo Repa pa so gosti preusmerili v kot.
70'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Leon Horvat.
70'
  Mate Eterovič v prepovedanem položaju.
70'
  Nusmir Fajič v prepovedanem položaju.
70'
  Menjava: iz igre Damjan Bohar, v igro Leon Sreš.
70'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Robert Berič, vendar Muro rešuje dobro postavljeni vratar.
72'
  Nevarna podaja pred gol Volaša in znova dobro posredovanje Aleša Luka.
75'
  GOOOL! Zadel je Dejan Mezga!
76'
  Milec je lepo podal do Mezge, ki je z diagonalnim strelom premagal nemočnega Luka.
80'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Marcos Morales Tavares. Dobil ga je Erik Janža.
80'
  Menjava: iz igre Rajko Rep, v igro Mitja Lotrič.
81'
82'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Dalibor Volaš. Dobil ga je Leon Horvat.
82'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Mate Eterovič.
83'
  Vstopamo v sam zaključek odlične tekme, čeprav Mariborčani vodijo srečanje še zdaleč ni odločeno.
83'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Mitja Lotrič. Dobil ga je Goran Cvijanovič.
84'
  Streljal je Dejan Mezga, a mimo vrat.
84'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Martin Milec. Dobil ga je Leon Sreš.
86'
87'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Mitja Lotrič. Dobil ga je Aleš Mejač.
88'
  V zadnjih trenutkih Mariborčani uspešno branijo minimalno prednost, saj domači nikakor ne uspejo priti do svoje priložnosti.
89'
  Robert Berič v prepovedanem položaju.
89'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Leon Horvat. Dobil ga je Goran Cvijanovič.
90'
  Tri minute sodnikovega dodatka.
90+1'
90+1'
90+1'
90+1'
  GOOOL! Zadel je Goran Cvijanovič!
90+3'
  V prejšnji akciji sta priložnost zamudila Eterovič in Horvat, obakrat se je izkazal Handanovič. Po kotu pa je Maribor po hitrem protinapadu dosegel zadetek za zmago.
90+3'
90+3'
  Aplavz po kocu tekme tako domači kot gostujoči ekipi pove vse. Spremljali smo zelo kvalitetno nogometno predstavo v kateri ni manjkalo atraktivnih potez, priložnosti in golov.
90+3'
  Mura je igrala morda svojo najboljšo tekmo v tej sezoni, povedla, vendar so se Mariborčani še pred odmorom vrnili v igro z zadetkom Beriča. Po vodilnem zadetku Mezge pa so varovanci trenerja Milaniča pokazali, da gre za zelo izkušeno moštvo. Današnje srečanje je v popolnosti zadovoljilo nabito polno Fazanerijo in samo želimo si lahko več takih tekem.