22. krog |  Lendava, Športni park |  03.03.2012 ob 15.00

Nafta

0 : 6

Olimpija

Sodniki: Jug Matej (glavni sodnik), Vidali Manuel (1. pomoč), Patarić Dejan (2. pomoč) , Drečnik Davor (4. sodnik)
1 Rdeči kartoni 0

0'

0'

0'
  Prisrčen pozdrav iz lendavskega športnega parka. Z drugo tekmo 22. kroga med Nafto in Olimpijo se začenja spomladanski del 1. SNL.
0'
  Glede na atraktivnost nasprotnika lahko na tribunah pričakujemo precej gledalcev, medtem pa je pred lendavskim stadionom že parkiral avtobus z navijači Olimpije. Kajpak so zaradi varnostnih ukrepov obkroženi z možmi postave.
0'
  V sončnem in rahlo vetrovnem vremenu sta tudi že obe moštvi pritekli na zelenico na ogrevanje.
0'
  Postava domačih: Ajlec, Vinko, Dolinar, Levačič, Korošec, Tomažič Šeruga, Da Silva, Sreš, Vaš, Vraneševič in Zelko.
0'
  Gostje bodo nastopili v postavi Džafič, Kašnik, Jovič, Ranič, Salkič, Djermanovič, Anđelkovič, Nikezič, Ivelja, Vršič in Radujko.
0'
  Pri obeh ekipah je v zimskem premoru prišlo do velikih kadrovskih sprememb. Pri domačinih so klub zapustili Rade Jovanovič (Simer Šampion), Bojan Matjašec in Nino Vöröš (oba Odranci) ter Polareczki in Kocsis, ki sta se vrnila na Madžarsko, medtem ko so novinci Sašo Balažic (AUT), Naser Kajtazi (Luka Koper), Blaž Dolinar (Simer Šampion), Darko Atanasov (Mura 05), Nino Dirnbek (Odranci) in Leutrim Osaj (Maribor). Pri Olimpiji (klub je zapustil Stefan Smiljanič, ki je okrepil drugoligaško ekipo Krško) so novi igralci Nikola Nikezić (Krasnodar, RUS), Dejan Djermanovič (Litex, BOL) in Aljaž Ivanič (Domžale).
0'
  Zelenobeli pa so se v premoru okrepili tudi v strokovnem štabu. Dokaj uspešnega Dušana Kosiča je zamenjal najtrofejnejši slovenski trener Bojan Prašnikar, kateremu bo kot pomočnik pomagal nekdanji reprezentant Ermin Šiljak.
0'
  Pri Nafti bodo manjkali poškodovani Caban, Vöroš in Vori in Jerebic (kartoni). Pri Olimpiji bo mankal le Sretenovič zaradi kartonov.
0'
  S sredine bodo začeli igralci Olimpije.
0'
1'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Joao Gabrijel Da Silva.
1'
  Nafta ima udarec iz kota.
2'
5'
  Nafta ima prosti strel. Prekršek je storil Erik Salkič. Dobil ga je Boštjan Zelko.
6'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Saša Levačič. Dobil ga je Dejan Djermanovič.
7'
  Enajstmetrovka za Olimpijo.
7'
Rdeči karton
  Saša Levačič dobil neposredni rdeči karton in mora z igrišča.
8'
  Dejan Djermanovič je dobil rumeni karton.
8'
Gol (11m)
  GOOOL! Dare Vršič je zadel enajstmetrovko!
10'
  Nafta ima prosti strel. Prekršek je storil Nikola Nikezič. Dobil ga je Joao Gabrijel Da Silva.
10'
  Nafta ima prosti strel. Prekršek je storil David Kašnik. Dobil ga je Duško Vraneševič.
12'
  Streljal je Dejan Sreš, a mimo vrat.
12'
  Menjava: iz igre Duško Vraneševič, v igro Patrik Raduha.
13'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Sandro Vinko. Dobil ga je Dare Vršič.
14'
  Streljal je Arpad Vaš, a mimo vrat.
15'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Patrik Raduha. Dobil ga je Nikola Nikezič.
15'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Boštjan Zelko. Dobil ga je Saša Ranič.
16'
  Olimpija ima udarec iz kota.
16'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Nikola Nikezič.
17'
  Domačini so žogo izbili iz golove črte.
17'
  Nafta ima prosti strel. Prekršek je storil Đorđe Ivelja. Dobil ga je Miha Korošec.
18'
  Dare Vršič v prepovedanem položaju.
20'
  Po prvih dvajsetih minutah je prišla Olimpija do velike prednosti, saj poleg enajstmetrovke, ki jo je zanesljivo izkoristil Dare Vršič, imajo tudi številčno premoč po izključitvi domačega branilca Levačiča.
20'
  Nikola Nikezič v prepovedanem položaju.
20'
  Nafta ima prosti strel. Prekršek je storil Milan Anđelkovič. Dobil ga je Joao Gabrijel Da Silva.
21'
22'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Joao Gabrijel Da Silva. Lepa priložnost Nafte, Ranič pa je v zadnjem trenutku žogo izbil v kot.
22'
26'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dare Vršič.
27'
30'
  GOOOL! Zadel je Dejan Djermanovič!
31'
  Djermanovič je sprožil s 15-ih metrov, žoga pa je vratarju Ajlecu ušla med rokami in končala v mreži.
32'
  Nafta ima prosti strel. Prekršek je storil Saša Ranič. Dobil ga je Boštjan Zelko.
33'
  Nafta ima prosti strel. Prekršek je storil Đorđe Ivelja. Dobil ga je Boštjan Zelko.
33'
35'
  Dalibor Radujko v prepovedanem položaju.
36'
38'
  Nafta ima prosti strel. Prekršek je storil Saša Ranič. Dobil ga je David Tomažič Šeruga.
39'
  Streljal je Dejan Sreš, a mimo vrat. Zelo dober poizkus s prostega strela.
40'
  Nafta ima prosti strel. Prekršek je storil Dare Vršič. Dobil ga je Blaž Dolinar.
41'
43'
  Djermanovič je lepo prodrl v kazenski prostor z desne strani ter z močnim strelom pod prečko še drugič premagal Ajleca.
43'
  Nafta ima prosti strel. Prekršek je storil Đorđe Ivelja. Dobil ga je Joao Gabrijel Da Silva.
43'
  Đorđe Ivelja je dobil rumeni karton.
45'
  Dve minuti sodnikovega dodatka.
45+1'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Boštjan Zelko. Dobil ga je Đorđe Ivelja.
45+1'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil David Tomažič Šeruga. Dobil ga je Đorđe Ivelja.
45+2'
45+2'
  V prvem polčasu smo spremljali dokaj povprečno postavo obeh ekip. Po izključitvi Levačiča in izkoriščeni najstrožji kazni so gostje zanesljivo kontrolirali potek srečanja in si do konca polčasa, vsaj zdi se tako, priigrali neulovljivo prednost.
45'
45'
  Menjava: iz igre Arpad Vaš, v igro Leutrim Osaj.
45'
  Menjava: iz igre Saša Ranič, v igro Nik Omladič.
46'
  Nafta ima prosti strel. Prekršek je storil Milan Anđelkovič. Dobil ga je Boštjan Zelko.
47'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Đorđe Ivelja.
48'
  Po lepi podaji Vršiča se je Ivelja sam znašel pred vratarjem Ajlecem, a je slednji njegov strel ubranil.
50'
  Streljal je Nikola Nikezič, a mimo vrat.
52'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Sandro Vinko. Dobil ga je Boban Jovič.
56'
  Tudi prve minute nadaljevanja je Olimpija boljši nasprotnik. Domači so se povlekli na svojo polovico in pretijo la s protinapadi.
56'
  Menjava: iz igre Boštjan Zelko, v igro Simon Pavel.
57'
58'
  Nafta ima prosti strel. Prekršek je storil Nik Omladič. Dobil ga je Joao Gabrijel Da Silva.
58'
60'
  Lepo asistenco Vršiča je znal izkoristiti danes zelo razpoloženi Djermanovič, ki je povišal na 4:0.
60'
  Nafta ima prosti strel. Prekršek je storil Dalibor Radujko. Dobil ga je David Tomažič Šeruga.
60'
  Streljal je David Tomažič Šeruga, a mimo vrat.
63'
  Streljal je Nik Omladič, a mimo vrat.
68'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Miha Korošec. Dobil ga je Đorđe Ivelja.
68'
  GOOOL! Zadel je Nikola Nikezič, ki je izkoristil lepo podajo z leve strani in mu ni bilo težko iz bližine premagati Ajleca.
71'
  GOOOL! Zadel je Dare Vršič, ki je pobegnil domači obrambi in z lepim "lobom" premagal danes nemočnega Ajleca.
73'
  Menjava: iz igre Nikola Nikezič, v igro Davor Škerjanc.
75'
  Streljal je Dalibor Radujko, a mimo vrat.
76'
  Nafta ima prosti strel. Prekršek je storil Boban Jovič. Dobil ga je Joao Gabrijel Da Silva.
77'
77'
78'
  Nafta ima prosti strel. Prekršek je storil Dalibor Radujko. Dobil ga je Patrik Raduha.
79'
  Menjava: iz igre Boban Jovič, v igro Matic Fink.
79'
  Nafta ima prosti strel. Prekršek je storil Đorđe Ivelja. Dobil ga je Sandro Vinko.
81'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Leutrim Osaj. Dobil ga je Đorđe Ivelja.
82'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Joao Gabrijel Da Silva. Dobil ga je Đorđe Ivelja.
83'
  Smo nekaj minut pred koncem tekme. Zmagovalec je že dolgo znan, vprašanje je le še s kolikšna bo razlika.
84'
  Nafta ima prosti strel. Prekršek je storil Nik Omladič. Dobil ga je Simon Pavel.
84'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Joao Gabrijel Da Silva. Dobil ga je Matic Fink.
86'
  Streljal je Dejan Djermanovič, a mimo vrat.
87'
88'
  Domačini so se povsem predali. Tako bodo težko prišli do častnega zadetka...
89'
90'
90'
90+2'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Sandro Vinko. Dobil ga je Davor Škerjanc.
90+2'
90+2'
  Olimpija je brez kakršnih koli težav premagala danes nemočno Nafto. Ključna je bila sodniška odločitev v sedmi minuti, ko je rdeči karton prejel domači branilec Levačič, Vršič pa je uspešno realiziral najstrožjo kazen. Če so domači v prvem polčasu še kolikor toliko parirali Olimpiji pa so bili v drugem polčasu povsem brez moči. Olimpija je s pridom izkoristila številčno prednost in povsem zasluženo visoko zmagala.