24. krog |  Maribor, Ljudski vrt |  17.03.2012 ob 17.30  | Prenos: TV Slovenija 2

3 : 1

Mura

Sodniki: Žganec Mitja (glavni sodnik), Podgornik Janez (1. pomoč), Podobnik Mitja (2. pomoč) , Sagrković Asmir (4. sodnik)
1 Rumeni kartoni 2

0'
  Lep pozdrav iz Ljudskega vrta, kjer čakamo na pričetek derbija 24. kroga 1. SNL med Mariborom in Muro.
0'
  Postava Maribora: Handanovič, Mejač, Mezga, Ibraimi, Velikonja, Volaš, Cvijanovič, Potokar, Rajčevič, Viler in Mertelj.
0'
  Postava Mure: Luk, Kouter, Maruško, Cipot, Travner, Sreš, Horvat, Lotrič, Fajič, Kramar in Jelič.
0'
  V Ljudskem vrtu je vse pripravljeno na začetek tekme. Vijoličasti bodo lovili drugo zmago v spomladanskem delu prvenstva, gostje iz Murske Sobote pa jim bodo seveda to poskušali preprečiti.
0'
  Obe dosedanji tekmi v tej sezoni je dobil Maribor, nazadnje je tekmecu v Ljudskem vrtu nasul kar pol ducata zadetkov. Nato so Mariborčani izdatno okrepili Muraše, saj so tja odšli trener Šimundža, Rep in Dodlek.
0'
  Ekipi sta že na igrišču, sledijo uvodne formalnosti nato začetek tekme.
0'
  Tudi Ljudski vrt se počasi polni, zaenkrat je na tribunah okrog 2.000 navijačev obeh moštev.
0'
2'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Mertelj. Dobil ga je Leon Horvat.
3'
  Vijoličasti ne nastopajo v najmočnejši zasedbi. Zaradi rumenih kartonov manjka Martin Milec, ki je bil eden najboljših posameznikov ob zmagi v zadnjem krogu proti Domžalam.
3'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Mejač. Dobil ga je Denis Kramar.
3'
  Mura ima udarec iz kota.
6'
  Še vedno čakamo na prvo pravo akcijo. Gostje so tekmo začeli zelo pogumno in so v uvodnih minutah celo več pri žogi.
8'
  Streljal je Etien Velikonja, a mimo vrat.
8'
  Prvi strel na gol. Po podaji z leve strani pred gol je z glavo streljal Velikonja, mimo vrat.
13'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dejan Mezga.
13'
  Prvi strel v okvir gola. Z roba kazenskega prostora je sprožil Mezga, točno v Luka.
15'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Mitja Lotrič. Dobil ga je Dalibor Volaš.
18'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Etien Velikonja. Dobil ga je Leon Horvat.
19'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Leon Sreš. Dobil ga je Mitja Viler.
21'
  Streljal je Dejan Mezga, a mimo vrat.
22'
  Ostra podaja Mezge z leve strani s prostega strela pred gol. Za las je bil prekratek Volaš, žoga je za nekaj centimetrov švignila mimo leve vratnice nemočnega Luka.
22'
  Maribor ima udarec iz kota.
22'
  GOOOL! Zadel je Goran Cvijanovič!
25'
  Veselje v LV. Mariborčani so stiskali obroč okrog gola gostov in bili za to nagrajeni. Odbito žogo je na robu kazenskega prostora sprejel Cvijanovič, takoj streljal in zadel desni spodnji kot nemočnega Luka.
25'
  Streljal je Etien Velikonja, a mimo vrat. Velikonja je gostujočim obrambnim igralcev odvzel žogo, krenil proti Luku, na robu kazenskega prostora streljal, za las mimo gola.
26'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Dalibor Volaš. Dobil ga je Nino Kouter.
27'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Mertelj. Dobil ga je Dragan Jelič.
28'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Agim Ibraimi. Dobil ga je Nino Kouter.
30'
  Po začetku tekme je na stadion prišlo še ogromno gledalcev. Sedaj štajersko-prekmurski obračun v živo spremlja okrog 4500 navijačev.
32'
  Na tribunah je tudi večja skupina navijačev Mure, tako da je vzdušje za slovenske razmere več kot odlično.
33'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Leon Horvat. Dobil ga je Goran Cvijanovič.
33'
  Leon Horvat je dobil rumeni karton.
35'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Mejač. Dobil ga je Jure Travner.
35'
  Aleš Mejač je dobil rumeni karton.
37'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Goran Cvijanovič. Poskus z roba kazenskega prostora, malce z desne strani, Luk odbija v kot.
37'
38'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Aleksander Rajčevič.
39'
  Po podaji z desne strani v kazenski prostor je do strela s kakšnih 15-tih metrov prišel Rajčevič, Luk brani.
40'
  Smo v zaključku prvega polčasa, Mariborčani so popolni gospodarji na igrišču. O premoči priča tudi dejstvo, da gostje še niso resneje ogrozili Handanoviča.
40'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Agim Ibraimi. Dobil ga je Leon Horvat.
42'
43'
  GOOOL! Zadel je Agim Ibraimi!
45'
  Fantastična akcija domačih. Mezga je pobegnil po desni strani, zavrnil žogo na rob kazenskega prostora do osamljenega Ibraimija, ki je imel dovolj časa, da je nameril ter natančno zadel desni zgornji kot nemočnega Luka. Zares mojstrsko.
45'
Podaljšek
  Še minuta dodatka.
45+1'
45'
45'
46'
46'
  Prva strel na gol v drugem polčasu. Po kotu z desne strani je bil v skoku najvišji Rajčevič, zadel je točno vratarja Luka.
47'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Jure Travner. Dobil ga je Aleksander Rajčevič.
47'
  Streljal je Dalibor Volaš, a mimo vrat.
47'
  Poskus Volaša z roba kazenskega prostora iz obrata, žoga je švignila mimo desne vratnice.
48'
  Brez menjav na začetku drugega dela. Domači strateg seveda ni imel razlogov za zamenjavo, pričakovali smo jih v vrstah Mure...
49'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Nusmir Fajič.
51'
  Prva prava priložnost Mure na tekmi. Po podaji v kazenski prostor z desne strani je do žoge prišel Fajič, se lepo otresel svojega čuvaja, nato pa s kakšnih 10-tih metrov streljal v levi kot vratarja Handanoviča, ki je bil na mestu.
51'
51'
  Še en strel Fajiča, tokrat v desne strani s kakšnih 16-tih metrov, lahko delo za Handanoviča.
51'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Leon Sreš. Dobil ga je Agim Ibraimi.
54'
  Menjava: iz igre Denis Kramar, v igro Timotej Dodlek.
60'
  V drugem polčasu igrajo gostje precej bolj napadalno, kar je glede na trenutni rezultat tudi logično. Mariborčani poskušajo izpeljati kakšno nevarnejšo hitro akcijo, zaenkrat brez uspeha.
61'
62'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Dalibor Volaš. Dobil ga je Leon Horvat.
65'
65'
  Kakšen zadetek Ibraimija, ki je prejel žogo na kakšnih 35-tih metrih od gola gostov. Nihče od Murašev ga ni napadel, zato je nekaj metrov vodil žogo nato močno sprožil ter zadel levi zgornji kot presenečenega Luka.
66'
  Menjava: iz igre Mitja Lotrič, v igro Rajko Rep.
69'
  Menjava: iz igre Dejan Mezga, v igro Željko Filipovič.
70'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Željko Filipovič. Dobil ga je Dragan Jelič.
70'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Timotej Dodlek. Dobil ga je Goran Cvijanovič.
72'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Željko Filipovič. Dobil ga je Leon Sreš.
74'
74'
  Menjava: iz igre Etien Velikonja, v igro Marcos Morales Tavares.
75'
  GOOOL! Zadel je Nusmir Fajič!
76'
  Gostje so znižali vodstvo. Po podaji Dodleka z desne strani iz kota je bil Fajič najvišji v skoku ter natančno zadel levi kot nemočnega Handanoviča.
76'
  Streljal je Nusmir Fajič, a mimo vrat.
77'
  Še ena navarna akcija Fajiča. Tokrat je pobegnil po desni strani, podal v gnečo pred gol, kjer se je žoga na srečo domačih odbila mimo desne vratnice.
77'
78'
79'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Leon Sreš. Dobil ga je Aleksander Rajčevič.
79'
  Leon Sreš je dobil rumeni karton.
79'
  Menjava: iz igre Leon Sreš, v igro Damjan Bohar.
80'
  Streljal je Agim Ibraimi, a mimo vrat.
82'
  Smo v zaključku obračuna, ki ga zasluženo dobivajo domači. Muraši so po doseženem zadetku ponovno postali bolj agresivni. Toda imajo izjemno malo časa za preobrat...
82'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Željko Filipovič. Dobil ga je Nusmir Fajič.
84'
85'
  Spet je bilo vroče pred golom domačih. Ponovno je bil v glavni vlogi Fajič, ki je streljal s kakšnih 16-tih metrov malce z leve strani. Vratar Handanovič je bil dobro postaljen in je strel odbil.
85'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Agim Ibraimi. Poskus z razdalje, Luk z nekaj težavami brani.
86'
86'
  Streljal je Leon Horvat, a mimo vrat.
87'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Nino Kouter. Dobil ga je Marcos Morales Tavares.
88'
  Streljal je Aleš Mertelj, a mimo vrat.
88'
  Strel z 25-tih metrov, za las mimo desne vratnice.
88'
  Dalibor Volaš v prepovedanem položaju.
90'
Podaljšek
  Še 2 minuti dodatka...
90+2'
90+2'
  Zmaga Maribora v štajersko-prekmurskem derbiju s 3:1. Vijoličasti so bili danes precej boljši ter so zasluženo prišli do novih treh točk. Zmaga je odlična popotnica za sredo, ko bodo gostovali v Ljubljani pri Olimpiji. Na drugi strani gostje niso razočarali, vseeno so na vročem gostovanju pokazali premalo za kakšno točko.