26. krog |  Maribor, Ljudski vrt |  25.03.2012 ob 17.00

3 : 1

Sodniki: Čeferin Darko (glavni sodnik), Arhar Primož (1. pomoč), Stančin Marko (2. pomoč) , Podgoršek Marko (4. sodnik)
1 Rumeni kartoni 3

0'
  Lep sončen pozdrav iz Ljudskega vrta, kjer čakamo na začetek tekme med Mariborom in Celjem.
0'
  Postava Maribora: Handanovič, Filipovič, Milec, Mejač, Velikonja, Volaš, Cvijanovič, Potokar, Rajčevič, Viler in Mertelj.
0'
  Postava Celja: Kotnik, Krajcer, Krljanovič, Romih, Kotnik, Bezjak, Kapič, Centrih, Močič, Vidmajer in Medved.
0'
  Vijoličasti bodo danes poskušali doseči novo prvenstveno zmago ter se še za korak približati naslovu državnega prvaka. Po sredini zmagi v Ljubljani proti Olimpiji, ki je danes izgubila še v Murski Soboti, je jasno, da je to le še vprašanje časa.
0'
  Ekipi sta že na igrišču, sledijo začetne formalnosti in začetek tekme....
0'
5'
  Začetno otipavanje, čakamo na prvi strel na gol. Domačini so že izpeljali eno nevarno akcijo, ki pa se je končala brez strela.
7'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Mertelj. Dobil ga je Roman Bezjak.
9'
  Vijoličasti imajo dobro podporo s tribun, zbralo se je okrog 4.000 gledalcev.
11'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Nejc Potokar. Dobil ga je Tadej Kotnik.
12'
  Celje ima udarec iz kota.
13'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Alen Romih. Dobil ga je Etien Velikonja.
13'
  Alen Romih je dobil rumeni karton.
14'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Tadej Kotnik. Dobil ga je Nejc Potokar.
14'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Alen Romih. Dobil ga je Aleš Mejač.
15'
  Za nami je 15 minut igre. Spremljamo bitko na sredini igrišča brez pravih akcij in seveda priložnosti...
16'
  GOOOL! Zadel je Etien Velikonja!
20'
  Veselje v Ljudskem vrtu! Gostje so bili kaznovani za poigravanje. Kapič je podal žogo do vratarja Kotnika, ki je čakal z izbijanjem tako dolgo, da ga je blokiral Velikonja in žoga je končala v mreži.
20'
21'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dalibor Volaš. Po podaji iz kota je v kazenskem prostoru do žoge prišel Volaš, ki pa ni imel dovolj moči za močnejši strel na gol in Kotnik ni imel težav.
22'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Tadej Vidmajer. Dobil ga je Goran Cvijanovič.
22'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Alen Romih. Dobil ga je Goran Cvijanovič.
24'
25'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Željko Filipovič. Dobil ga je Klemen Medved.
25'
  Željko Filipovič je dobil rumeni karton.
26'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dejan Krljanovič. Poskus s prostega strela z velike razdalje, lahko delo za Handanoviča.
28'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Mejač. Dobil ga je Alen Romih.
28'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Krajcer. Dobil ga je Dalibor Volaš.
30'
30'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Nejc Potokar.
30'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Nejc Potokar. Veliko sreče za goste. Po kotu in uporabnem predložku pred gol je Potokar z glavo zadel vratnico, v nadaljevanju akcije pa je še močno streljal z roba kazenskega prostora in Kotnik je s skrajnimi močmi žogo izbil iz levega spodnjega kota svojega gola.
30'
35'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Matej Centrih. Dobil ga je Dalibor Volaš.
36'
37'
  Streljal je Etien Velikonja, a mimo vrat. Strel z roba kazenskega prostora, ni najbolje zadel žoge in zletela je mimo gola.
39'
40'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Klemen Medved. Dobil ga je Etien Velikonja.
41'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Martin Milec. Odlična akcija domačih. Po podaji Vilerja v kazenski prostor se je Milec lepo otresel svojega čuvaja ter s kakšnih 10-tih metrov močno streljal. Na žalost točno v vratarja Kotnika, ki je žogo odbil.
41'
41'
43'
44'
  Streljal je Goran Cvijanovič, a mimo vrat. Po podaji z desne strani pred gol je bil na drugi vratnici najvišji v skoku Cvijanovič, ki pa je sprožil preko vrat.
45'
Podaljšek
  Še minuta dodatka...
45+1'
  Streljal je Dejan Krljanovič, a mimo vrat. Stral z razdalje, brez prave nevarnosti za Handanoviča.
45+1'
45'
45'
  Začetek drugega polčasa, oba stratega sta na igrišče poslala zasedbi, ki sta začeli tekmo.
46'
  GOOOL! Zadel je Goran Cvijanovič!
49'
  Domačini vodijo z 2:0. Po podaji v kazenski prostor je bil v gneči pred golom najpretnejši Cvijanovič, ki je žogo s kakšnih 5-tih metrov brcnil v gol.
49'
  Streljal je Martin Milec, a mimo vrat. Velika priložnost za 3:0. Milec je na sredini igrišča prejel žogo prešprintal vso obrambo Celjanov ter se znašel iz oči v oči z Kotnikom. Gostujoči čuvaj mreže je zapustil gol, zato ga je Milec lobal. Na srečo gostov je bil premalo natančen in žoga je zletela preko gola.
53'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Mertelj. Dobil ga je Dejan Krljanovič.
54'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Željko Filipovič. Dobil ga je Roman Bezjak.
54'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Alen Romih. Dobil ga je Aleš Mertelj.
56'
59'
  Streljal je Roman Bezjak, a mimo vrat. Prvi nevaren strel gostov na tekmi. V kazenskem prostoru, malce z desne strani je s kakšnih 15-tih metrov sprožil Bezjak, žoga je za las zgrešila desni spodnji kot vratarja Handanoviča.
59'
  Menjava: iz igre Dalibor Volaš, v igro Marcos Morales Tavares.
60'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Mejač. Dobil ga je Klemen Medved.
60'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Etien Velikonja. Poskus s kakšnih 14-tih metrov malce z leve strani. Vratar Kotnik je bil dobro postavljen in je zanesljivo posredoval.
63'
  Za nami je ura igre. Vijoličasti so popolni gospodarji na igrišču in če se bo tekma nadaljevala v tem stilu, bodo zanesljivo prišli do nove zmage.
64'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Matej Centrih. Dobil ga je Mitja Viler. Najstrožja kazen v LV. Centrih je v kazenskem prostoru nepravilno zaustavil Vilerja, glavni sodnik je bil blizu dogodku in je takoj pokazal na belo točko, Centrihu pa rumeni karton.
64'
  Matej Centrih je dobil rumeni karton.
65'
Gol (11m)
  GOOOL! Marcos Morales Tavares je zadel enajstmetrovko! Brez možnosti za Kotnika. Krenil je v desno, Tavares je žogo brcnil v levi kot.
68'
68'
  Menjava: iz igre Alen Romih, v igro Benjamin Verbič.
69'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Tadej Vidmajer. Dobil ga je Marcos Morales Tavares.
70'
  Menjava: iz igre Marijo Močič, v igro Andraž Žurej.
71'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Krljanovič. Dobil ga je Marcos Morales Tavares.
72'
  Menjava: iz igre Martin Milec, v igro Petar Stojanovič. Debi šele 16. letnega nogometaša v dresu vijoličastih.
72'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Marcos Morales Tavares. Dobil ga je Klemen Medved.
73'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Goran Cvijanovič. Dobil ga je Dejan Krljanovič.
76'
  Še 15 minut do konca tekme. V LV je že nekaj časa vse odločeno. Vijoličasti bodo vknjižili novo prvenstveno zmago, vprašanje je le s kakšnim rezultatom...
77'
  Streljal je Aleš Mertelj, a mimo vrat. Močan in nenatančen strel z roba kazenskega prostora.
78'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Benjamin Verbič. Dobil ga je Aleš Mertelj.
79'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Bekim Kapič. Dobil ga je Mitja Viler.
79'
  Bekim Kapič je dobil rumeni karton.
79'
  Streljal je Marcos Morales Tavares, a mimo vrat. Po podaji s prostega strela z leve strani pred gol je na prvi vratnici z nogo streljal Tavares. Iz težkega položaja je zgrešil gol.
80'
  Menjava: iz igre Željko Filipovič, v igro Zoran Lesjak.
81'
  Roman Bezjak v prepovedanem položaju.
81'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Zoran Lesjak. Strel s kakšnih 15-tih metrov precej z leve strani. Vratar gostov je bil dobro postavljen in ni imel veliko dela.
82'
85'
86'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Zoran Lesjak. Dobil ga je Dejan Krljanovič.
86'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Andraž Žurej. Dobil ga je Mitja Viler.
87'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Petar Stojanovič. Po lepi kombinaciji strel z roba kazenskega prostora, prerahel strel.
88'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Roman Bezjak. Po odbiti žogi Handanoviča je na robu kazenskega prostora sprožil Bezjak. Handanovič je bil malce izven gola in je okroglo usnje zbil preko prečnika.
88'
  Menjava: iz igre Dejan Krljanovič, v igro Dejan Kos.
88'
88'
  GOOOL! Zadel je Marko Krajcer!
89'
  Gostje so dosegli častni zadetek. V gneči pred golom se je najbolje znašel Krajcer, ki je zadel desni spodnji kot vratarja Handanoviča.
90'
  Še 3 minute sodnikovega dodatka.
90'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Mejač. Dobil ga je Tadej Kotnik.
90+1'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Roman Bezjak. Dober poskus s prostega strela z roba kazenskega prostora. Bezjak je streljal v vratarjev kot, Handanovič je bil pazljiv in je žogo zanesljivo zadržal.
90+2'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Kos. Dobil ga je Aleš Mejač.
90+3'
90+3'
  Veselje v Ljudskem vrtu. Zmaga domačih nogometašev je čista kot solza, saj bili vso tekmo vsaj za razred boljši od Celjanov. Mariborčani imajo na lestvici tako že kar 18 točk prednosti pred drugouvrščeno Olimpijo.