1. krog |  Nova Gorica, Športni park |  14.07.2012 ob 18.00  | Prenos: Stream prvaliga.si

Gorica

1 : 3

Sodniki: Balažič Dejan (glavni sodnik), Kokolj Andrej (1. pomoč), Rojko Gregor (2. pomoč) , Kovačič Darjan (4. sodnik)
0 Rumeni kartoni 2

0'
  Ljubiteljice in ljubitelji nogometa, lep pozdrav iz novogoriškega Športnega parka, kjer je pred nami letošnja prvoligaška premiera. Nasprotnika sta Gorica in Maribor.
0'
  Postava Gorice: Simčič, Celcer, Vetrih, Širok, Arčon, Plut, Martinovič, M. Mevlja, Gregorič, Bremec in A. Jogan.
0'
  Postava Maribora: Handanovič, Filipovič, Mejač, Mezga, Tavares, Velikonja, Cvijanovič, Potokar, Trajkovski, Rajčevič in Lesjak.
0'
  V Novi Gorici torej otvoritvena tekma novega prvenstva z dvobojem ekip, ki sta skupaj osvojili 14 državnih naslovov; Mariborčani so bili prvaki desetkrat, Goričani štirikrat.
0'
  Čeprav so Mariborčani lani suvereno osvojili naslov prvaka, pa v Novi Gorici niso uspeli zmagati. Obakrat sta se ekipi razpli z remijem: jeseni je bilo 1:1, spomladi pa 0:0.
0'
  Gorica bo v letošnji sezoni nastopala brez naziva sponzorja v imenu. Poletni prestopni rok so zaznamovali odhodi, na izhodnih vratih je tudi prvi lanski strelec ekipe Vito Plut.
0'
  Tekma bo nekaj posebnega tudi za Etiena Velikonjo, ki bo pred odhodom v angleški Cardiff zadnjič zaigral pred nekdanjimi navijači.
0'
  V skupnem seštevku se bosta ekipi danes srečali na 74. medsebojni prvenstveni tekmi, petkrat sta se pomerili tudi v pokalnem tekmovanju. Statistika je na strani Maribora: 73 tekem: 23-13-37.
0'
  Mariborčani niso v popolni zasedbi. Zaradi poškodb so doma ostali Milec, Viler in Berič. Kaznovana sta Mertelj in Ibraimi, Komazec še nima pravice nastopa.
0'
  Volaš, Cvijanovič, Plut, Tavares, Velikonja, Mezga in Zarifovič so igralci obeh moštev, ki so na štirih lanskih srečanjih dosegali zadetke.
0'
  Veliko pričakovanje v obeh taborih; Mariborčani morajo upravičiti vlogo favorita, Novogoričani bodo poskusili presenetiti.
0'
  Ekipi sta že na igrišču: v Novi Gorici se torej začenja sezona 2012/13.
0'
  S sredine bodo začeli Novogoričani.
0'
0'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Matija Širok. Dobil ga je Marcos Morales Tavares.
2'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Uroš Celcer. Dobil ga je Marcos Morales Tavares.
2'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dejan Mezga.
3'
  Maribor ima udarec iz kota.
4'
  Prvi priložnosti: Mezga je zapretil s prostega strela, Simčič je žogo odbil v kot, na drugi strani je po prodoru Arčona mimo gola streljal Plut.
6'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Trajkovski. Dobil ga je Matija Širok.
7'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Željko Filipovič. Dobil ga je Miha Mevlja.
7'
  Streljal je Zoran Lesjak, a mimo vrat.
7'
7'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Aleksander Rajčevič.
8'
  Silovit nalet Maribora z zaporednimi streli proti vratom Simčiča.
9'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Vito Plut. Dobil ga je Željko Filipovič.
9'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Sandi Bremec. Dobil ga je Etien Velikonja.
11'
  Streljal je Vito Plut, a mimo vrat.
12'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Željko Filipovič. Dobil ga je Sandi Arčon.
14'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Marcos Morales Tavares. Dobil ga je Amedej Vetrih.
15'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Nejc Potokar. Dobil ga je Dino Martinovič.
16'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Matija Širok. Dobil ga je Dejan Mezga.
19'
  Streljal je Dino Martinovič, a mimo vrat.
19'
  Obetaven strel Martinoviča, ki pa z okrog 25 metrov ni bil dovolj natančen.
20'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Zoran Lesjak.
20'
  Izjemna akcija Lesjaka in še boljša obramba Simčiča, ki je žogo odbil v slogu rokometnega vratarja.
21'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Trajkovski. Dobil ga je Amedej Vetrih.
22'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Miha Mevlja. Dobil ga je Marcos Morales Tavares.
22'
  Mb ima prosti strel s 16 metrov.
22'
  GOOOL! Zadel je Dejan Mezga!
23'
  Mezga je natančno sprožil preko živega zidu in zadel za 0:1. Lep zadetek!
23'
  Marcos Morales Tavares v prepovedanem položaju.
25'
  Streljal je Miha Mevlja, a mimo vrat.
26'
  Streljal je Dejan Mezga, a mimo vrat.
27'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Alen Jogan. Dobil ga je Etien Velikonja.
27'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Vito Plut.
27'
  Gorica ima udarec iz kota.
29'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Etien Velikonja.
30'
  Streljal je Sandi Arčon, a mimo vrat.
30'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Zoran Lesjak. Dobil ga je Sandi Arčon.
31'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Trajkovski. Dobil ga je Miha Mevlja.
31'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Željko Filipovič. Dobil ga je Amedej Vetrih.
31'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Uroš Celcer.
34'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Amedej Vetrih. Dobil ga je Željko Filipovič.
35'
  Vito Plut v prepovedanem položaju.
36'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dejan Trajkovski.
36'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Mejač. Dobil ga je Sandi Arčon.
37'
  11 m za Gorico!
38'
  Handanovič je podrl Pluta. 11 metrovko izvaja Plut.
38'
Zgrešena 11m
  Ni gola! Vito Plut je zgrešil enajstmetrovko!
38'
  Jasmin Handanovič je dobil rumeni karton.
38'
40'
  Razburljivo v Gorici, kjer je Plut z 11 m. zapravil priložnost za izenačenje. Izjemna obramba Handanoviča.
42'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Amedej Vetrih.
42'
44'
45'
  Minuta dodatka.
45+1'
45+1'
  Mariborčani so bili izrazito boljši nasprotnik v prvem delu prvega polčasa, v drugem delu so prevladovali Novogoričani.
45+1'
  Dobra uvodna tekma z odprto igro. Če bo tako tudi v drugem polčasu oziroma v prihodnjih tednih in mesecih bomo lahko zadovoljni.
45'
46'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Aleksander Rajčevič. Dobil ga je Amedej Vetrih.
46'
  Aleksander Rajčevič je dobil rumeni karton.
46'
47'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Vito Plut. Dobil ga je Dejan Trajkovski.
49'
  Streljal je Marcos Morales Tavares, a mimo vrat.
51'
52'
52'
  Spet nalet Mariborčanov in serija strelov proti vratom. Simčič zenkrat znesljiv!
53'
54'
  Tavares je s sredine kazenskega prostora podal na levo, Mezga pa je žogo zanesljivo "plasiral" v daljši kot domačih vrat. 0:2.
54'
55'
  Menjava: iz igre Sandi Bremec, v igro Dejan Žigon.
57'
59'
  Tudi po vodstvu z 0:2 imajo Mariborčani tekmo še naprej pod nadzorom.
61'
  Streljal je Goran Cvijanovič, a mimo vrat.
61'
61'
62'
  Še naprej sliovit pristisk Maribora.
62'
  Menjava: iz igre Etien Velikonja, v igro Alen Ploj.
63'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Miha Mevlja. Dobil ga je Željko Filipovič.
63'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Marcos Morales Tavares.
64'
64'
Avtogol
  GOOOL! Amedej Vetrih je zatresel lastno mrežo!
65'
  Po podaji iz kota je Vetrih na drugi vratnici nespretno zadel žogo in jo zabil v lastno mrežo.
66'
  GOOOL! Zadel je Dejan Žigon!
67'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Sandi Arčon.
68'
  Menjava: iz igre Željko Filipovič, v igro Timotej Dodlek.
69'
  Žigon je zmanjšal izid po globinski podaji in samostojnem prodoru. 1:3 in gol upanja za drugačen razplet.
69'
69'
  Menjava: iz igre Miha Mevlja, v igro Taulant Kadrija.
71'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Amedej Vetrih. Dobil ga je Dejan Mezga.
74'
  Menjava: iz igre Dino Martinovič, v igro Alen Pavič.
76'
  Mariborčani zanesljivo proti prvi prvenstveni zmagi v novi sezoni. Goričani hrabri, a premalo spretni v odločilnih trenutkih.
80'
81'
82'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Mezga. Dobil ga je Amedej Vetrih.
84'
84'
  Menjava: iz igre Dejan Mezga, v igro Matic Črnic.
86'
  Dejan Trajkovski v prepovedanem položaju.
87'
87'
  V zadnjem obodbju bolj mirna tekma. Mariborčani zanesljivo držijo priigrano prednost.
88'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Zoran Lesjak. Dobil ga je Alen Pavič.
88'
  Streljal je Alen Ploj, a mimo vrat.
90'
  3 min. sodniškega dodatka
90'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Alen Ploj. Dobil ga je Matija Širok.
90+1'
90+6'
  V zadnjih minutah je bila tekma precej umirjena. Vsekakor pa obetavn uvod v novo sezono. In seveda - zaslužena zmaga Maribora.