4. krog |  Maribor, Ljudski vrt |  04.08.2012 ob 20.00

1 : 0

Triglav

Sodniki: Goričan Vojko (glavni sodnik), Vukan Robert (1. pomoč), Tompa Marjan (2. pomoč) , Žganec Mitja (4. sodnik)
Delegat: Turk Janko
Št. gledalcev: 1300

Mariborčani z minimalno zmago

Nogometaši Maribora so v 4. krogu 1. slovenske nogometne lige premagali kranjski Triglav z 1:0 (0:0).

Maribor : Triglav 1:0 (0:0)

Strelec: 1:0 Tavares (87./11 m).

Maribor: Handanović, Milec (od 57. Cvijanović), Vidović, Rajčević, Rešek, Črnic, Lesjak (od 46. Potokar), Filipović, Rep (od 57. Tavares), Ploj, Komazec.

Triglav: Pelko, Šturm, Stojnić, Zolič, Roškar, Šušteršič, Dolžan (od 88. Sever), Pokorn, Kongnyuy, Đurković, Jelar (od 56. Poplatnik).

Rumeni kartoni: Pokorn.
Rdeč karton: /.

Le tri minute so ločile kranjski Triglav od velike točke v Ljudskem vrtu. Imel je tudi nekaj priložnosti za gol, a so državni prvaki generalko pred sredinim povratnim srečanjem kvalifikacij za ligo prvakov v Dudelangeju opravili tako, da so z novimi tremi točkami zdaj sami na vrhu lestvice.

Trener Darko Milanič je spet izkoristil številčen igralski kader in v primerjavi z evropsko tekmo proti Luksemburžanom je v začetno enajsterico postavil kar devet novih igralcev, počitka nista imela le Jasmin Handanović in Aleksander Rajčević.

Mariborčani so po pričakovanju prevzeli pobudo in v uvodnih minutah sprožili nekaj strelov. Martin Milec je z desne strani žogo poslal pred gol, tam je streljal Alen Ploj, vendar so gostje žogo odbili v kot. Gostujoči igralci so se nekoliko sprostili in v 15. minuti prvič zapretili. Za strel se je z 18 metrov odločil Dinnyuy Kongnyuy, Handanović je bil zanesljiv.

Domači so na različne načine skušali zadeti, od daleč ali z akcijami pred golom, vendar so bili nenatančni oziroma je gorenjska obramba odpravila nevarnost. V 44. minuti so domači menili, da je bil v kazenskem prostoru storjen prekršek nad Zoranom Lesjakom. Toda sodnik je pokazal, naj se igra nadaljuje.

Milanič ni bil zadovoljen z igro svojih varovancev in v drugem polčasu je hitro opravil vse tri menjave. A Handanović je imel celo še več dela. V 60. minuti se je v kazenskem prostoru žoga odbila do Roka Dolžana, ki je poslal žogo proti levemu kotu, Handanović pa je strel ubranil. Devet minut kasneje je Matej Poplatnik imel novo priložnost, toda zadel je nocoj izvrstnega mariborskega vratarja, ki je žogo odbil v kot.

Tudi po strelu Enisa Đurkovića z 18 metrov (72. minuta) je uspešno posredoval. Minuto kasneje je z leve strani poskusil Matic Črnic, njegov strel je končal tik ob levi vratnici. Ko je že kazalo, da bodo Kranjčani odnesli veliko točko, je sodnik Vojko Goričan po posredovanju Jalna Pokorna nad Željkom Filipovićem pokazal na najstrožjo kazen. Zanesljiv izvajalec je bil kapetan Marcos Tavares.