4. krog |  Maribor, Ljudski vrt |  04.08.2012 ob 20.00

1 : 0

Triglav

Sodniki: Goričan Vojko (glavni sodnik), Vukan Robert (1. pomoč), Tompa Marjan (2. pomoč) , Žganec Mitja (4. sodnik)
0 Rumeni kartoni 1

0'
  Po pričakovanju bo tudi tokrat mariborski trener Darko Milanič v ogenj poslal precej spremenjeno enajsterico od tiste, ki smo jo vajeni na evropskih obračunih. Po daljši odsotnosti, pa se v moštvo vrača tudi Martin Milec, ki je poškodbo že povsem saniral.
0'
  Maribor: Handanovič, Vidovič, Filipovič, Milec, Kozmanec, Rajčevič, Ploj, Lesjak, Rešek, Rep, Črnic. Triglav: Pelko, Šturm, Zulič, Roškar, Jelar, Đurkovič, Dolžan, Kongnyuy, Pokorn, Stojnič, Šušteršič.
0'
  Sicer pa velja omeniti, da organizirana navijaška skupina Viole Maribor te dni praznuje svojo 23-letnico obstoja. V ta namen se na južnem delu stadiona, kjer Viole sicer "domujejo", pripravlja posebna koreografija. Vstop na ta del stadiona pa je danes povsem brezplačen.
0'
  Praznovanje mariborskih navijačev, pa bodo gostje iz Kranja skušali pokvariti s svojo sploh prvo zmago na tem stadionu. Vseh osem dosedanjih obračunov teh dveh tekmecev, so vijoličasti v Mariboru obrnili v svojo prid.
0'
  Še najbolj boleč je bil prav zadnji poraz, ko je Maribor slavil kar z 8:0 in s tem osvojil še svoj 10.naslov državnih prvakov.
0'
  Pravkar pa je iz kranja prišlo dvanajst najzvestejših navijačev Triglava.
0'
  Sicer slabo obiskan Ljudski vrt se je pred tekmo poklonil trenerju Darku Milaniču, ki vodi že svojo 200.tekmo na klopi vijoličastih.
0'
4'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Rajko Rep. Utrpel ga je Anže Jelar.
5'
  Streljal je Komazec Nikola, a mimo vrat.
7'
8'
  Po kotu, ki ga je izvajal Rep, se je do žoge prikradel Zoran Lesjak, a je njegov obetaven strel končal preko vrat.
14'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Rajko Rep. Utrpel ga je Dinnyuy Kongnyuy.
15'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Jalen Pokorn. Utrpel ga je Rajko Rep.
15'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Martin Milec.
15'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Martin Milec. Utrpel ga je Enis Đurkovič.
16'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dinnyuy Kongnyuy.
18'
  Triglav ima udarec iz kota.
20'
22'
  Nevaren napad Triglava. Đurkovič je lepo prodrl iz strani, podal pred gol, kjer pa so branilci Maribora v zadnjem trenutku posredovali pred kranjskim napadalcem.
23'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Petar Stojnič. Utrpel ga je Matic Črnic.
25'
  Pravkar so Viole pričele s svojim praznovanjem, ter ob koreografiji pričeli še z bučnejšim bodrenjem.
26'
  Prekršek je utrpel Klemen Šturm .
26'
28'
  Streljal je Zoran Lesjak, a mimo vrat.
31'
  Streljal je Anže Jelar, a mimo vrat.
32'
  Rok Dolžan v prepovedanem položaju.
32'
34'
  Obetavna priložnost za goste, saj so krenili trije napadalci Triglava proti dvema domačima branilcema, vendar je Kongnyuy ravnal sebično in akcija je splavala po vodi.
36'
37'
38'
  Iz velike razdalje je poiskusil Željko Filipovič, a je strel končal preko vrat.
40'
40'
45'
  Sumljiva situacija v kazenskem prostoru gostov, ko so branilci podrli Lesjaka, glavni sodnik Goričan pa je le odmahnil z roko.
45+1'
  Minuta sodniškega podaljška.
45+1'
45'
45'
  Menjava: iz igre Zoran Lesjak, v igro Nejc Potokar.
45'
47'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Alen Ploj. Utrpel ga je Enis Đurkovič.
47'
  Streljal je Martin Milec, a mimo vrat.
48'
  Lepa priložnost za Maribor. Po podaji Komazeca, se je Milec iz strani sam znašel pred Pelkom, a je zadel zgolj zunanji del mreže.
50'
51'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Matic Črnic. Utrpel ga je Petar Stojnič.
52'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Komazec Nikola. Utrpel ga je Marko Roškar.
54'
  Znova je Milec zapravil lepo priložnost.
56'
  Menjava: iz igre Anže Jelar, v igro Matej Poplatnik.
56'
  Menjava: iz igre Martin Milec, v igro Goran Cvijanovič.
56'
  Menjava: iz igre Rajko Rep, v igro Marcos Morales Tavares.
59'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Rok Dolžan.
60'
  Po lepi kombinaciji gostov, je Dolžan streljal iz bližine, a zgolj v domačega vratarja.
62'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Matej Poplatnik.
63'
  Jalova premoč Maribora, gostje pa so osredotočeni zgolj na protinapade.
64'
  Enis Đurkovič v prepovedanem položaju.
67'
  Strel Cvijanoviča je Roškar blokiral, zakar mu sedaj nudijo prvo pomoč.
68'
69'
  Lepa kombinacija Kongnyuya ter Poplatnika, slednji pa je znova nastreljal le vratarja Handanoviča.
70'
71'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Enis Đurkovič, a se je Handanovič iskazal z izjemno obrambo.
72'
73'
  Streljal je Matic Črnic, a mimo vrat.
74'
  Črnic je meril v daljši kot Pelkovih vrat. Bil je le za malo nenatančen.
76'
  Streljal je Enis Đurkovič, a mimo vrat.
78'
79'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Goran Cvijanovič. Utrpel ga je Petar Stojnič.
82'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Enis Đurkovič. Utrpel ga je Alen Ploj.
84'
  Sicer pa spremljamo izredno pošteno srečanje, saj še glavni sodnik ni posegel po nobenem opozorilu.
84'
86'
  Triglav je izvedel obetaven napad, a mreži še naprej mirujeta.
86'
  Enajstmetrovka za Maribor!!!!!! Prekršek je bil storjen nad Filipovičem.
86'
Gol (11m)
  GOOOL! Marcos Morales Tavares je zadel enajstmetrovko!
88'
  Menjava: iz igre Rok Dolžan, v igro Matic Sever.
90'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Matic Črnic. Utrpel ga je Marko Roškar.