7. krog |  Celje, Arena Petrol |  25.08.2012 ob 20.00  | Prenos: Stream prvaliga.si

0 : 2

Sodniki: Ponis Roberto (glavni sodnik), Šinkovec Anton (1. pomoč), Ajdovec Rafael (2. pomoč) , Mertik Bojan (4. sodnik)
0 Rumeni kartoni 1

0'
  Lep pozdrav iz vročega in soparnega Celja. Trenutno je 32 stopinj Celzija.
0'
  Imamo že obe postavi.
0'
  Postava Celje: Kotnik, Vrhovec, Krajcer, Bajde, Močić, Korošec, Gobec, Plesec, Žitko, Tomažič Šeruga in Ivanović.
0'
  Postava Maribor: Handanović, Vidović, Milec, Mezga, Komazec, Trajkovski, Rajčevič, Ploj, Dodlek, Lesjak in Rep.
0'
  Srečanje bo vsekakor derbi tega kroga in obenem 68. štajerski derbi. Celjani po šestih tekmah le dve točki zaostajajo za Mariborom, ki je precej moči med tednom pustil v Zagrebu proti Dinamu. Za branilce naslova derbi prihaja v nič kaj prijetnem obdobju, saj ga že v torek čaka povratni obračun proti Dinamu.
0'
  Pričakovano je trener Milanič precej spremenil zasedbo, saj bosta nocoj nastopila le dva (Handanović in Rajčevič), ki sta začela v Zagrebu.
0'
  V domačem taboru bodo tokrat prvič igrali brez njihovega najboljšega strelca Romana Bezjaka, ki si sedaj kruh služi v tujini. Marijan Pušnik je ekipo okrepil z branilcem Matejem Rapnikom. Oboji kakšni večjih težav z odsotnostmi nimajo. Pri Celjanih se je včeraj poškodoval Kolsi.
0'
  To je tudi obračun še edinih neporaženih moštev v letošnji sezoni.
0'
1'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Sebastjan Gobec. Utrpel ga je Dejan Mezga.
3'
  Celjani so začeli zelo obetavno.
3'
  Nikola Ivanovič v prepovedanem položaju.
6'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Alen Ploj. Utrpel ga je Marko Krajcer.
7'
  Zaenkrat še brez priložnosti.
8'
  Streljal je Rajko Rep, a mimo vrat.
9'
9'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Zoran Lesjak. Utrpel ga je Marko Krajcer.
10'
  Streljal je Nikola Ivanovič, a mimo vrat.
11'
  Lepa priložnost za domače. Močić je odlično našel Ivanovića, ta pa je za las zgrešil vrata Handanovića.
12'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Blaž Vrhovec. Utrpel ga je Timotej Dodlek.
13'
13'
  Maribor je že prevzel pobudo.
15'
  Streljal je Nikola Komazec, a mimo vrat.
17'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dejan Trajkovski.
21'
  Gregor Bajde v prepovedanem položaju.
25'
  Lepa podaja Ivanovića iz desne v kazenski prostor, kjer je bil Bajde nekoliko prekratek.
25'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Blaž Vrhovec. Utrpel ga je Dejan Mezga.
26'
27'
  Iz prostega udarca iz kakšnih 30-ih metrov je Rep meril nekoliko nenatančno.
27'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Nikola Komazec.
28'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Zoran Lesjak. Utrpel ga je Nikola Ivanovič.
28'
  Zoran Lesjak je dobil rumeni karton.
29'
  Streljal je Gregor Bajde, a mimo vrat.
29'
  Po podaji Vrhovca je Bajde streljal preko vrat Maribora.
30'
  GOOOL! Zadel je Alen Ploj!
31'
  Po krasni podaji Mezge je Ploj prišel pred celjska vrata in na koncu uspel premagati vratarja Kotnika.
31'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Alen Ploj.
32'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Alen Ploj. Utrpel ga je Blaž Vrhovec.
33'
34'
  Odlično preigravanje Ploja v domačem kazenskem prostoru, a je na koncu ob strelu iztržil le kot.
34'
35'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Nikola Komazec. Utrpel ga je Matic Žitko.
36'
  Marijo Močič v prepovedanem položaju.
38'
  Streljal je Marijo Močič, a mimo vrat.
38'
  Plesec je našel Močića, ta pa je sprožil preko gola Maribora.
40'
41'
  Hitra akcija gostov. Mezga do Trajkovskega, ta je podaljšal do Komazca, ki je preslabo zaključil.
45'
  Še minuta dodatka.
45+1'
45+1'
  Menjava: iz igre Nikola Ivanovič, v igro Lutfi Bilali.
45'
47'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Rajko Rep.
48'
50'
  Izjemna priložnost za goste. Še ena krasna podaja Mezge, tokrat proti Komazcu, ki se je znašel sam pred vratarjem Kotnikom, dvignil žogo preko njega, a je končala mimo leve vratnice.
50'
  Streljal je Lutfi Bilali, a mimo vrat.
50'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je David Tomažič Šeruga.
51'
  Strel Tomažiča Šeruge od daleč, brez težav za vratarja Handanovića.
55'
58'
  Menjava: iz igre David Tomažič Šeruga, v igro Benjamin Verbič.
60'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Mezga. Utrpel ga je Marijo Močič.
60'
61'
  Streljal je Aleksander Rajčevič, a mimo vrat.
62'
  Po predložku Mezge iz kota je Rajčević z glavo zgrešil celjski gol.
63'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Benjamin Verbič. Utrpel ga je Rajko Rep.
64'
66'
  Krasna akcija Maribora. Ploj je lepo prepustil žogo Trajkovskemu, ta je poslal predložek v sredino, kjer je Komazec odlično streljal z glavo, a je vratar Kotnik žogo izbil v kot.
66'
66'
  Menjava: iz igre Nejc Plesec, v igro Žan Horvat.
66'
  Streljal je Dejan Mezga, a mimo vrat.
67'
  Maribor je precej boljši nasprotnik v drugem delu.
68'
70'
  Ploj je predolgo čakal, potem ko je bil sam pred vratarjem Kotnikom.
70'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Benjamin Verbič. Utrpel ga je Timotej Dodlek.
71'
  Menjava: iz igre Dejan Mezga, v igro Matic Črnic.
71'
72'
  Dober strel Komazca iz prostega udarca. Žoga je švignila mimo leve vratnice celjskega gola.
72'
  GOOOL! Zadel je Matic Črnic!
73'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Matic Črnic.
74'
  Komazec je najprej poskušal s strelom, žoga pa je prišla točno na nogo Ploju, ki je nesebično podal do Črnica, ki mu ni bilo težko premagati vratarja Kotnika.
75'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Žan Horvat. Utrpel ga je Nikola Komazec.
75'
77'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Matic Črnic. Utrpel ga je Marijo Močič.