9. krog |  Kidričevo, Športni park NK Aluminij |  15.09.2012 ob 16.00

Aluminij

1 : 5

Sodniki: Skomina Damir (glavni sodnik), Vidali Manuel (1. pomoč), Patarić Dejan (2. pomoč) , Bukovec Miran (4. sodnik)
3 Rumeni kartoni 2

0'
  Ljubitelji nogometa, pozdravljeni iz Kidričevega! Deveti prvenstveni krog prinaša štajerski dvoboj med Aluminijem in Mariborom.
0'
  Kidričani so dočakali nov vrhunec ob svojem prvem udejstvovanju med najboljšimi slovenskimi klubi. V prijetnem sončnem vremenu se polnijo tribune, karte so navijači lahko nabavili že v predprodaji. Obeta se nogometni praznik.
0'
  Aluminij in Maribor seveda še nista odigrala tekme v prvi slovenski ligi. V tem prvenstvu so Kidričani na svojem igrišču med drugim že dosegli odmevno zmago nad ljubljansko Olimpijo, zdaj jih čaka dvoboj z aktualnim državnim prvakom in udeležencem evropske lige.
0'
  Uvodno tekmo v letošnji evropski ligi bodo Mariborčani odigrali v četrtek, ko v Ljudski vrt prihaja grški Panathinaikos. Vmes želijo v domačem prvenstvu ohraniti uspešni niz in prepričljivo vodstvo na lestvici.
0'
  Gostujoči trener Darko Milanič je mesto na golu namenil Handanoviću. Pred njim bodo Milec, Mejač, Mezga, Tavares, Cvijanović, Potokar, Rajčevič, Dodlek, Berič in Mertelj.
0'
  Domači strateg Bojan Flis zaupa naslednji postavi: Murko, Topolovec, Sulejmanovič, Rešek, Medved, Spahić, Bešić, Drevenšek, Kurež, Bingo, Kašnik.
0'
0'
  Streljal je Robert Kurež, a mimo vrat.
3'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Mitja Rešek. Utrpel ga je Aleš Mejač.
4'
  Uradna informacija iz NK Aluminij: prodali so prek 1500 vstopnic za tekmo.
4'
  Streljal je Mitja Rešek, a mimo vrat.
5'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Drevenšek. Utrpel ga je Timotej Dodlek.
5'
  Marko Drevenšek je dobil rumeni karton.
7'
  Kidričani so se pogumno zoperstavili favoriziranemu tekmecu. Za zdaj sicer spremljamo enakovreden dvoboj brez priložnosti.
10'
  Tekma se odvija na odlično pripravljenem terenu, po čemer so v Kidričevem znani že vrsto let.
11'
  Aluminij ima udarec iz kota.
14'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Semir Spahič. Utrpel ga je Goran Cvijanovič.
14'
  GOOOL! Zadel je Aleksander Rajčevič!
16'
  Cvijanović je sam izvedel prosti strel z leve strani, pred Murka se je mimo domačih igralcev prikradel branilec Rajčevič in osamljen žogo z nogo preusmeril v mrežo.
16'
  Aluminij ima prosti strel. Prekršek je storil Timotej Dodlek. Utrpel ga je Adnan Bešič.
18'
  GOOOL! Zadel je Robert Berič!
20'
  Mariborčani povišujejo vodstvo. Po izgubljeni žogi Spahića na sredini igrišča jo je proti golu Murka popeljal Tavares. Še pred robom kazenskega prostora je lepo našel Beriča, ki je z razdalje natančno meril v vratarjev levi kot.
20'
20'
  Aluminij ima prosti strel. Prekršek je storil Marcos Morales Tavares. Utrpel ga je David Kašnik.
21'
  Aluminij ima prosti strel. Prekršek je storil Martin Milec. Utrpel ga je Mitja Rešek.
22'
  Martin Milec je dobil rumeni karton.
23'
  Aluminij ima prosti strel. Prekršek je storil Marcos Morales Tavares. Utrpel ga je Tomaž Murko.
24'
  Aluminij ima prosti strel. Prekršek je storil Nejc Potokar. Utrpel ga je Robert Kurež.
24'
  Streljal je Marko Drevenšek, a mimo vrat.
25'
  Tokrat rumeni Mariborčani so rutinsko spomnili na trenutno razmerje moči v slovenskem nogometu. V tem obdobju popolnoma obvladujejo dogajanje na igrišču.
28'
  Igralci Aluminija se vseeno ne predajajo. Največ poskuša Mitja Rešek na levi strani, ki bo do konca sezone igral v Kidričevem kot posojen nogometaš Maribora.
28'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Denis Topolovec. Utrpel ga je Dejan Mezga.
30'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Adnan Bešič. Utrpel ga je Aleš Mejač.
30'
  Adnan Bešič je dobil rumeni karton.
32'
  Aluminij ima prosti strel. Prekršek je storil Timotej Dodlek. Utrpel ga je Almir Sulejmanovič.
33'
Gol (11m)
  GOOOL! Marko Drevenšek je zadel enajstmetrovko!
35'
  Aluminij znižuje mariborsko prednost! Glavni sodnik Skomina je dosodil najstrožjo kazen ob dvoboju Kureža in Milca, zraven je bil še Rajčevič Vsi so se trudili, da bi prišli do žoge po podaji z desne strani. Drevenšek se je izkazal kot zanesljivi izvajalec enajstmetrovke.
35'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Goran Cvijanovič.
37'
37'
40'
  Streljal je Aleš Mertelj, a mimo vrat.
41'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil David Kašnik. Utrpel ga je Robert Berič.
44'
  Streljal je Marcos Morales Tavares, a mimo vrat.
44'
44'
  Streljal je Nejc Potokar, a mimo vrat.
45'
45'
  Zadetek Kidričanov obeta zanimivo nadaljevanje. Po golu Drevenška so bili sicer Mariborčani v naletu, nizali so podaje okrog domačega šestnajstmetrskega prostora, vendar ostali brez konkretnega zaključka.
45'
48'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Robert Berič. Mariborčani so hitro izvedli prosti strel. Cvijanović je našel Beriča, Murko pa se je izkazal z obrambo.
48'
53'
  Mariborčani kažejo željo po povišanju vodstva. Nogometaši v rdečih dresih so potisnjeni na svojo polovico igrišča.
53'
  Menjava: iz igre Mitja Rešek, v igro Tomaž Kožar.
55'
  Streljal je Robert Berič, a mimo vrat.
55'
56'
  Aluminij ima prosti strel. Prekršek je storil Goran Cvijanovič. Utrpel ga je Robert Kurež.
57'
  Menjava: iz igre Adnan Bešič, v igro Marko Kmetec.
59'
  Tomaž Kožar v prepovedanem položaju.
60'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Robert Kurež. Zaradi izvrstnega posredovanja Handanovića ni prišlo do izenačenja. Mariborsko neodločnost v dvobojih bi skoraj kaznoval Kurež. Ob soočenju z mariborskim vratarjem ni dosegel svojega sedmega prvenstvenega zadetka.
60'
62'
  Menjava: iz igre Semir Spahič, v igro Gregor Režonja.
62'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Almir Sulejmanovič. Utrpel ga je Timotej Dodlek.
64'
  GOOOL! Zadel je Goran Cvijanovič!
65'
  Cvijanović je izkoristil prosti strel s sedemnajstih metrov! Z desnico je našel luknjo v živem zidu Aluminija, ob strelu po tleh je bil Murko nemočen.
65'
66'
  Aluminij ima prosti strel. Prekršek je storil Timotej Dodlek. Utrpel ga je Gregor Režonja.
67'
69'
  Trener Aluminija je že opravil vse tri menjave, Milanič pripravlja prvo.
69'
70'
  Menjava: iz igre Timotej Dodlek, v igro Željko Filipovič.
70'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Aleš Mejač.
72'
  Aluminij ima prosti strel. Prekršek je storil Željko Filipovič. Utrpel ga je Marko Drevenšek.
72'
  Željko Filipovič je dobil rumeni karton.
75'
  Mariborčani povsem nadzorujejo štajerski dvoboj. Kidričani težko obdržijo žogo v svoji posesti.
75'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Goran Cvijanovič. Bil je v ugodnem položaju, slabo streljal, Murko pa dobro postavljen.
77'
  Menjava: iz igre Dejan Mezga, v igro Agim Ibraimi.
78'
79'
81'
  Tekma je odločena. Maribor je dolgo pletel obroč okrog Murkovega gola. Sprva je poskusil Tavares, na koncu je žoga prišla do osamljenega Cvijanovića na levi strani, ki jo je silovito poslal pod prečnik. Drugi gol zveznega igralca na današnji tekmi, tretji v letošnjem prvenstvu.
82'
  Menjava: iz igre Robert Berič, v igro Alen Ploj.
83'
  GOOOL! Zadel je Alen Ploj!
85'
  Peti zadetek v Murkovi mreži. Ploj odlično izkorišča minute, ki mu jih nameni Milanič. Tokrat je unovčil podajo Ibraimija. Z glavo je žogo zabil mimo nemočnega vratarja Aluminija.
87'
  Kidričanom je pošla zbranost. Primanjkuje moči, da bi lahko vso tekmo zdržali ritem, ki ga narekujejo gostje.
87'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Tomaž Kožar. Utrpel ga je Martin Milec.
88'
  Tomaž Kožar je dobil rumeni karton.
90'
  Skomina se je odločil za minuto dodatka.
90'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Agim Ibraimi.
90+1'
90+1'
  Mariborčani potrjujejo prevlado v slovenskem prostoru. Poskrbeli so za ustrezno popotnico pred prvim evropskim vrhuncem. Aluminij ima drugačne cilje, prvenstvene točke bo moral iskati drugje.