10. krog |  Maribor, Ljudski vrt |  23.09.2012 ob 19.00

4 : 0

Sodniki: Perić Dragoslav (glavni sodnik), Arhar Primož (1. pomoč), Stančin Marko (2. pomoč) , Tošeski Boris (4. sodnik)
1 Rumeni kartoni 1

0'
  Maribor: Handanovič, Vidovič, Milec, Ibraimi, Cvijanovič, Trajkovski, Rajčevič, Ploj, Dodlek, Berič, Rep. Gorica: Simčič, Kadrija, Celcer, Vetrih, Širok, Jogan, Žigon, Praprotnik, Mevlja, Gregorič, Ndiaye.
0'
  Kot je že v navadi, se bo Maribor na tekmi državnega prvenstva predstavil v precej spremenjeni zasedbi od tiste "evrospke", ko so vijolice povsem dotolkle veliki Panathinaikos.
0'
  Poškodovanega Potokarja bo na branilskem položaju zamenjal Vidovič, po levi strani bo znova prodiral Trajkovski, za uporabne žoge bosta zadolželna Rep ter Dodlek, medtem ko bo strelski izkupiček v napadu skušal izboljšati Ploj.
0'
  So se pa vodilni možje mariborskega prvoligaša odločili nagraditi kupce kompleta kart za Evropsko ligo, saj bodo le ti danes imeli prosti vstop.
0'
  Sicer pa se s tem krogom že začenja druga četrtina državnega prvenstva.
0'
1'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Amedej Vetrih. Utrpel ga je Alen Ploj.
3'
  Vijoličasti so pričeli izjemno odločno. Na srečo gostov pa se je izkazal goriški vratar, ko je v zadnjem trenutku obranil strel Rajčeviču iz neposredne bližine.
3'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Aleksander Rajčevič.
7'
  Streljal je Kris Jogan, a mimo vrat.
10'
  GOOOL! Zadel je Alen Ploj!
11'
  Po izjemni podaji Mileca, se je sam pred vratarjem Simčičem znašel Ploj, ki je z natančnim strelom zadel za vodstvo domačih.
13'
  GOOOL! Zadel je Robert Berič!
14'
  Podoben zadetek prvemu, le da je tokrat bil eksekutor Berič, po lepi podaji Ibraimija.
15'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Rajko Rep.
19'
21'
  Priložnost za Repa, a brez zaključnega strela.
23'
  Kris Jogan v prepovedanem položaju.
24'
26'
  Gorica ima udarec iz kota.
27'
  Dejan Žigon v prepovedanem položaju.
28'
  Streljal je Welle Ndiaye, a mimo vrat.
30'
  Alen Ploj je dobil rumeni karton.
31'
  Ob dvoboju vratarja Simčiča ter Ploja, je slednji padel, sodnik pa se je namesto enajstmetrovke odločil pokazati mariborskemu napadalcu rumeni karton .
34'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Amedej Vetrih. Utrpel ga je Agim Ibraimi.
39'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Kris Jogan. Utrpel ga je Jovan Vidovič.
40'
  Streljal je Alen Ploj, a mimo vrat.
41'
42'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Miha Mevlja. Utrpel ga je Agim Ibraimi.
44'
  Alen Ploj v prepovedanem položaju.
44'
  Robert Berič v prepovedanem položaju.
45'
  Agim Ibraimi v prepovedanem položaju.
45+2'
45+2'
  Menjava: iz igre Goran Cvijanovič, v igro Nikola Komazec.
45'
45'
  Menjava: iz igre Nejc Praprotnik, v igro Jean Mbida Bindzi Ebila.
47'
  V drugem polčasu bodo tudi gostje imeli nekaj podpore s tribun, saj je iz Nove Gorice prispelo 8 navijačev.
51'
  Strel v okvir vrat! Po podaji Žigona, je iz bližine z glavo poskusil je Jean Mbida Bindzi Ebila, a se je izkazal Handanovič.
51'
52'
55'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Rajko Rep. Utrpel ga je Kris Jogan.
56'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dejan Žigon.
58'
59'
  GOOOL! Iz bližine je zadel Robert Berič, po lepi podaji Ploja.!
60'
61'
  Tik pred zadetkom je Maribor imel še eno izjemno priložnost. Po strelu Rajčeviča z glavo, je žoga zadela le vratnico od katere se je odbila do Ploja, z obrambo pa se je izkazal Simčič
62'
  Menjava: iz igre Kris Jogan, v igro Sandi Bremec.
65'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Miha Gregorič. Utrpel ga je Timotej Dodlek.
65'
  Menjava: iz igre Rajko Rep, v igro Željko Filipovič.
67'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Matija Širok.
67'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Amedej Vetrih. Utrpel ga je Robert Berič.
67'
  Amedej Vetrih je dobil rumeni karton.
67'
  GOOOL! Zadel je Jovan Vidovič! Po predložku Ibraimija, se je pred goriškimi vrati povsem sam znašel Vidovič, ki je z glavo žogo le še umirjeno potisnil v mrežo.
71'
73'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Matija Širok.
75'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Robert Berič. Utrpel ga je Welle Ndiaye.
76'
  Jean Mbida Bindzi Ebila v prepovedanem položaju.
80'
  Menjava: iz igre Alen Ploj, v igro Matic Črnic.
81'
  Tokrat je Ibraimi lepo zaposlil Trajkovskega, vendar je njegov strel le za malo zgrešil cilj
83'
  Menjava: iz igre Amedej Vetrih, v igro Alen Pavič.
84'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Trajkovski. Utrpel ga je Jean Mbida Bindzi Ebila.
85'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Agim Ibraimi, Simčič pa je v svojo statistiko vpisal novo obrambo.
89'
  Streljal je Željko Filipovič, a mimo vrat.
90'
  Še dve minuti sodniškega podaljška.
90+1'
90+1'
  Ob koncu tekme bi Maribor lahko še povišal, a po zmedi v kazenskem prostoru do zaključnega strela ni prišlo.