12. krog |  Maribor, Ljudski vrt |  30.09.2012 ob 18.00

1 : 0

Mura

Sodniki: Jug Matej (glavni sodnik), Kopač Borut (1. pomoč), Rajh Marjan (2. pomoč) , Drečnik Davor (4. sodnik)
2 Rumeni kartoni 4

0'
  Lepo pozdravljeni iz osrednjega dvoboja 12. kroga slovenskega nogometnega prvenstva, kjer se bosta ob 18.uri med seboj udarila tradicionalna rivala Maribor ter Mura 05 iz Murske Sobote.
0'
  Muraši na petih medsebojnih obračunih, odkar so se vrnili v prvo ligo, Maribora še niso premagali. Doživeli so pet porazov, razlika v golih pa je 18:4.
0'
  Sicer pa je za nogometaši v vijoličasti opremi niz šestih zaporednih zmag v domačem prvenstvu, ob fascinantni gol razliki 19:3.
0'
  Ali jim lahko Mura danes nekoliko "umaže" popolno statistiko v tem mesecu? Bomo videli okrog osme ure, ko se bo Štejersko-Prekmurski derbi tudi končal...
0'
  Precej manj bleščeča je statistika Mure. Po obupnem uvodu v sezonu, so se Prekmurci v zadnjem času le nekoliko pobrali, saj so v zadnjih štirih tekmah uspeli trikrat zmagati.
0'
  Svoje obljube je začel izpolnjevati tudi nizozemski vlagatelj, ki je v Mursko Soboto pripeljal tri nove nogometaše. Nazadnje 27-letenka Ganca Emmanuela Boakya, ki se je kalil v Ajaxovi mladinski šoli. To bo danes njegov debi v črno-beli majici soboškega prvoligaša. Nekoliko prej pa sta moštvo okrepila še Matusiwa in Opoku.
0'
  Medtem ko so gostje povsem osredotočeni na domače prvenstvo, pa vijoličastim misli nekoliko bežijo še na evropsko sceno. Tako bo Mariborčanom današnji dvoboj gotovo služil tudi kot generalka za četrtkov obračun z Lazijem, ki bo potekal na slovitem rimskem Olimpicu.
0'
  Pa poglejmo še postavi obeh moštev.
0'
  Maribor: Handanovič, Milec, Mezga, Tavares, Ibraimi, Cvijanovič, Trajkovski, Rajčevič, Dodlek, Berič, Arghus.
0'
  Mura: Drakovič, Boakye, Horvat, Kramar, Buzeti, Travner, Fajič, Jelič, Opoku, Eterovič, Maruško.
0'
  Zraven nekaj nizozemsko govorečih VIP-ovcev (kot sem že omenil, so ti pričeli vlagati v Muro), smo na tribunah Ljudskega vrta zasledili še znanega gosta iz Hrvaške. Gre za nekdanjega selektorja naših južnih sosedov, Otta Bariča.
0'
  Kot zanimivost dodajmo še, da bo pri gostih Fabijan Cipot tekmo pričel zgolj na klopi za rezervne nogometaše.
0'
  Še pet minut do pričetka tekme, tribune pa so še naprej precej prazne... Nenavadno za obračun teh dveh ekip.
0'
  Nogometaši so pravkar prišli na zelenico.
0'
2'
  Res da gledalci še prihajajo, a zdaj je že jasno, da kakšnega večjega obiska danes ne bomo zabeležili. Precej manj kot smo vajeni, je prišlo tudi gostujočih navijačev.
3'
3'
4'
  Streljal je Robert Berič, a mimo vrat.
5'
  Po lepi podaji Ibraimija, je najvišje skočil osamljeni Berič, ki pa je streljal mimo leve vratnice gostujočih vrat.
6'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Goran Cvijanovič. Utrpel ga je Dragan Jelič.
7'
  GOOOL! Zadel je Goran Cvijanovič!
9'
  Lepa akcija Ibraimija, ki je lepo preigraval, podal do Tavaresa, ta pa je žogo zavrnil na rob kazenskega prostora do Cvijanoviča. Ta je streljal iz prve, žoga pa se je odbila od soboškega branilca ter prevarala nemočnega Drakoviča.
11'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Denis Kramar.
12'
  ...in zadel prečko, odbito žogo pa je preko vrat poslal Opoku.
14'
  Po podaji Tavaresa se je nekoliko s strani povsem sam pred vrati znašel Goran Cvijanovič, ki pa je le nastreljal Drakoviča.
15'
17'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Rok Buzeti. Utrpel ga je Dejan Trajkovski.
18'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Martin Milec. Utrpel ga je Stanley Opoku Aborah.
19'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Leon Horvat. Utrpel ga je Dejan Mezga.
20'
  Robert Berič v prepovedanem položaju.
21'
  Mate Eterovič v prepovedanem položaju.
22'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Stanley Opoku Aborah. Utrpel ga je Goran Cvijanovič.
24'
  Streljal je Marcos Morales Tavares, a mimo vrat.
27'
28'
  Izjemen udarec Dodleka iz polvoleja, a je Travner z glavo preprečil najhujše.
29'
29'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Martin Milec. Utrpel ga je Denis Kramar.
31'
  Mura ima udarec iz kota.
32'
  Streljal je Marcos Morales Tavares, a je zadel zgolj zunanji del mreže.
35'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Goran Cvijanovič. Utrpel ga je Stanley Opoku Aborah.
35'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Boakye Emmanuel. Utrpel ga je Dejan Mezga.
36'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Trajkovski. Utrpel ga je Boakye Emmanuel.
37'
  ...kot kaže jo je Boakye huje skupil.
37'
  Dejan Trajkovski je dobil rumeni karton.
39'
40'
  Boakye se je medtem s povezano glavo že vrnil na igrišče
40'
44'
  Obetaven protinapad domačih, ki pa se ni končal s strelom v okvir vrat.
45'
  Še minuta sodniškega podaljška.
45'
  Mate Eterovič je dobil rumeni karton.
45+1'
  Eterovič je dobil rumeni karton zaradi simuliranja.
45+1'
  Soares Bordignon Arghus je dobil rumeni karton.
45+1'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Soares Bordignon Arghus. Utrpel ga je Nusmir Fajič.
45+1'
45+1'
  V prvem polčasu je MAribor imel terensko premoč, ki pa jo je z zadetkom kronal le enkrat in tudi tokrat v zelo zgodnji fazi tekme. Nekaj priložnosti so imeli tudi gostje, še najlepšo je zapravil Kramar, ki je zatresel prečko.
45+1'
  Nogometaši obeh ekip že prihajajo na igrišče.
45'
45'
  Iz sredine so pričeli domačini.
46'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dejan Mezga.
48'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Leon Horvat. Utrpel ga je Marcos Morales Tavares.
48'
  Strel v okvir vrat! Po podaji Cvijanoviča, je poskusil Robert Berič, veselje pa mu je preprečila vratnica.
48'
49'
  Nusmir Fajič v prepovedanem položaju.
53'
53'
  Menjava: iz igre Mate Eterovič, v igro Arpad Vaš.
54'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Stanley Opoku Aborah. Utrpel ga je Robert Berič.
56'
  Mariborčani pritiskajo na vrata gostov, ti pa se še zaenkrat dobro branijo.
57'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Matic Maruško. Utrpel ga je Robert Berič.
59'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Marcos Morales Tavares. Utrpel ga je Stanley Opoku Aborah.
60'
  Mariborčani so ponovno zapravili obetaven napad.
61'
  Po podaji Ibraimija, je Tavares bil nekoliko prekratek za zaključni strel.
64'
  Kljub temu, da so vijoličasti tudi v drugi del krenili nadvse odločno, si večjih priložnosti za povišanje vodstva niso priigrali. Mura se bolj osredotoča na protinapade, iz katerih pa doslej še ni bilo večje pretnje za vrata Handanoviča.
66'
  Pri Muri se ob igrišču pripravlja Bohar, ki bo ob prvi prekinitvi stopil v igro.
66'
  Menjava: iz igre Nusmir Fajič, v igro Damjan Bohar.
67'
  Dvojna menjava se pripravlja pri domačih...
67'
  Poiskus Ibraimija z lobom, je končal preko vrat.
68'
  Menjava: iz igre Agim Ibraimi, v igro Željko Filipovič.
68'
  Menjava: iz igre Robert Berič, v igro Alen Ploj.
70'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Arpad Vaš. Utrpel ga je Goran Cvijanovič.
71'
  Mariborčani še naprej pritiskajo...
72'
73'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Boakye Emmanuel. Utrpel ga je Martin Milec.
73'
  Boakye Emmanuel je dobil rumeni karton.
74'
  Nevarna kombinacija Tavaresa ter Milca, se ni končala z zaključnim strelom.
75'
  Na drugi strani tudi podaja Boharja ni našla naslovnika in nevarna akcija je splavala po vodi.
75'
  Denis Kramar je dobil rumeni karton.
76'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Denis Kramar. Utrpel ga je Dejan Mezga.
79'
  Menjava: iz igre Rok Buzeti, v igro Aleš Majer.
80'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Jure Travner. Utrpel ga je Marcos Morales Tavares.
80'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Majer. Utrpel ga je Marcos Morales Tavares.
80'
  Alen Ploj v prepovedanem položaju.
81'
  Menjava: iz igre Marcos Morales Tavares, v igro Nikola Komazec.
82'
83'
  Po zmedi v domačem kazenskem prostoru bi gostje kajkmalu prišli do izenačenja. Žogo pa je nato vendarle pobral Handanovič.
84'
  Sporna situacija, ko je v gostujočem kazenskem prostoru padel Komazec.
86'
  Damjan Bohar v prepovedanem položaju.
86'
  Damjan Bohar je dobil rumeni karton.
86'
  ...zaradi nešportnega obnašanja.
86'
87'
  Streljal je Goran Cvijanovič, a mimo vrat.
88'
  Po igranju z roko Arghusa, se gostom ponuja obetavna priložnost.
89'
  Streljal je Stanley Opoku Aborah, a mimo vrat.
90'
  Še tri minute sodniškega podaljška.
90+1'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Arpad Vaš, Handanovič pa je žogo le stežavo ujel.
90+2'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Dragan Jelič. Utrpel ga je Dejan Trajkovski.
90+3'
90+3'
  Mariborčani so dosegli že svojo osmo zaporedno zmago, če prištejemo še tisto evropsko nad Panathinaikosom.
90+3'
  Sicer pa smo tudi v 2.polčasu spremljali terensko pobudo vijoličastih, ki pa so se je Muraši do konca nekoliko otresli in nekajkrat celo ogrozili vrata Handanoviča. Do spremembe izida pa kljub temu ni prišlo.