18. krog |  Maribor, Ljudski vrt |  11.11.2012 ob 16.00

2 : 1

Aluminij

Sodniki: Perić Dragoslav (glavni sodnik), Arhar Primož (1. pomoč), Stančin Marko (2. pomoč) , Mertik Bojan (4. sodnik)
0 Rumeni kartoni 1

0'
  Ljubitelji nogometa, pozdravljeni iz Ljudskega vrta, kjer osemnajsti krog državnega prvenstva na Martinovo prinaša lokalni dvoboj med Mariborom in Aluminijem iz Kidričevega.
0'
  Prvo dejanje tekem štajerskih ekip v tej sezoni se je zgodilo v devetem krogu v Kidričevem. Takrat so vijoličasti napolnili domačo mrežo in zmagali z rezultatom 5:1.
0'
  Državni prvaki so vpeti med nastope v evropski ligi in tekme na domačem prizorišču. Po spektaklu v Londonu morajo znova preusmeriti misli na slovensko sceno in vedno nadvse motiviranega tekmeca.
0'
  Kidričani se v svoji prvi sezoni med najboljšimi slovenskimi klubi precej uspešno kosajo z drugimi ekipami. Vtis bi bil še boljši, če ne bi izgubili zadnjih treh tekem. Zasuk negativnega niza (enak se jim je pripetil tudi v uvodu tekmovanja) bodo iskali proti najtežjemu možnemu nasprotniku.
0'
  Zaradi obračuna z Tottenhamom, so Mariborčani sredi tedna izpustili tekmo v Velenju. Pred srečanjem z Aluminijem so vijoličasti na prvem mestu izenačeni z Olimpijo, vendar so zbrali tri tekme manj. Nazadnje jih je v Ljudskem vrtu presenetilo Celje, zato ne nameravajo dopustiti novega spodrsljaja.
0'
  Igralci Aluminija letos dosegajo zanimive rezultate. Navadno vpišejo zmago ali poraz, vmesne poti ob zgolj enem neodločenem rezultatu praktično ne poznajo.
0'
  Za razliko od tekme s Celjem, je mariborski trener Darko Milanič tokrat dodobra premešal začetno enajsterico. V njej je le pet nogometašev, ki so v četrtek pričeli tekmo v Londonu. Na golu bo Handanović, pred njim pa Milec, Mezga, Ibraimi, Komazec, Potokar, Rajčevič, Ploj, Viler, Dodlek in kapetan Mertelj.
0'
  Trener Aluminija Bojan Flis zaupa naslednji postavi: Murko, kapetan Topolovec, Rešek M., Jeleč, Kurež, Drevenšek, Kašnik, Spahić, Bingo, Pečovnik in Brezovački.
0'
  Igralce je v Ljudskem vrtu pričakalo prijetno jesensko vreme in precej visoke temperature za to obdobje.
0'
1'
2'
  Streljal je Alen Ploj, a mimo vrat. Prva priložnost za vijoličaste. Po prodoru je podajo prispeval Viler. Žoga je preletela Murka, vendar je Ploj z glavo ni uspel spraviti v mrežo.
3'
  Aluminij ima udarec iz kota.
5'
  Morda je kriva Martinova nedelja, mogoče kaj drugega. V Ljudskem vrtu se je zbralo skromno število gledalcev. Le malce več, kot jih je vijoličaste spodbujajo na gostovanju v Londonu.
7'
  Aluminij ima prosti strel. Prekršek je storil Martin Milec. Utrpel ga je Mitja Rešek.
7'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Semir Spahič. Utrpel ga je Nikola Komazec.
7'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Agim Ibraimi. Murko odbija.
10'
  GOOOL! Zadel je Alen Ploj!
11'
  Po zamujeni priložnosti bolj natančen zaključek Ploja! Znova je sprejel podajo z leve strani, tokrat je bil asistent Ibraimi, dvajsetletni napadalec pa je žogo z glavo preusmeril v mrežo.
14'
  Streljal je Timotej Dodlek, a mimo vrat.
15'
  Aluminij ima prosti strel. Prekršek je storil Timotej Dodlek. Utrpel ga je Jurica Jeleč.
15'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Mitja Rešek. Handanović je odbil udarec enaindvajsetletnega nogometaša, ki je izvedel prodor po levi strani. Rešek za Aluminij nastopa kot posojen igralec Maribora.
19'
  Streljal je Aleš Mertelj, a mimo vrat.
19'
19'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Denis Topolovec. Utrpel ga je Agim Ibraimi.
21'
  V uvodnih dvajsetih minutah pričakovana prevlada Maribora. Vijoličasti nizajo napade, pri Aluminiju z dvema igralcema v konici napada čakajo svojo priložnost.
21'
21'
28'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Semir Spahič. Utrpel ga je Aleš Mertelj.
28'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Semir Spahič. Utrpel ga je Alen Ploj.
29'
  Streljal je Dejan Mezga, a mimo vrat. Po natančni podaji Ibraimija je poskušal z roba kazenskega prostora, vendar je meril prek gola.
32'
  Maribor še naprej premočen. Njegovi igralci zlahka prihajajo do šestnajstmetrskega prostora Kidričanov, kjer so premalo zbrani oziroma ne uspejo sestaviti zadnje podaje.
33'
  Jurica Jeleč v prepovedanem položaju.
33'
  Robert Kurež v prepovedanem položaju. Če ga ne bi dosodili, bi se prvi strelec lige znašel sam pred Handanovićem. Podal je Rešek.
35'
  Streljal je Mitja Viler, a mimo vrat. Mariborski levi bočni nogometaš je zaključil dolgo akcijo vijoličastih, ki je obetala veliko.
38'
  Streljal je Agim Ibraimi, a mimo vrat.
39'
41'
42'
  GOOOL! Zadel je Nikola Komazec!
45'
  Večina nevarnih napadov Maribora v prvem polčasu se je odvijala po levi strani. Eno izmed njih je srbski nogometaš v mariborski vrsti oplemenitil z zadetkom. Podal je Mezga, Komazec pa je žogo, ki je preletela neodločno obrambo Aluminija, z nogo ob Murku poslal v mrežo.
45'
45'
  Zasluženo vodstvo vijoličastih bi bila najkrajša razlaga dogajanja v prvem delu. Bili so precej boljši od Kidričanov, ki so jim pred tekmo simpatično čestitali za storjeno v Evropi.
45'
  Menjava: iz igre Nejc Pečovnik, v igro Tomaž Kožar.
45'
45'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Semir Spahič. Utrpel ga je Dejan Mezga.
48'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Agim Ibraimi. Brez resne nevarnosti za Murka.
50'
  Aluminij ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Mezga. Utrpel ga je Blaž Brezovački.
50'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Klemen Bingo. Handanović je odbil udarec s prostega strela z razdalje dvajsetih metrov.
51'
54'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil David Kašnik. Utrpel ga je Alen Ploj.
54'
  David Kašnik je dobil rumeni karton.
54'
  Streljal je Agim Ibraimi, a mimo vrat. Za las, je pa bil ob prostem strelu Murko blizu žogi.
56'
  Streljal je Robert Kurež, a mimo vrat. Obetavna akcija Aluminija in nenatančen zaključek Kureža.
57'
  Streljal je Mitja Rešek, a mimo vrat.
58'
  Aluminij ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Mertelj. Utrpel ga je Marko Drevenšek.
59'
  Streljal je Marko Drevenšek, a mimo vrat.
61'
  Bolj enakovredna predstava v nadaljevanju. Tudi Aluminij je nekajkrat zapretil, vseeno pa vijoličasti še naprej nadzirajo dogodke na terenu.
61'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Agim Ibraimi, Murko pa preusmeril žogo ob udarcu v kazenskem prostoru.
61'
  Streljal je Dejan Mezga, a mimo vrat.
64'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Robert Kurež.
65'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Marko Drevenšek. Močan poizkus je Handanović z refleksnim posredovanjem odbil v kot.
65'
66'
  Menjava: iz igre Nikola Komazec, v igro Marcos Morales Tavares.
70'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Alen Ploj.
71'
  Kakšna priložnost za Maribor, najlepša v drugem polčasu! Tavares je prispeval podajo, po kateri se je Ploj prebil sam pred Murka, ga obšel, vendar je vratar Aluminija z hitrim odzivom ustavil njegov strel.
71'
  Menjava: iz igre Agim Ibraimi, v igro Goran Cvijanovič.
72'
72'
  Menjava: iz igre Mitja Rešek, v igro Timotej Petek.
75'
  Streljal je Jurica Jeleč, a mimo vrat.
76'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Goran Cvijanovič.
78'
  Menjava: iz igre Alen Ploj, v igro Robert Berič.
80'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Robert Berič. Bingo je slabo izbil žogo do osamljenega Beriča, ki je prišel do udarca, a se je Murko izkazal s še eno imenitno obrambo.
81'
81'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Martin Milec.
82'
  Menjava: iz igre Jurica Jeleč, v igro Gregor Režonja.
83'
  Klop Maribora je bila danes zastrašujoča, saj so v igro v drugem polčasu vstopili Tavares, Cvijanović in Berić. Torej tudi dva slovenska reprezentanta, ki se bosta skupaj z Handanovićem, Mejačem in Mertljem zdaj pridružila izbrani vrsti.
85'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Denis Topolovec. Utrpel ga je Robert Berič.
88'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Martin Milec. Murko spet brezhibno.
88'
90'
  Streljal je Semir Spahič, a mimo vrat.
90'
  Še tri minute sodniškega dodatka.
90+1'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Robert Berič.
90+2'
  Aluminij ima prosti strel. Prekršek je storil Timotej Dodlek. Utrpel ga je Tomaž Kožar.
90+2'
  GOOOL! Zadel je Klemen Bingo! Rožonja je izvajal prosti strel z desne strani, v gneči pa se je najbolje znašel Bingo in z glavo premagal Handanovića.
90+3'
90+3'
  Igralci Aluminija so se v drugem polčasu trudili za vsaj častni zadetek, kar jim je na koncu tudi uspelo. Vseeno so vpisali že četrti zaporedni poraz. Mariborčani ostajajo sami na vrhu lestvice, s tremi točkami več in dvema tekmama manj od Olimpije. Lep pozdrav iz Ljudskega vrta in prijetno nedeljo še naprej!