23. krog |  Ljubljana, ŠRC Stožice |  10.03.2013 ob 17.00  | Prenos: TV Slovenija 2

Olimpija

1 : 1

Sodniki: Čeferin Darko (glavni sodnik), Tompa Marjan (1. pomoč), Lunežnik Janez (2. pomoč) , Bukovec Miran (4. sodnik)
0 Rdeči kartoni 1

0'
  Lepo pozdravljeni iz Stožic, kjer nas od začetka večnega derbija med Olimpijo in Mariborom loči še slabih 10 minut.
0'
  Tribune bolj ali manj samevajo, k temu pa zagotovo botruje slabo vreme, vendarle pa tisti, ki so tukaj bodo zagotovo prišli na svoj račun.
0'
  Ljubljančani in Mariborčani se bodo pomerili še tretjič zapored. V preteklih dneh so se dvakrat na pokalni tekmi, zdaj sledi še prvenstvena.
0'
  Vodilni Maribor ima trenutno 51 točk, drugouvrščena Olimpija pa 39.
0'
  Zeleno-beli v drugem delu sezone še niso odigrali prvenstvene tekme, saj pretekli teden niso odpotovali na gostovanje k Muri, potem ko je bila tekma zaradi slabega igrišča preložena, vijoličasti pa so pred domačimi gledalci s prepričljivih 4:1 odpravili Triglav.
0'
  Le še nekaj trenutkov in vse skupaj se bo začelo. Igralci obeh ekip v tem trenutku korakajo na zelenico, na trenutke pa je moč slišati tudi že obe navijaški skupini.
0'
0'
  Maribor ima udarec iz kota.
1'
  Kot prvi so s sredine igrišča krenili gostujoči nogometaši.
1'
  Streljal je Željko Filipovič, a mimo vrat.
2'
  Streljal je Damjan Trifkovič, a mimo vrat.
2'
  Po en poskus na obeh straneh, a brez pravih priložnosti.
3'
  Izjemna priložnost za Olimpijo, vendar pa je veselje domačim navijačem po hitrem prodoru in močnem udarcu Nika Omladiča, preprečila desna vratnica.
6'
  Tekma je v uvodnih minutah sila živahna. Vsi igralci veliko tečejo, igra hitro teče iz ene strani na drugo stran ...
7'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Agim Ibraimi. Utrpel ga je Matic Fink.
9'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Goran Cvijanovič. Utrpel ga je Nikola Nikezič.
9'
  Domači so bolj dinamični, vendar manjka konkreten zaključek.
11'
  Gostujuča enajsterica se je povlekla nazaj, Olimpija pritiska vedno močneje.
12'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Nusmir Fajič.
12'
  Zdaj so zagrozili tudi gostje. Po zmešnjavi pred golom so se domači vendarle ubranili.
12'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Robert Berič.
13'
  Izjemna priložnost za Maribor, ko smo videli še drugič tresoč okvir vrat ... Po strelu z glavo ga je stresel Robert Berič.
14'
  Streljal je Rok Baskera, a mimo vrat.
14'
  Na drugi strani je osamljen ostal Rok Baskera, ki pa ni dobro udaril in žoga je odletela mimo gola.
17'
  Igra se je zdaj nekoliko umirila. Bolj ali manj se odvija na sredini igrišča.
20'
  Za nami je prvih 20 minut. Obe moštvi si želita polnega izkupička, a bo potrebno biti bolj konkreten v zaključkih.
21'
  Zelo malo je prekrškov ...
22'
  GOOOL! Zadel je Nusmir Fajič!
23'
  V trenutku so Mariborčani prišli do vodstva. Po podaji Vilerja je rutinirano domačo mrežo zatresel Nusmir Fajič.
24'
  Streljal je Aris Zarifovič, a mimo vrat.
25'
  Martin Milec v prepovedanem položaju.
26'
  Mariborčani so kot kaže zelo presenetili Olimpijo. Pravega zaključka še ni na spregled.
27'
  Streljal je Anej Lovrečič, a mimo vrat.
28'
  Domači so imeli priložnost iz prostega strela, a je poskus Aneja Lovrečiča odletel za dobra dva metra čez gol.
30'
  Nova izjemno nevarna priložnost za Maribor. Po podaji Cvijanoviča se je s petko poigral Fajič, žoga pa je za las odletela mimo leve vratnice.
31'
  V Stožicah je v teh trenutkih kot na fronti ... Izjemno močne petarde in dimna zavesa, ki prekinja tekmo ...
32'
  Obe ekipi zdaj čakata, da pobiralci žog odstranijo vse lističe oziroma trakove pred golom Maribora, da se bo lahko tekma nadaljevala.
34'
  Tekma se zdaj nadaljuje, glavni napovedovalec pa je opozoril domače navijače naj prenehajo s takšnimi potezami, saj bo potrebno ob ponovitvi takšnih dejanj sprazniti njihovo tribuno.
36'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Robert Berič. Utrpel ga je Anej Lovrečič.
36'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Željko Filipovič. Utrpel ga je Anej Lovrečič.
37'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Nikola Nikezič.
37'
  Izvrstna priložnost za Nikeziča, ki pa je z ugodnega položaja udaril mimo gola.
38'
  Olimpija je zdaj spet nekoliko več pri žogi, si ustvarja priložnosti, vendar pa manjka še pika na i.
38'
  Aris Zarifovič v prepovedanem položaju.
40'
  Boban Jovič je dobil rumeni karton.
41'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Nusmir Fajič. Utrpel ga je Nik Omladič.
41'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Mertelj. Utrpel ga je Nikola Nikezič.
41'
  Aleš Mertelj je dobil rumeni karton.
42'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Nik Omladič.
42'
  Omladič je natančno meril s prostega strela, dobro pa je stal mariborski čuvaj mreže, ki je v drugo ulovil žogo.
43'
  Streljal je Matic Fink, a mimo vrat.
44'
  Soares Bordignon Arghus je dobil rumeni karton.
44'
  Gostitelji v izdihljajih prvega polčasa močno pritiskajo.
44'
  Streljal je Nik Omladič, a mimo vrat.
45'
  Znova priložnost za Omladiča iz prostega strela. Žoga pa mimo gola.
45'
  V prvem polčasu bomo spremljali še tri minute sodniškega dodatka.
45+1'
  Nikola Nikezič v prepovedanem položaju.
45+3'
45+3'
  V Stožicah je konec prvega polčasa, ki so ga z 1:0 dobili nogometaši Maribora. Videli smo lahko kar nekaj lepih priložnosti, dvakrat se je stresel tudi okvir vrat.
45+3'
  Menjava: iz igre Soares Bordignon Arghus, v igro Nejc Mevlja.
45'
45'
  Gostujoči trener je med polčasom opravil eno zamenjavo, domači nobene. Zdaj se vse skupaj nadaljuje.
46'
50'
  V tem trenutku zmešnjava ... Eden izmed igralcev Maribora je v kazenskem prostoru igral z roko. Glavni sodnik je počakal na to, da je stranski sodnik zamahal z zastavico in posledično pokazal na belo točko. Zatem je pristopil k stranskemu na posvet, na koncu pa se je odločitev iz enajstmetrovke spremenila v prepovedan položaj.
51'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Agim Ibraimi.
51'
  Fantastična obramba domačega vratarja, ki je ubranil nevaren strel Ibaimija in s tem preprečil povišanje prednosti.
52'
  Robert Berič v prepovedanem položaju.
53'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Robert Berič. Utrpel ga je Aris Zarifovič.
54'
  V drugem polčasu napada Olimpija, Maribor čaka na protinapade.
54'
56'
  Po krasni podaji Omladiča je do gola prišel Nikezič, vendar pa je to bil prepovedan položaj.
56'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Damjan Trifkovič. Utrpel ga je Goran Cvijanovič.
57'
  Aris Zarifovič je dobil rumeni karton.
57'
  GOOOL! Zadel je Nikola Nikezič!
58'
  Zaspala je obramba Maribora kar je izkoristil hitri Nikezič, ko je spretno ukanil gostujočo obrambo ter na koncu še nemočnega vratarja Handanoviča in posledično izenačil rezultat na 1:1.
60'
  Menjava: iz igre Robert Berič, v igro Marcos Morales Tavares.
60'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Boban Jovič.
60'
61'
  Dve priložnosti za Olimpijo. Sprva Jovič, potem še Trifkovič, a se je Maribor uspešno ubranil.
61'
  Menjava: iz igre Goran Cvijanovič, v igro Dejan Mezga.
62'
  Olimpija zdaj igra na krilih izenačujočega gola, ko še močneje pritiska proti nasprotnikovemu golu. Medtem je gostujoči trener Milanič izkoristil že vse tri zamenjave.
63'
  Menjava: iz igre Rok Baskera, v igro Blaž Božič.
65'
  Nusmir Fajič v prepovedanem položaju.
66'
66'
67'
  Gostujoča igra ne steče več tako kot v prvem polčasu, medtem ko gostitelji pospešeno iščejo še drugi gol.
70'
  Pretep ... Trifkovič je po podaji Omladiča je želel tik pred vratarjem Handanovičem žogo poslati proti golu, ob tem je opazil vratarja, ki je izgubil živce ter Omladiča sunil na tla.
70'
Rdeči karton
  Jasmin Handanovič dobil neposredni rdeči karton in mora z igrišča.
70'
  Damjan Trifkovič je dobil rumeni karton.
71'
  Handanovič si je za takšno potezo prislužil neposreden rdeč karton in predčasen odhod iz igrišča, Trifkovič pa rumeni karton.
72'
  V vrata Maribora je zdaj vstopil napadalec Nusmir Fajić.
73'
  Ljubljančani zdaj še bolj vršijo pritisk, potem ko so z igralcem več razumljivo začutili, da lahko do konca tekme naredijo še veliko več.
74'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Marcos Morales Tavares.
75'
  Obetavna akcija za goste, ki pa je na koncu ni uspel uspešno realizirati Tavares, ki je preslabo udaril žogo, sicer v neugodnem položaju.
75'
  Streljal je Boban Jovič, a mimo vrat.
77'
78'
78'
  Ljubljančani še naprej streljajo proti nasprotnikovemu golu, zaenkrat še neuspešno.
80'
  Mariborsko moštvo se kljub igralcu manj ne predaja.
81'
  Menjava: iz igre Boban Jovič, v igro Nik Kapun.
82'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Marcos Morales Tavares. Utrpel ga je Antonio Delamea Mlinar.
82'
  Olimpijina igra se je ustavila. Kljub igralcu več zdaj ni pravih idej.
86'
  Do konca resnega dela tekme ostajajo le še štiri minute.
87'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Nik Kapun.
87'
  Rezervist Kapun je iz razdalje ogrel rokavice Fajića.
88'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Damjan Trifkovič. Utrpel ga je Dejan Mezga.
88'
  Olimpija ima udarec iz kota.
89'
  Streljal je Nikola Nikezič, a mimo vrat.
89'
  Menjava: iz igre Anej Lovrečič, v igro William Franklin Vicente.
90'
  V Stožicah bomo gledali še štiri minute dodatka.
90'
90+1'
  Blaž Božič je dobil rumeni karton.
90+1'
  Glavni sodnik je rumen karton pokazal domačemu igralcu Božiču, zaradi domnevnega simuliranja v kazenskem prostoru.
90+2'
  Izjemno nevarna situacija, ki pa jo je z odlično obrambo kronal Fajić.
90+4'
90+4'
  Konec je obračuna Olimpije in Maribora, ki se je končal z rezultatom 1:1. Olimpija si je predvsem v drugi polovici drugega polčasa priigrala več, imela tudi igralca več, a na koncu ostaja grenak priokus, medtem ko Maribor lahko obžaluje nekatere priložnosti, ki so ostale neizkoriščene. Kakorkoli že, derbi je upravičil svoj naziv.
90+4'
  Maribor bo prihodnji konec etdna pričakal Domžale, Olimpijo pa v sredo v Murski Soboti čaka zaostala tekma z Muro, potem pa bo prihodnjo soboto v Stožicah pričakala Celje.