25. krog |  Celje, Arena Petrol |  17.04.2013 ob 20.30  | Prenos: TV Slovenija 2

Celje

2 : 1

Sodniki: Drečnik Davor (glavni sodnik), Kokolj Andrej (1. pomoč), Prelog Gorazd (2. pomoč) , Perić Dragoslav (4. sodnik)
3 Rumeni kartoni 2

0'
  Lep dober večer iz Celja.
0'
  Arena Petrol bo prizorišče zadnje tekme preloženega 25. kroga med Celjem in Mariborom.
0'
  Takšni pa sta nocojšnji postavi.
0'
  Celje: Kotnik, Krajcer, Centrih, Bajde, Srdić, Korošec, Gobec, Tomažič Šeruga, Zajc, Žurej ter Vidmajer.
0'
  Maribor: Handanović, Filipović, Mejač, Mezga, Tavares, Smrekar, Cvijanović, Potokar, Viler, Mevlja in Mertelj.
0'
  V letošnji sezoni je Maribor dobil prvi obračun v Celju z 2:0, medtem ko so Celjani v zaključku tekme v Ljudskem vrtu prišli do zmage z 2:1.
0'
  V domačem taboru tokrat zaradi kartonov počivata Benjamin Verbič in Blaž Vrhovec. Se pa v ekipo vračata Krajcer in Korošec.
0'
  Pri aktualnih prvakih ima tokrat prepoved nastopa Agim Ibraimi, medtem ko je poškodovan Dodlek.
0'
  Maribor je v nizu treh zaporednih zmag in je velik favorit na nocojšnji tekmi, na kar kaže tudi stanje na lestvici, saj ima kar 27 točk naskoka pred Celjani.
0'
  Celjani pred domačimi gledalci niso premagali Maribora že na šestih zaporednih tekmah, od tega so kar petkrat izgubili. Zadnja zmaga Celja na Areni Petrol proti Mariboru sega v avgust 2009.
0'
  Ekipi že prihajata na travnato površino.
0'
1'
  Prvi napad za Maribor.
2'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Matej Centrih. Utrpel ga je Marcos Morales Tavares.
2'
  GOOOL! Zadel je Andraž Žurej!
5'
  Po napaki gostov je do žoge prišel Bajde, odlično sprožil s kakšnih 20-ih metrov, Handanović je strel obranil, toda do odbite žoge je prišel Žurej in jo pospravil v mrežo.
5'
  Miha Korošec v prepovedanem položaju.
6'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Alexander Srdič.
7'
  Še ena izjemna priložnost za domače. Hanadanović se je zapletel v svojem kazenskem prostoru, do žoge je prišel Srdić, potem pa je drugi gol Celjanov preprečil branilec Potokar, saj je žogo izbil iz golove črte.
8'
  Celje ima udarec iz kota.
8'
  Streljal je Gregor Bajde, a mimo vrat.
8'
  Po predložku s kota je Bajde prišel do strela z glavo, a je bil nenatančen.
9'
  Gregor Bajde v prepovedanem položaju.
12'
  Celjani so imeli že tri lepe priložnosti, eno pa tudi uspešno izkoristili.
12'
  Sedaj pričakujemo odgovor aktualnih prvakov.
12'
  Maribor ima udarec iz kota.
13'
  Goran Cvijanovič v prepovedanem položaju.
14'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil David Tomažič Šeruga. Utrpel ga je Mitja Viler.
14'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Andraž Žurej. Utrpel ga je Aleš Mertelj.
15'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Alexander Srdič.
16'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Andraž Žurej. Utrpel ga je Željko Filipovič.
16'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Andraž Žurej.
17'
  Še ena napaka Hanadanovića, ki je Celjanom podaril žogo, potem pa obranil strel Žureju.
18'
  Andraž Žurej v prepovedanem položaju.
19'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Marcos Morales Tavares.
19'
20'
  Dejan Mezga v prepovedanem položaju.
21'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Tadej Vidmajer. Utrpel ga je Dejan Mezga.
21'
  Tadej Vidmajer je dobil rumeni karton.
25'
25'
  Mariborčani še niso prišli do lepe priložnosti.
26'
  GOOOL! Zadel je Alexander Srdič!
28'
  Še ena krasna akcija domačih. Zajc je izvedel pravi slalom v gostujočem kazenskem prostoru, potem pa lepo našel Srdića, ki je hladnokrvno poslal žogo v mrežo.
28'
  Marcos Morales Tavares v prepovedanem položaju.
29'
30'
31'
31'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Željko Filipovič. Utrpel ga je Miha Zajc.
32'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Mitja Viler. Utrpel ga je Andraž Žurej.
34'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Alexander Srdič. Utrpel ga je Aleš Mertelj.
35'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Miha Zajc. Utrpel ga je Željko Filipovič.
36'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Alexander Srdič. Utrpel ga je Željko Filipovič.
36'
  Željko Filipovič je dobil rumeni karton.
37'
  Filipović je prejel rumeni karton zaradi nešportnega obnašanja.
37'
38'
39'
  Še ena lepa priložnost za domače. Zajc je z odlično podajo zaposlil Srdića, ob njegovem strelu je bil zanesljiv Hanadanović, potem pa še ob poskusu Žureja z glavo iz neposredne bližine.
40'
  Menjava: iz igre Aleš Mertelj, v igro Robert Berič.
41'
  Celjani nocoj igrajo res odlično.
41'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Nejc Potokar. Utrpel ga je Andraž Žurej.
41'
42'
  GOOOL! Zadel je Robert Berič!
43'
  Akcijo je začel Mezga, podal na desno do Cvijanovića, ki je sprožil, vratar Kotnik je strel še obranil, potem pa je do odbite žoge prišel rezervist Berić ter znižal izid.
44'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Gregor Bajde. Utrpel ga je Goran Cvijanovič.
44'
  Streljal je Matija Smrekar, a mimo vrat.
44'
  Smrekar z glavo mimo gola.
45'
  Še minuta dodatka.
45'
45+1'
45+1'
  Gledali smo zelo dobro predstavo v prvem delu srečanja.
45+1'
  Menjava: iz igre Nejc Mevlja, v igro Soares Bordignon Arghus.
45'
47'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Marcos Morales Tavares. Utrpel ga je Gregor Bajde.
48'
49'
  Še ena krasna priložnost za domače. Vidmajer je podal v prazen prostor in Bajde se je znašel v situaciji ena na ena z vratarjem Handanovićem, ki pa je tokrat dobil ta duel.
50'
51'
  Streljal je Robert Berič, a mimo vrat.
52'
  Po podaji Mezge je Berić z roba kazenskega prostora poslal žogo mimo celjskega gola.
54'
55'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Robert Berič. Utrpel ga je Matej Centrih.
59'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil David Tomažič Šeruga. Utrpel ga je Robert Berič.
59'
  David Tomažič Šeruga je dobil rumeni karton.
60'
61'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Sebastjan Gobec. Utrpel ga je Marcos Morales Tavares.
61'
  Sebastjan Gobec je dobil rumeni karton.
63'
  Menjava: iz igre Matija Smrekar, v igro Nusmir Fajič.
63'
  Streljal je Marcos Morales Tavares, a mimo vrat.
64'
  Menjava: iz igre Alexander Srdič, v igro Klemen Medved.
69'
71'
  V zadnjih minutah ni priložnosti, čeprav Maribor pričakovano vse bolj pritiska.
72'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Goran Cvijanovič.
73'
  Žoga je po strelu Cvijanovića zadela v glavo centih in Maribor je dobil kot.
73'
73'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Aleš Mejač.
74'
75'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Robert Berič.
75'
  Strel Berića z roba kazenskega prostora, a je bil vratar Kotnik dovolj zanesljiv.
76'
  Menjava: iz igre Miha Zajc, v igro Nejc Plesec.
78'
78'
79'
  Po prodoru Cvijanovića je Berić poskušal z atraktivno potezo, a je žoga šla nekaj cm mimo desne vratnice domačega gola.
79'
80'
81'
  Streljal je Andraž Žurej, a mimo vrat.
81'
  Še ena napaka Handanovića, podarjena žoga Žureju, ki je z razdalje zadel vratnico.
83'
84'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Nejc Potokar. Utrpel ga je Gregor Bajde.
84'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Nusmir Fajič. Utrpel ga je Marko Krajcer.
84'
  Nusmir Fajič je dobil rumeni karton.
87'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Sebastjan Gobec. Utrpel ga je Aleš Mejač.
87'
  Streljal je Goran Cvijanovič, a mimo vrat.
89'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Mejač. Utrpel ga je Andraž Žurej.
89'
  Menjava: iz igre Gregor Bajde, v igro Aleksandar Bajič.
90'
  Še tri minute dodatka.
90+1'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Andraž Žurej. Utrpel ga je Nejc Potokar.
90+3'
90+3'
  Gledali smo odlično tekmo. Maribor je doživel četrti letošnji poraz in drugega od Celjanov.