26. krog |  Maribor, Ljudski vrt |  30.03.2013 ob 17.30  | Prenos: Planet

3 : 1

Rudar

Sodniki: Skomina Damir (glavni sodnik), Stančin Marko (1. pomoč), Rojko Gregor (2. pomoč) , Habjanič Sašo (4. sodnik)
Delegat: Roglič Leopold
Št. gledalcev: 1200

Vijoličasti tudi tokrat boljši od Rudarja

Maribor - Rudar Velenje 3:1 (1:0)

* Stadion Ljudski vrt, gledalcev 1000, sodniki: Skomina (Koper), Stančin (Ljubljana) in Rojko (Logatec).
* Strelci: 1:0 Mezga (6.), 2:0 Tavares (64.), 3:0 Berić (77.), 3:1 Podlogar (85.).
* Maribor: Handanović, Milec, Rajčević (od 33. Mevlja), Potokar, Viler, Cvijanović, Mertelj, Filipović, Mezga, Smrekar (od 58. Tavares), Berić.
* Rudar: Rozman, Jahić, Berko, Kašnik, Jeseničnik (od 83. Stakić), Rošer (od 67. Podlogar), Radujko, Rotman, Klinar (od 80. Bolha), Eterović, Firer.
* Rumeni kartoni: Milec; Berko, Podlogar.
* Rdeč karton: /.

Državni prvaki so se porazu proti Domžalam v zadnjem krogu pred reprezentančnim premorom vrnili na zmagoslavna pota. Z 18. zmago bodo vsaj obdržali prednost pred najbližjim zasledovalcem Olimpijo, ki jo danes še čaka tekma s Koprom. Na drugi strani je Rudar po 11. porazu ostal na sedmem mestu.

Mariborčani so tekmo bolje začeli in v tretji minuti prvič zagrozili prek Dejana Mezge, čigar strel je pravočasno blokiral David Kašnik in žogo poslal v kot. V šesti minuti pa so domači povedli, ko je Matija Smrekar podal na desno stran do Mezge, ta pa je sprožil proti bližnjemu kotu in ugnal slabo postavljenega Matjaža Rozmana. V nadaljevanju pa so zadihali tudi Velenjčani in bili vse nevarnejši.

Senad Jahić je v deseti minuti Jasminu Handanoviću povzročil nekaj težav, v 25. minuti pa ne Ivanu Firerju ne Daliborju Radujku ni uspelo žoge usmeriti proti mreži. V 30. minuti je Handanović moral znova posredovati po poskusu Mateja Eterovića, na drugi strani je Smrekar v 36. minuti sprožil čez gol, tako kot Firer z glavo v 44. minuti.

V uvodu drugega polčasa so bili nevarnejši domači nogometaši, ki so poskusili prek Mezge in Marcosa Tavaresa, a se Rozman ni pustil ukaniti. A kapetan domačih Tavares se je med strelce vpisal v 64. minuti, ko je Mitja Viler prodrl po levi strani, podal pred gol do Brazilca, ki je iz bližine podvojil prednost gostiteljev.

Domači so bili blizu novega zadetka tudi v 71. minuti, ko je prosti strel dobro izvedel Goran Cvijanović in meril v desni zgornji kot, izkazal pa se je velenjski vratar. Le nekaj trenutkov zatem je znova sprožil Cvijanović, takrat pa je bil malce premalo natančen. Tekmo je dokončno odločil Robert Berić v 77. minuti, ko je iz bližine zadel po Cvijanovićevi podaji.

Berić je tako zadel že na peti zaporedni tekmi proti Velenjčanom. Tavares je imel v 81. minuti novo lepo priložnost, Tavares pa je z glavo zadel "le" vratnico. Takoj zatem so gosti krenili v protinapad, dva igralca sta sama prišla pred Handanovića, a bila nepazljiva, tako da zadetek Eterovića ni obveljal zaradi prepovedanega položaja. Je pa obveljal zadetek Mateja Podlogarja v 85. minuti, ko je tudi z nekaj sreče z glavo spravil žogo v mrežo po neposrečenem Eterovićevem strelu.

Že pred tekmo članskih ekip Maribora in Rudarja pa sta se v finalu tako imenovanega Nike Premier Cupa pomerili mariborska in domžalska zasedba do 14 let. S 4:1 so slavili gosti, ki bodo tako Slovenijo zastopali na neuradnem klubskem evropskem prvenstvu za to starostno kategorijo.