26. krog |  Maribor, Ljudski vrt |  30.03.2013 ob 17.30  | Prenos: Planet

3 : 1

Rudar

Sodniki: Skomina Damir (glavni sodnik), Stančin Marko (1. pomoč), Rojko Gregor (2. pomoč) , Habjanič Sašo (4. sodnik)
1 Rumeni kartoni 2

0'
  Lepo pozdravljeni iz deževnega Maribora, kjer se bosta čez dobre pol ure med seboj pomerili ekipi Maribora ter velenjskega Rudarja.
0'
  Po presenetljivem porazu v minulem krogu, ko so Mariborčane pred domačimi navijači ugnale Domžale, se je zdel ta reprpezentančni premor kot nalašč za strnitev vrst Milaničevih varovancev.
0'
  Ti se danes nadejajo zanesljive zmage nad gosti iz Velenja. Nogometaši Rudarja so namreč doslej bili njihova redna 'stranka', saj so jim le ti vse točke prepustili kar na zadnjih devetih prvenstvenih obračunih. Za Rudarje pa je še bolj boleč podatek, da so na dosedanjih tridesetih medsebojnih obračunih v Ljudskem vrtu slavili zgolj trikrat. Nazadnje aprila 2010.
0'
  Vendar se spomnimo, da je bil ta poraz izredno boleč za mariborseke navijače, ki so po tekmi nenapovedano mariborske nogometaše obiskali kar v slačilnici.
0'
  Strateg na mariborski klopi, Darko Milanič, tokrat ne bo mogel računati na Nusmirja Fajiča, ki se je med strelce vpisal tudi ne dolgo nazaj na zaostali tekmi teh dveh nasprotnikov. Se pa zato v vrata vrača prvi vratar Jasmin Handanovič, manjše težave s poškodbo pa je odpravil tudi Dejan Mezga. Timotej Dodlek še naprej ni pripravljen za večje napore.
0'
  Je pa tudi tokrat začetna enajsterica vijoličastih precej spremenjena, saj so priložnost znova dočakali nekateri nogometaši, ki imajo nekoliko manjšo minutažo.
0'
  Veliko bolj oslabljeni bodo 'knapi', ki so v štajersko prestolnico pripotovali brez enega ključnih napadalcev, Elvisa Bratanoviča, ki se je poškodoval na prijateljskem srečanju mlade reprezentance na Slovaškem. Se pa v ekipo vrača David Kašnik, medtem ko bo Christian Bubalović počival zaradi kartonov.
0'
  Pa poglejmo še začetni enajsterici.
0'
  Maribor: Handanovič, Filipovič, Milec, Mezga, Smrekar, Cvijanovič, Potokar, Rajčevič, Viler, Berič, Mertelj.
0'
  Rudar: Rozman, Jahič, Kašnik, Berko, Jeseničnik, Klinar, Firer, Rotman, Rošer, Radujko, Eterovič.
0'
  Omenimo še, da sta se pred tekmo za naziv zmagovalca Nike premier cup-a pomerila še podmladka nogometnih klubov Maribor in Domžal. Zmagali so gostje z rezultatom 4:1 in bodo tako predstavljali Slovenijo na bližajočem se neuradnem evropskem klubskem prvenstvu do 14 let.
0'
  Ob tem, ko nogometaši obeh ekip še prihajajo na igrišče, povejmo še, da so nizke temperature ter dež najverjetneje preprečile številčnejši obisk na tribunah Ljudskega vrta. Doslej se je namreč zbralo za Maribor skromno število gledalcev.
0'
3'
  Po lepi kombinaciji Mariborčanov, se je v obetavni priložnosti znašel Mezga, nnjegov strel pa je še pravočasno blokiral Kašnik.
3'
5'
  GOOOL! Zadel je Dejan Mezga!
7'
  Mezga je lepo prodrl po desni strani ter z udarcem po tleh premagal nekoliko slabše postavljenega vratarja Rozmana.
8'
  Streljal je Denis Klinar, a mimo vrat.
9'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Senad Jahič, a je Handanovič z nekaj težavami žogo le ukrotil.
12'
  Mate Eterovič v prepovedanem položaju.
15'
  Robert Berič v prepovedanem položaju.
16'
  Firer je lepo preigraval v kazenskem prostoru domačih, a do zaključnega strela naposled ni prišel.
18'
  Strel v okvir vrat! Po lepi podaji Milca, se je Dejan Mezga znašel v odlični situaciji za zadetek. Vendar pa se je odločil za lob udarec, katerega je izvedel slabo.
18'
  Rudar ima udarec iz kota.
21'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Željko Filipovič. Utrpel ga je Uroš Rošer.
22'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Senad Jahič.
22'
25'
  ...Jeseničnik je iz kota lepo podal v mariborski kazenski prostor, kjer pa je Firer v skoku žogo slabo zadel, Radujku pa je v nadaljevanju zmanjkalo le nekaj centimetrov za izenačenje.
25'
  Martin Milec je dobil rumeni karton.
26'
  Streljal je Senad Jahič, a mimo vrat.
28'
30'
  Zadnje minute pripadajo gostom iz Velenja in po videnem lahko mirno rečemo, da izenačenje 'visi v zraku'!
30'
31'
  Obeta se menjava v domačem moštvu...
31'
  Kot kaže se je Rajčevič resneje poškodoval, tako da ga bo zamenjal Mevlja.
32'
  Menjava: iz igre Aleksander Rajčevič, v igro Nejc Mevlja.
34'
  Pravkar je prispela tudi skupinica navijačev iz Velenja.
35'
  Cvijanovič si je lepo priboril žogo, jo podal do Smrekarja, ki pa je slabo zaključil.
36'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Nejc Mevlja. Utrpel ga je Ivan Firer.
37'
  Streljal je Mate Eterovič, a mimo vrat.
37'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Robert Berič.
40'
  Streljal je Dejan Mezga, a mimo vrat.
43'
43'
  Streljal je Ivan Firer, a mimo vrat.
44'
  Po podaji Rošerja iz kota, je najvišje skočil Firer, žoga pa je le za malo preletela mariborska vrata.
45'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Željko Filipovič. Utrpel ga je Senad Jahič.
45+1'
45+1'
  Uvod prvega polčasa je pripadel nogometašem v vijoličasti upravi, ki so svojo premoč uspeli kronati z vodilnim zadetkom razpoloženega Mezge. V nadaljevanju pa so pobudo počasi začeli prevzemati Velenjčani, ki bi z malo sreče lahko tudi izenačili.
45'
46'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Mate Eterovič. Utrpel ga je Aleš Mertelj.
47'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Nejc Potokar. Utrpel ga je Uroš Rošer.
49'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Goran Cvijanovič.
50'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Ivan Firer, Handanovič pa je žogo le s težavami ujel.
51'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Nejc Potokar. Utrpel ga je Ivan Firer.
52'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dejan Mezga.
53'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Dalibor Radujko. Utrpel ga je Aleš Mertelj.
54'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Robert Berič, a naravnost v vratarja Rozmana.
57'
  Menjava: iz igre Matija Smrekar, v igro Marcos Morales Tavares.
58'
  Po Rajčeviču, je sedaj tudi Smrekar poškodovan odšepal z igrišča. Zamenjal ga je Tavares, ki danes slavi svoj 29. rojstni dan.
59'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Marcos Morales Tavares.
64'
  GOOOL! Zadel je Marcos Morales Tavares!
65'
  Viler je lepo prodrl po levi strani, podal žogo do Tavaresa, ki mu z bližine ni bilo težko zadeti daljši kot gostujočih vrat. Tako je na najlepši možen način proslavil svoj 29. rojstni dan.
66'
  Menjava: iz igre Uroš Rošer, v igro Matej Podlogar.
66'
67'
  Streljal je Goran Cvijanovič, a mimo vrat.
68'
  Sebastjan Berko je dobil rumeni karton.
69'
69'
70'
  Cvijanovič je iz prostega udarca odlično meril v desni zgornji kot gostujočih vrat, veselje pa mu je z bravurozno obrambo preprečil vratar Rozman.
72'
  Streljal je Goran Cvijanovič, žoga pa je le za malo zgrešila cilj.
75'
  Matej Podlogar v prepovedanem položaju.
75'
76'
  GOOOL! Zadel je Robert Berič!
78'
  Po lepi kombinaciji Mertlja, Cvijanoviča in Beriča, je slednji še učinkovito zaključil ter tako še na peti zaporedni tekmi zabil zadetek nogometašem Rudarja.
78'
79'
  Menjava: iz igre Denis Klinar, v igro Klemen Bolha.
80'
  Matej Podlogar je dobil rumeni karton.
81'
  Marcos Morales Tavares je z glavo zadel še okvir vrat.
81'
  Mate Eterovič je sicer dosegel zadetek, a ga je sodnik Skomina razveljavil zaradi prepovedanega položaja.
82'
  Menjava: iz igre Aleš Jeseničnik, v igro Dragoslav Stakič.
85'
  GOOOL! Zadel je Matej Podlogar! Po podaji Eteroviča je iz bližine z glavo premagal vratarja Handanoviča.
90'
  Še dve minuti sodniškega podaljška.
90+1'
90+2'
90+2'
  Tudi v drugi polčas je bolje krenil Maribor, ki je znova izkoristil svoje priložnosti ter dovolj zgodaj povišal svoje vodstvo za mirno nadaljevanje. Kljub temu pa so se gostje predstavili kot trd nasprotnik, ki pa jim več kot le častnega zadetka ni uspelo doseči.