27. krog |  Kidričevo, Športni park NK Aluminij |  07.04.2013 ob 16.00

Aluminij

1 : 2

Sodniki: Perić Dragoslav (glavni sodnik), Arhar Primož (1. pomoč), Pavlič Franci (2. pomoč) , Podgoršek Marko (4. sodnik)
Delegat: Močnik Vlado
Št. gledalcev: 700

Vijolice do zmage v zadnjih sekundah tekme

Aluminij - Maribor 1:2 (1:1)

* Stadion Aluminija, gledalcev 700, sodniki: Perić (Kranj), Arhar (Vrhnika), Pavlič (Laze v Tuhinju).
* Strelci: 0:1 Fajić (20.), 1:1 Kurež (44.), 1:2 Cvijanović (90.).
* Aluminij: Murko, Lonzarič, Topolovec, Hodžurda, M. Rešek (od 70. D. Rešek), Drevenšek, Spahić, Črnic (od 81. Knez Žagar), Bloudek (od 87. Jeleč), Zajc, Kurež.
* Maribor: Handanović, Mejač, Potokar, Mevlja, Viler, Cvijanović, Mertelj, Filipović, Ibraimi, Berić, Fajić.
* Rumeni kartoni: Topolovec, Hodžurda, Jeleč; Potokar.
* Rdeč karton: Potokar (72.).

Zdesetkani Mariborčani - zavoljo poškodb so manjkali Aleksander Rajčević, Matija Smrekar, Dejan Mezga, Timotej Dodlek in Marcos Tavares, zaradi kazni pa Martin Milec - so bili veliko boljši tekmec od domačih nogometašev, svojo premoč pa so kronali šele v tretji minuti sodnikovega podaljška, ko je zmagoviti gol dosegel Goran Cvijanović.

Izbranci gostujočega stratega Darka Milaniča so bili v prvem polčasu gospodarji igrišča v Kidričevem in si pripravili nekaj priložnosti za zadetek, na nesrečo Mariborčanov pa je bil izjemno razpoložen njihov nekdanji vratar Tomaž Murko, ki je z bravuroznimi obrambami reševal domače igralce. Po zapravljenih priložnosti Roberta Berića in Agima Ibraimija pa je bil v 20. minuti Murko vendarle nemočen po lepem in ostrem predložku Mitje Vilerja z leve strani in natančnem strelu z glavo Nusmirja Fajića.

Po vodstvu se je nadaljevala mariborska prevlada, čeravno so tudi gostitelji zaigrali nekoliko bolj pogumno. Ta pristop se jim je obrestoval v izdihljajih prvega polčasa, po kombinirani akciji je Robert Kurež z roba kazenskega prostora sprožil strel, žoga je najprej zadela vratnico, nato pa končala za hrbtom gostujočega vratarja Jasmina Handanovića.

Državni prvaki iz štajerske prestolnice so v drugem polčasu odločno pritisnili na vrata obrambno naravnanih varovancev domačega trenerja Edina Osmanovića, poskusi Aleša Mejača, Aleša Mertlja in dvakrat Berića pa niso našli poti do mreže domačega vratarja Murka. Absolutno pobudo so imeli vse do 72. minute, ko je Nejc Potokar po prekršku nad Maticem Črnicem prejel drugi rumeni karton in moral predčasno z igrišča, le dve minuti pred tem pa so prvič v drugi polovici tekme resneje zagrozili tudi gostitelji, strel Semirja Spahića z 18 metrov pa je končal prek mariborskih vrat.

V zadnjih dvajsetih minutah tekme so bili več pri žogi številčno oslabljeni Mariborčani, navkljub nekaterim poskusom pa so zmagoviti gol dosegli v sami končnici, ko se je po podaji Ibraimija v kazenski prostor Murko izbil žogo do Cvijanovića, ki je zadel za 2:1.

Maribor se bo v naslednjem krogu na domačem igrišču pomeril z Gorico, Aluminij pa bo gostoval pri Luki Koper. Obe tekmi bosta v soboto, 13. aprila.