27. krog |  Kidričevo, Športni park NK Aluminij |  07.04.2013 ob 16.00

Aluminij

1 : 2

Sodniki: Perić Dragoslav (glavni sodnik), Arhar Primož (1. pomoč), Pavlič Franci (2. pomoč) , Podgoršek Marko (4. sodnik)
3 Rumeni kartoni 2

0'
  Lepo pozdravljeni iz Kidričevega, kjer je danes na vrsti sosedski obračun klubov, ki sicer med seboj odlično sodelujeta.
0'
  V postavi domačega Aluminija so namreč kar trije posojeni nogometaši Maribora. To so Semir Spahić, Matic Črnic in Mitja Rešek. Zraven omenjenih, pa so vijoličasto majico v preteklosti nosili še Tomaž Murko, Marko Drevenšek, Gorazd Zajc in Sandro Bloudek. Spopadi med omenjenima tekmecema pa navadno pritegne veliko pozornost tukajšnjih in mariborskih ljubiteljev nogometa, tako da si tudi danes obetamo lep obisk.
0'
  Priča bomo tudi krstnemu nastopu pred domačim občinstvom trenerja Edina Osmanoviča, ki je na klopi "šumarjev" zamenjal Bojana Flisa. Sicer pa Osmanovič dobro pozna razmere v Kidričevem, saj je v preteklosti ta klub že vodil.
0'
  Pod taktirko novega stratega Kidričani igrajo nekoliko bolj obrambno, kot smo jih bili vajeni v preteklosti. Morda je bolj zaprti igri botrovalo dejstvo, da jih je Osmanovič doslej vodil zgolj na gostovanjih iz katerih pa so iztržili dva remija.
0'
  Serija dvanajstih tekem brez zmage tako še kar traja. In če gre verjeti tradiciji (obe dosedanji tekmi sta gladko pripadli Mariborčanom), potem se prekinitve "črnega niza" tudi danes ne moremo nadejati. Ali pač?
0'
  Domače nogometaše sicer bodri dejstvo, da vijoličasti v goste prihajajo precej oslabljeni. Za minulo zmago proti Rudarju so plačali visok davek, saj so zaradi poškodb ostali brez Aleksandra Rajčeviča (ta je bil med tednom že operiran) ter Matije Smrekarja. Zaradi kartonov bo počival še Martin Milec.
0'
  Zdravstveno stanje pa se je med tednom še poslabšalo, saj so se na listi poškodovanih znašli še Dejan Mezga in Marcos Tavares. Dodlek pa je odsoten že dalj časa.
0'
  A ob tako širokem kadru, kot ga ima Maribor, trener Darko Milanič večjih težav ne bi smel imeti za zapolnitev nastalih vrzeli.
0'
  Pa poglejmo še obe postavi:
0'
  Aluminij: Murko, Spahič, Topolovec, Kurež, Rešek, Zajc, Loznarič, Drevenšek, Hodžurda, Bloudek, Črnic.
0'
  Maribor: Handanovič, Filipovič, Mejač, Ibraimi, Cvijanovič, Potokar, Viler, Berič, Mevlja, Mertelj, Fajič.
0'
  Na mariborski klopi so se zaradi številnih poškodb znašli kar trije mladci iz mariborske nogometne šole. Ob Hotiču ter Moravcu iz mladinske ekipe, bo na svojo priložnost čakal še kadet Hajrič.
0'
  Pravico bo na današnjem obračunu delil Dragoslav Perič, ob pomoči Primoža Arharja ter Francija Pavliča. Funkcijo četrtega sodnika bo opravljal Marko Podgoršek.
0'
  Nogometaši obeh ekip so pravkar končali s segrevanjem, saj nas do pričetka tekme loči le še slabih deset minut.
0'
  Mariborski nogometaši so v podporo poškodovanemu Rajčeviču na igrišče prišli v majicah z njegovim priimkom na hrbtu.
0'
0'
  Gorazd Zajc v prepovedanem položaju.
1'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Drevenšek. Utrpel ga je Agim Ibraimi.
2'
  Na tribunah se je zbralo manj gledalcev od pričakovanj, a številni še prihajajo v športni park v Kidrićevem.
5'
  Po podaji Ibraimija, se je v obetavni priložnosti znašel Berič, njegov strel pa je Murko obranil.
8'
  Aluminij ima prosti strel. Prekršek je storil Željko Filipovič. Utrpel ga je Sandro Bloudek.
8'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Matic Črnic.
9'
11'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Sandro Bloudek. Utrpel ga je Aleš Mertelj.
12'
  Aluminij ima prosti strel. Prekršek je storil Mitja Viler. Utrpel ga je Semir Spahič.
14'
  Doslej spremljamo igro pretežno na sredini igrišča, z rahlo terensko premočjo vijoličastih.
14'
16'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Goran Cvijanovič, a tako slabo, da je vratar Murko moral sam po žogo, sicer ta najverjetneje do njega ne bi prišla.
19'
  GOOOL! Zadel je Nusmir Fajič! Po lepi podaji Vilerja, je najvišje skočil ta bosanski nogometaš, ki je tako dosegel še svoj četrti zaporedni gol na tekmah, katerih je seveda igral.
23'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Željko Filipovič.
24'
  Po strelu Bloudka, je Handanovič s težavami odbil žogo v kot.
25'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Robert Kurež.
27'
  Sumljiva situacija v domačem kazenskem prostoru. Po podaji Vilerja, je žoga v roko zadela Loznariča, sodniška piščalka pa se ni oglasila.
29'
  Streljal je Marko Drevenšek, a mimo vrat.
29'
  Aluminij ima prosti strel. Prekršek je storil Robert Berič. Utrpel ga je David Lonzarič.
30'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Goran Cvijanovič.
31'
33'
  Nova sumljiva situacija v domačem kazenskem prostoru, potem ko je vratar Murko spotaknil Beriča. Sodnik Perič se tudi tokrat ni odločil za najstrožjo kazen za Maribor.
34'
  Obetaven poiskus Spahiča, je le za malo zgrešil vrata gostov.
37'
  Aluminij ima prosti strel. Prekršek je storil Željko Filipovič. Utrpel ga je Semir Spahič.
38'
41'
  Aluminij ima prosti strel. Prekršek je storil Robert Berič. Utrpel ga je Semir Spahič.
42'
  Streljal je Agim Ibraimi, a mimo vrat.
44'
45'
45'
  Mariborčani so v prvem delu sicer imeli pobudo, vendar so motivirani domačini ves čas pretili iz protinapadov ter enega prav ob koncu tudi izkoristili za izenačenje. Smo pa videli tudi dve sporni situaciji v kazenskem prostoru Aluminija, a se glavni sodnik Perič za enajstmetrovko ni odločil pri nobeni situaciji.
45'
  Igralci obeh ekip so že na igrišču, tako da se bo drug polčas v kratkem pričel.
44'
  GOOOL! Zadel je Robert Kurež!
45'
45'
  Prekršek je utrpel Gorazd Zajc .
47'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Gorazd Zajc. Utrpel ga je Robert Berič.
48'
  Streljal je Aleš Mejač, a mimo vrat.
50'
  Mariborčani so od prve minute nadaljevanja odločno pritisnili na vrata domačinov, medtem ko so se "šumarji" še bolj osredotočili na branjenje svojih vrat.
51'
  Aluminij ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Mertelj. Utrpel ga je Matic Črnic.
52'
  Krajša prekinitev v Kidričevem zaradi dimne zavese mariborskih Viol.
53'
  Aluminij ima prosti strel. Prekršek je storil Nejc Potokar. Utrpel ga je Robert Kurež.
54'
  Nejc Potokar je dobil rumeni karton.
57'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Sandro Bloudek. Utrpel ga je Željko Filipovič.
59'
62'
62'
  Streljal je Mertelj, a mimo vrat.
64'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Mitja Rešek. Utrpel ga je Agim Ibraimi.
65'
66'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Robert Berič, Murko pa je z izjemno parado žogo odbil v kot.
66'
  Po udarcu iz kota je bilo znova vroče, Berič pa znova ni izkoristil priložnosti.
67'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Denis Topolovec. Utrpel ga je Željko Filipovič.
67'
  Denis Topolovec je dobil rumeni karton.
69'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Semir Spahič.
69'
  Menjava: iz igre Mitja Rešek, v igro Denis Rešek.
72'
  Aluminij ima prosti strel. Prekršek je storil Nejc Potokar. Utrpel ga je Matic Črnic.
72'
Drugi rumeni (rdeči karton)
  Nejc Potokar je dobil drugi rumeni karton in mora z igrišča.
76'
  Nogometaši Maribora kljub igralcu manj še naprej več pritiskajo na gol Aluminija.
76'
  Robert Kurež v prepovedanem položaju.
77'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Semir Spahič. Utrpel ga je Agim Ibraimi.
78'
  Obetaven napad Maribora, a se je Berič osmešil pri podaji.
80'
  Streljal je Robert Kurež, a mimo vrat.
80'
  Menjava: iz igre Matic Črnic, v igro Tadej Žagar.
81'
84'
  Aluminij ima prosti strel. Prekršek je storil Goran Cvijanovič. Utrpel ga je Sandro Bloudek.
86'
  Aluminij ima prosti strel. Prekršek je storil Agim Ibraimi. Utrpel ga je Tadej Žagar.
86'
  Menjava: iz igre Sandro Bloudek, v igro Jurica Jeleč.
87'
  Potem, ko so domači opravili že vse menjave, se trener Milanič na drugi strani ni odločil še za nobeno.
87'
  Aluminij ima udarec iz kota.
88'
  Strel v okvir vrat! Iz voleya je poskusil je Gorazd Zajc, veselje pa mu je preprečila prečka.
90'
  Po podaji Cvijanoviča iz kota, je Mevlja z glavo le za malo zgrešil vrata Murka.
90+1'
  Emir Hodžurda je dobil rumeni karton zaradi zavlačevanja.
90+1'
  Jurica Jeleč je dobil rumeni karton.
90+2'
  GOOOL! Zadel je Goran Cvijanovič! Po podaji Ibraimija je berič še toliko zmotil Murka, da jo je ta zgolj odbil do Cvijanoviča, ki je tako priigral Mariborčanom zmago prav v zadnji sekudni tekme!!
90+3'
90+3'
  Na koncu vendarle srečna zmaga Maribora, ki je do zmage prišel z igralcem manj v zadnji sekundi obračuna. Domačini so vodilni ekipi sicer povzročali precej težav s precej zaprto formacijo, ki pa je vendarle dvakrat klonila. Kljub temu pa so svoje priložnosti imeli tudi nogometaši Aluminija, saj je Zajec zadel prečko. Kot zanimivost dodajmo še to, da mariborski trener Milanič ni opravil nobene menjave.