28. krog |  Maribor, Ljudski vrt |  13.04.2013 ob 17.30  | Prenos: TV Slovenija 2

2 : 1

Sodniki: Žnidaršič Andrej (glavni sodnik), Ajdovec Rafael (1. pomoč), Podobnik Mitja (2. pomoč) , Glažar Roman (4. sodnik)
Delegat: Gros Branko
Št. gledalcev: 2400

Nov poraz Gorice v Ljudskem vrtu

Maribor - Gorica 2:1 (2:0)

* Stadion Ljudski vrt, gledalcev 2400, sodniki: Žnidaršič, Ajdovec (oba Kranj) in Podobnik (Veliki Gaber).

* Strelci: 1:0 Milec (14.), 2:0 Arghus (31.), 2:1 Bremec (85.).

* Maribor: Handanović, Filipović, Milec, Mezga (od 71. Mertelj), Ibraimi, Cvijanović, Viler, Berić (od 64. Tavares), Arghus, N. Mevlja, Fajić (od 90. Mejač).

* Gorica: Simčič, Celcer, Vetrih, Širok, Šturm (od 67. Bremec), Žigon, Živec, Mbida, M. Mevlja (od 86. Kadrija), Ndiaye (od 46. Frelih), Jogan.

* Rumeni kartoni: Fajić, Viler; Mbida, Širok.

* Rdeč karton: Ibraimi (55.).

Glede na to, da je bilo razmerje v danih in prejetih golih na medsebojnih tekmah v tej sezoni kar 13:2 v korist Maribora, si je le malokdo drznil napovedati kakšno presenečenje na današnjem obračunu teh dveh tekmecev v Ljudskem vrtu. Ti so vlogo favorita hitro upravičili, saj so že v prvem polčasu zabili dva gola in tako praktično že po 45 minutah potrdili še četrto zmago v sezoni proti belo-modrim. Vodilni Maribor, ki je tekmo končal brez izključenega Agima Ibraimija, ima po 20. zmagi 64 točk, Gorica, ki je pritiskala predvsem v zaključku tekme, pa ostaja sedma z 28.

Prvo priložnost na tekmi so imeli gosti s Primorske, ko je v deveti minuti z roba kazenskega prostora dobro sprožil Saša Aleksander Živec, Jasmin Handanović pa se je izkazal in žogo odbil v kot. Pet minut pozneje pa so domači povedli. Dejan Mezga je odvzel žogo pred mariborskim kazenskim prostorom, jo v hitrem prodoru popeljal čez sredino, natančno podal do Nusmirja Fajića, ki je na robu kazenskega prostora zadržal žogo in počakal na Martina Milca, ta pa je nato ugnal Vasjo Simčiča.

V 19. minuti je slednji dobro posredoval po strelu Roberta Berića z glavo, prav tako pa po strelu Fajića v 29. minuti. V istem napadu je nato do strela prišel še Agim Ibraimi, ki je malce z desne strani zatresel le zunanji del mreže. Zato pa je bil natančnejši Arghus z glavo v 31. minuti, ko je unovčil Mezgovo podajo iz kota. štiri minute pozneje je znova streljal Berić, še enkrat pa je moral posredovati Simčič. Do konca polčasa so domači še dvakrat ogrozili goriška vrata prek Fajića in Arghusa, a se izid ni spremenil.

V 54. minuti je moral znova posredovati Simčič po dobrem strelu Mezge, minuto zatem pa so domači na igrišču ostali le z deseterico, saj je rdeč karton dobil Ibraimi, ki naj bi udaril Jeana Bindzija Mbido. Kljub temu so imeli domači v 59. minuti novo priložnost, znova je z glavo streljal Arghus, a malo mimo gola.

V 72. minuti je na drugi strani sam pred Handanovića prišel Sandi Bremec, a malce z desne strani žogo poslal mimo vrat, tako kot Marcos Tavares s prostega strela v 76. minuti. V 85. minuti je nekaj upov Novogoričanom vzbudil zadetek Bremca z glavo, a so domači do konca zadržali prednost in slavili, čeprav so bili gosti, ki so pritiskali, v 87. minuti znova nevarni po strelu Mbide, ko je dobro posredoval mariborski vratar.