28. krog |  Maribor, Ljudski vrt |  13.04.2013 ob 17.30  | Prenos: TV Slovenija 2

2 : 1

Gorica

Sodniki: Žnidaršič Andrej (glavni sodnik), Ajdovec Rafael (1. pomoč), Podobnik Mitja (2. pomoč) , Glažar Roman (4. sodnik)
1 Rdeči kartoni 0

0'
  Lep pozdrav iz Maribora, kjer se bosta med seboj pomerili moštvi Maribora ter Gorice. Gre za dvoboj ekip, ki sta močno zaznamovali državna prvenstva s skupaj štirinajstimi osvojenimi naslovi prvaka.
0'
  Današnjim gostom iz Nove Gorice ni uspelo Mariborčane premagati že več kot dve leti. Nazadnje so v Ljudskem vrtu slavili z 2:1, marca 2011. V zadnjih osmih prvenstvenih tekmah pa so se do neodločenega rezultata dokopali zgolj dvakrat. Nič kaj spodbudna ni za Goričane niti letošnja razlika v zadetkih proti aktualnim državnim prvakom. Ti so jim v tej sezoni nasuli že kar trinajst zadetkov, medtem ko so se sami gola veselili zgolj dvakrat.
0'
  Upanje pa jim nekoliko le vliva dejstvo, da strateg na domači klopi, Darko Milanič, ne more računati kar na doberšnji del obrambnih nogometašev. Aleksander Rajčević je za nekaj časa zaradi poškodbe kolena izgubljen, Nejc Potokar pa bo moral odslužiti kazen rdečega kartona iz Kidričevega.Tako bomo danes priča "družinskemu soočenju". Priložnost v mariborski obrambi bo od prve minute dobil nekdanji Goričan Nejc Mevlja, ki bo tako prvič stal nasproti svojemu bratu dvojčku, Mihi.
0'
  Sicer pa "vrtnicam" gostovanje v Ljudskem vrtu ne prihaja ravno ob pravem času, saj bi le ti po dveh zaporednih ničlah v boju za obstanek še kako potrebovali točke.
0'
  V moštvo Mirana Sreberniča se vračata Taulant Kadrija in Jani Šturm. Predvsem slednji bo danes skupaj s soigralci skušal prekiniti strelski post, ki v goriškem taboru traja že 202 minuti.
0'
  Kot zanimivost pa dodajmo še to, da so Goričani sicer moštvo, ki je doslej na 37. tekmah v Ljudskem vrtu slavila sedem krat. To jih uvršča v sam vrh najuspešnejših gostujočih klubov v Mariboru. Toliko zmag doslej iz mesta ob Dravi ni odnesla še nobena ekipa, ki trenutno nastopa v konkurenci najmočnejših slovenskih ekip.
0'
  Pa poglejmo še obe enajsterici.
0'
  Maribor:Handanovič, Filipovič, Milec, Mezga, Ibraimi, Cvijanovič, Viler, Berič, Arghus, Mevlja, Fajič.
0'
  Gorica: Simčič, Širok, Jogan, Celcer, Mbida, Vetrih, Mevlja, Živec, Žigon, Ndiaye, Šturm.
0'
0'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Robert Berič. Utrpel ga je Dejan Žigon.
2'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Željko Filipovič. Utrpel ga je Jani Šturm.
6'
  Streljal je Agim Ibraimi, a mimo vrat.
9'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Saša Aleksander Živec.
9'
  Gorica ima udarec iz kota.
9'
10'
  Vetrih je lepo podaj do osamljenega Živca, ki je meril v levi spodnji kot Handanovičevih vrat, mariborski vratar pa je žogo odbil v prvi kot na tekmi.
11'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Robert Berič. Utrpel ga je Matija Širok.
12'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Jean Mbida Bindzi Ebila. Utrpel ga je Agim Ibraimi.
14'
  GOOOL! Zadel je Martin Milec!
15'
  Mezga je na desni strani zaposlil Fajiča, ta pa je žogo na robu kazenskega prostora odložil Milcu, ki je neubranljivo zadel v levi spodnji kot Simčičevih vrat.
17'
18'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Robert Berič z glavo, žoga pa je bila zgolj lahek plen za goriškega vratarja.
21'
  Kljub lepemu vremenu, se je na tribunah Ljudskega vrta zbralo le kakšnih 1000 ljubiteljev nogometa.
21'
  Nusmir Fajič v prepovedanem položaju.
22'
  Maribor ima udarec iz kota.
23'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Nusmir Fajič. Utrpel ga je Welle Ndiaye.
24'
  Nusmir Fajič je dobil rumeni karton.
25'
  Streljal je Miha Mevlja, a mimo vrat.
25'
26'
  Goran Cvijanovič v prepovedanem položaju.
26'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Soares Bordignon Arghus. Utrpel ga je Welle Ndiaye.
28'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Nusmir Fajič.
28'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Agim Ibraimi.
29'
  Po podaji Milca se je v obetavni priložnosti znašel Fajič, njegov strel pa je Simčič ubranil. V nadaljevanju akcije je do zaključka prišel še Ibraimi, a je zadel zgolj zunanji del mreže.
30'
30'
  GOOOL! Zadel je Soares Bordignon Arghus!
31'
  Po podaji Mezge iz kota, je najvišje skočil branilec Arghus ter povišal vodstvo domačih.
33'
  Mitja Viler v prepovedanem položaju.
34'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Robert Berič.
36'
38'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Goran Cvijanovič. Utrpel ga je Dejan Žigon.
39'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Robert Berič. Utrpel ga je Amedej Vetrih.
42'
43'
44'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Mezga. Utrpel ga je Amedej Vetrih.
45'
45+1'
45+1'
  V izredno športnem srečanju so vijoličasti tekmo pričeli nekoliko zadržano, tako da so si prvo večjo priložnost priigrali Goričani. To je predramilo mariborske nogometaše, ki so začeli stopnjevati pritisk na gostujoča vrata, z goloma Milca ter Arghusa pa so si pred drugim polčasom zagotovili prednost dveh zadetkov.
45+1'
  Nogometaši obeh ekip so že na igrišču, tako da lahko vsak hip pričakujemo nadaljevanje obračuna...
45+1'
  Menjava: iz igre Welle Ndiaye, v igro Boštjan Frelih.
45'
45'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Martin Milec. Utrpel ga je Boštjan Frelih.
47'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Amedej Vetrih.
47'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Amedej Vetrih. Utrpel ga je Robert Berič.
49'
  Po lepi kombinaciji, se je v obetavni situaciji znašel Šturm (morda je bil celo v prepovedanem položaju), ki pa je bil sila nespreten in žoga je končala le v "golavtu"...
49'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Nusmir Fajič. Utrpel ga je Jean Mbida Bindzi Ebila.
52'
53'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dejan Mezga, a se je vratar Simčič izkazal.
54'
Rdeči karton
  Agim Ibraimi dobil neposredni rdeči karton in mora z igrišča. Nešportno naj bi udaril Mbido, ki je po zamahu Makedonca z roko obležal na tleh. Sumljiva odločitev sodnika Žnidaršiča.
58'
  Streljal je Nusmir Fajič, a mimo vrat.
60'
61'
  Streljal je Amedej Vetrih, a mimo vrat.
62'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Agim Ibraimi. Utrpel ga je Jean Mbida Bindzi Ebila.
63'
  Menjava: iz igre Robert Berič, v igro Marcos Morales Tavares.
66'
  Ob vsakokratnem dotiku z žogo je Mbida deležen glasnih žvižgov s tribun, saj naj bi po mnenju gledalcev zaigral prekršek Ibraimija za izključitev.
66'
  Menjava: iz igre Jani Šturm, v igro Sandi Bremec.
68'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Mitja Viler. Utrpel ga je Matija Širok.
68'
  Mitja Viler je dobil rumeni karton.
70'
  Po večkratnem nespretnem posredovanju Arghusa, je naposled do strela le prišel Saša Aleksander Živec, a je zgrešil cilj.
70'
  Menjava: iz igre Dejan Mezga, v igro Aleš Mertelj.
73'
  Jean Mbida Bindzi Ebila je dobil rumeni karton. Kot kaže je bilo tudi sodniku dovolj "padanja" tega temnopoltega nogometaša.
74'
  Matija Širok je dobil rumeni karton.
75'
  Streljal je Marcos Morales Tavares, a mimo vrat.
75'
78'
  Streljal je Mitja Viler, a je iz obetavne priložnosti streljal preko vrat.
79'
81'
82'
82'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Miha Mevlja.
83'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Mertelj. Utrpel ga je Dejan Žigon.
84'
  GOOOL! Po dolgi podaji Mbide v kazenski prostor domačih, je najvišje skočil Sandi Bremec, ki je znižal izid!
85'
  Menjava: iz igre Miha Mevlja, v igro Taulant Kadrija.
86'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Jean Mbida Bindzi Ebila, vratar Handanovič pa jo je le s težka preusmeril v novi kot za goste.
86'
87'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Sandi Bremec, Handanovič pa je znova iz dvoboja odšel kot zmagovalec.
88'
  Izredno živahen zaključek tekme. Gorica želi na vsak način izenačiti!
89'
  Menjava: iz igre Nusmir Fajič, v igro Aleš Mejač.
90'
  Še štiri minute sodniškega podaljška!
90+1'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Mejač. Utrpel ga je Saša Aleksander Živec.
90+3'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Marcos Morales Tavares.
90+4'
90+4'
  Nova zmaga aktualnih državnih prvakov, ki pa je bila dosežena veliko težje kot je kazalo po prvem polčasu. V drugem delu je glavno vlogo igral temnopolti goriški nogometaš Mbida, nad katerim je prekršek za izključitev (nekoliko sporna situacija) napravil Ibraimi. V nadaljevanju pa je prispeval podajo za znižanje rezultata, izenačenje pa mu je le nekaj minut zatem preprečil zbrani vratar Handanovič.