29. krog |  Koper, ŠRC Bonifika |  20.04.2013 ob 20.00  | Prenos: TV Slovenija 2

2 : 1

Sodniki: Bukovec Miran (glavni sodnik), Lunežnik Janez (1. pomoč), Koren Jožef (2. pomoč) , Jug Matej (4. sodnik)
4 Rumeni kartoni 2

0'
  Ljubiteljice in ljubitelji nogometa, lep pozdrav iz Kopra.
0'
  Na Bonifiki pričakujemo derbi med vodilnim Mariborom in četrtouvrščeno Luko Koper.
0'
  Koprčani bodo še četrtič zapored igrali doma; najprej so doživeli poraz s Celjem (0:1), nato pa premagali Aluminij (3:0) in na zaostali tekmi 25. kroga še Muro (3:1).
0'
  Luka Koper: Nenezić, Blažič, Galešić, Mendy, Bradaschia, Štulac, Črnigoj, Bagarić, Hadžić, Đukić, Čovilo
0'
  Maribor: Handanović, Milec, Mejač, Mezga, Tavares, Smrekar, Cvijanović, Potokar, Berić, Soares, Mertelj
0'
  Mariborčani imajo v tej sezoni le štiri poraze, zadnjega pa so zabeležili prav na zaostali tekmi 25. kroga, ko so se z 2:1 vrnili iz Celja.
0'
  Ekipi bosta odigrali že 63. medsebojno prvenstveno tekmo. Koiper ima 15 zmag, Maribor 26, 22 tekem se je končalo z remijem. Še gol razlika: 67:98.
0'
  V tej sezoni dve zmagi Maribora (2:3 in 3:0) in remi brez zadetkov na prvi tekmi v Ljudskem vrtu.
0'
  Koper je nazadnje premagal Maribor v 16. krogu predlanske sezone (2. aprila 2011), ko je bilo na Bonifiki 3:0. (Strelci: Struna, Hasič in Vassiljev).
0'
  Na zadnjih petih medsebojnih tekmah sicer kar trije neodločeni izidi.
0'
  V ekipi Luke Koper zaradi kazni ni kapetana Ivice Guberca, kaznovana sta tudi mariborska igralca Agim Ibraimi in Nusmir Fajić. Zaradi bolezni v ekipi Rodolfa Vanolija ni njegovega rojaka Migliorinija, Darko Milanić prihaja na Obalo brez primorjega rojaka Rajčevića, ki je zaradi poškodbe že končal sezono.
0'
  Koprčani torej vstopajo v derbi kroga na krilih dveh zaporednih zmag, Maribor po porazu in slabi igri v Celju, ki naj bi igralci čutili tudi pri denarnih prejemkih.
0'
  Glede na tekmovalni naboj in tudi glede na dejstvo, da prihajajo v Koper prvaki, je pričakovati večji obisk na tribunah stadiona Bonifika.
0'
3'
  Pričakovano uvodno "otipavanje" med ekipama.
10'
  Goran Galešič je dobil rumeni karton.
12'
  Po ugovarjanju sodniku Galešić dobil rumeni karton.
12'
  Streljal je Goran Galešič, a mimo vrat.
21'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Miha Blažič. Utrpel ga je Marcos Morales Tavares.
26'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Miroslav Čovilo. Utrpel ga je Marcos Morales Tavares.
29'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Marcos Morales Tavares. Utrpel ga je Domen Črnigoj.
30'
  Streljal je Goran Cvijanovič, a mimo vrat.
34'
  Streljal je Leo Štulac, a mimo vrat.
37'
  Prekršek je utrpel Robert Berič .
39'
  GOOOL! Zadel je Marcos Morales Tavares!
40'
  Po dvojni podaji in globinski žogi, je Tavares prehitel obrambo in zadel levi spodnji kot koprskih vrat.
40'
  Luka Koper ima udarec iz kota.
41'
  Tavares je tudi tokrat pokazal izjemen smisel za iskanje vrzeli v nasprotnih obrambah.
42'
  GOOOL! Zadel je Goran Galešič!
43'
  Hiter koprski protinapad, povratna podaja Mendyja in močan strel Galešiča. Handanović je bil nemočen.
43'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Mezga. Utrpel ga je Damir Hadžič.
44'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Leo Štulac.
44'
  Izjemna akcija Štulca in obramba Handanovića.
44'
45'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Miroslav Čovilo. Utrpel ga je Robert Berič.
45+1'
  2 min. sodniškega dodatka.
45+1'
45+1'
  Odlična nogometna predstava obeh tekmecev in dobri obeti pred nadaljevanjem tekme.
45'
45'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Matija Smrekar.
45'
  Trenerja brez zamenjav v drugi polčas.
47'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Robert Berič. Utrpel ga je Miroslav Čovilo.
48'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Robert Berič. Utrpel ga je Jean-Philippe Mendy.
50'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Jean-Philippe Mendy.
50'
51'
  Močan strel Mendyja iz obrata, Handanović je žogo odbil v kot.
53'
  Streljal je Aleš Mertelj, a mimo vrat.
53'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Soares Bordignon Arghus. Utrpel ga je Jean-Philippe Mendy.
54'
  GOOOL! Zadel je Miroslav Čovilo!
55'
  Po prostem strelu Štulca, je v kazenskem prostoru najviše skočil Čovilo in z glavo poslal žogo mimo Handanoviča za 2:1.
56'
  Menjava: iz igre Miha Blažič, v igro Matej Mavrič Rožič.
56'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Mejač. Utrpel ga je Goran Galešič.
57'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Daniel Bradaschia. Utrpel ga je Robert Berič.
59'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Matej Mavrič Rožič. Utrpel ga je Matija Smrekar.
62'
  Menjava: iz igre Aleš Mejač, v igro Mitja Viler.
63'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Bojan Đukič. Utrpel ga je Robert Berič.
63'
  Obetaven prosti strel za vijoličaste.
64'
  Tavares je zadel živi zid.
66'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Robert Berič. Utrpel ga je Goran Galešič.
66'
  Robert Berič je dobil rumeni karton.
66'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Miroslav Čovilo. Utrpel ga je Jasmin Handanovič.
66'
  Menjava: iz igre Matija Smrekar, v igro Ranko Moravac.
68'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Goran Galešič. Utrpel ga je Goran Cvijanovič.
68'
  Menjava: iz igre Leo Štulac, v igro Matej Pučko.
69'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Goran Galešič. Utrpel ga je Ranko Moravac.
70'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Matej Mavrič Rožič. Utrpel ga je Ranko Moravac.
71'
  Matej Mavrič Rožič je dobil rumeni karton.
73'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Daniel Bradaschia. Utrpel ga je Mitja Viler.
73'
  Daniel Bradaschia je dobil rumeni karton.
73'
  Na Bonifiki je vse bolj napeto. Tudi ob robu igrišča.
75'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Bojan Đukič. Utrpel ga je Dejan Mezga.
76'
  Galešič je poškodovan in ne more nadaljevati tekme.
81'
  Menjava: iz igre Goran Galešič, v igro Denis Perger.
82'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Denis Perger.
82'
84'
84'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Mitja Viler. Utrpel ga je Jean-Philippe Mendy.
88'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Nejc Potokar. Utrpel ga je Bojan Đukič.
88'
  Nejc Potokar je dobil rumeni karton.
88'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Marcos Morales Tavares.
90'
  5 min. sodniškega dodatka.
90'
90+3'
  Igor Nenezič je dobil rumeni karton.
90+4'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Bojan Đukič. Utrpel ga je Marcos Morales Tavares.
90+5'
90+5'
  Napeta končnica in pomembna zmaga Kopra v boju za Evropo.
90+5'
  Maribor je bil poražen drugič zapored, oziroma petič letos, Koper je priigral 12. zmago.