30. krog |  Maribor, Ljudski vrt |  27.04.2013 ob 20.00

4 : 0

Mura

Sodniki: Jug Matej (glavni sodnik), Stančin Marko (1. pomoč), Vidali Manuel (2. pomoč) , Goričan Vojko (4. sodnik)
Delegat: Kranjec Sandi
Št. gledalcev: 3500

Visoka zmaga Maribora

Maribor - Mura 05 4:0 (2:0)

* Stadion Ljudski vrt, gledalcev 2500, sodniki: Jug (Tolmin), Stančin (Ljubljana) in Vidali (Gračišče).
* Strelci: 1:0 Ibraimi (6.), 2:0 Ibraimi (22.), 3:0 Cvijanović (52.), 4:0 Berić (90.).
* Maribor: Handanović, Viler, Arghus, Mevlja, Milec, Mezga (od 75. Stojanović), Cvijanović (od 81. Mertelj), Filipović, Ibraimi, Fajić (od 42. Berić), Tavares.
* Mura 05: Draković, Majer, Rep, Vaš (od 69. Vinko), Travner, Šimić, Ploj, Kurbus, Sačer, Maruško, Mlinarić (od 57. Barbič).
* Rumeni kartoni: Filipović; Barbič, Šimić, Vinko, Rep.
* Rdeč karton: /.

Potem ko so vodilni Mariborčani v zadnjem času malce popustili in si dovolili tudi dva poraza, pa so se tokrat znesli nad že tako obupanimi Sobočani. Zadnjeuvrščeni ekipi v prvenstvu so vijolični že v uvodnih minutah zabili dva gola, skupaj pa kar štiri. Maribor ima zdaj na lestvici spet zajetnih deset točk prednosti pred Olimpijo, vedno bolj odpisana Mura pa za predzadnjim Aluminijem zaostaja že pet točk.

Mariborčani so odločno začeli tekmo in že v šesti minuti povedli. Mura je imela prosti strel z leve strani, po odpravljanju nevarnosti pa je sledila hitra mariborska akcija. Podal je Martin Milec, Agim Ibraimi pa je v dolgem samostojnem prodoru prišel do položaja za udarec in natančno nameril mimo vratarja Filipa Drakovića v desni kot. V osmi minuti je moral Jasmin Handanović posredovati po poskusu Maria Sačerja z glavo, v 22. minuti pa se je Ibraimi znova vpisal med strelce, ko je znova zadel v desni kot, le da takrat s strelom izven kazenskega prostora.

Le dve minuti pozneje je Ibraimi po podaji Gorana Cvijanovića, ki je Mariboru obljubil zvestobo do leta 2016, zadel prečko, Mitja Viler pa je nekaj trenutkov pozneje zatresel le zunanji del mreže soboškega gola. V nadaljevanju se je igra malce umirila (gostje so sicer trikrat nenatančno sprožili), je pa domači trener Darko Milanič že v 42. minuti iz igre povlekel poškodovanega Nusmirja Fajića in ga zamenjal z Robertom Berićem.

V uvodu drugega polčasa je prvi poskusil Rajko Rep z razdalje, Handanović je žogo odbil v kot. V 52. minuti je Cvijanović povišal že na 3:0, ko je unovčil Milčevo podajo z desne strani. Cvijanović je tako dosegel že svoj deseti gol v sezoni. V 64. minuti je poskus Marka Šimića ustavil Handanović, pet minut pozneje pa je Ibraimi poskusil s prostega strela, Draković pa je bil na mestu. Končni izid je v zadnji minuti rednega dela postavil Berić, potem ko je z glavo unovčil Ibraimijevo podajo z desne strani. Tudi Berić je zabil desetič v sezoni.