30. krog |  Maribor, Ljudski vrt |  27.04.2013 ob 20.00

4 : 0

Mura

Sodniki: Jug Matej (glavni sodnik), Stančin Marko (1. pomoč), Vidali Manuel (2. pomoč) , Goričan Vojko (4. sodnik)
1 Rumeni kartoni 4

0'
  Lep pozdrav iz Maribora, kjer bomo čez slabo uro priča nekoč enemu večji derbijev na slovenskih tleh. Med seboj se bosta namreč udarili ekipi Maribora ter Mure, ki pa je trenutno daleč od tiste "stare slave".
0'
  Dvoboj bo še posebej zanimiv, saj se je po dveh zaporednih porazih Maribora, v njihov tabor vneslo nekaj nemira. Ta je še toliko večji, ker vijoličasti zadnja leta kar premočno kraljujejo na slovenski sceni, s tem pa so navijače že pošteno razvadili. Zato jih bodo skušali pomiriti z zanesljivo zmago nad prekmurci, kar pa najbrž ne bo tako lahka naloga.
0'
  Kljub vsemu pa imajo Mariborčani še naprej zajetno prednost osmih točk pred drugouvrščeno Olimpijo, s katero se bodo pomerili v krtakem (v 32.krogu)!
0'
  Domači strateg Darko Milanič ne bo mogel računati na Aleksandra Rajčevića, Aleša Mejača in Dejana Trajkovskega, ki se je poškodoval na reprezentančni tekmi v Ajdovščini. V kader se vračajo Željko Filipović, Agim Ibraimi in Nusmir Fajić, ki bo proti svojemu bivšemu klubu še dodatno motiviran.
0'
  Spomnimo še, da je ta visokorasli bosanski napadalec v spomladanskem delu sezone dosegel tri zadetke, ob tem pa le štirikrat dočakal priložnost za igro v začetni enajsterici.
0'
  Muraši na zadnjem mestu za zdaj še naprej neuspešno lovijo štiri točke zaostanka proti predzadnjemu Aluminiju. Prav zaradi tega bodo skušali presenetiti tudi državne prvake in izkoristiti manjši rezultatski padec vijoličastih v zadnjem obdobju. Trener Ante Šimundža precej računa tudi na posojene mariborske nogometaše, ki pa trenutno ne kažejo tega, kar bi si Muraši želeli. Ploj, Rep in Majer bodo tudi danes v začetni enajsterici črno-belih.
0'
  Prav zaradi slabših predstav v zadnjem času pa danes najverjetneje ne gre pričakovati tako množičnega obiska, kot smo ga vajeni na tekmah teh dveh nasprotnikov.
0'
  Pa poglejmo še začetni enajsterici...
0'
  Domači trener Milanič stavi na naslednje nogometaše: V vratih bo stal Handanovič, kateremu bodo pri obrambnih nalogah pomagali še Viler, Arghus, Mevlja ter Milec. V zvezni vrsti bodo Mezga, Cvijanovič, Filipovič in Ibraimi, za gole bosta zadolžena Fajič ter kapetan Tavares.
0'
  Na drugi strani bo trener Šimundža v ogenj poslal Drakoviča, Travnerja, Maruška, Kurbusa, Majerja, Šimiča, Repa, Mlinariča, Vaša, Sačerja in Ploja.
0'
  Pravico bo delila sodniška trojka na čelu z Matejem Jugom, kateremu bosta pomagala MArko Stančin in Manuel Vidali. Funkcijo četrtega sodnika bo opravljal Vojko Goričan.
0'
  Nogometaši obeh ekip se naprej le ogrevajo za težko pričakovani "spopad"...
0'
0'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Marcos Morales Tavares. Utrpel ga je Josip Mlinarič.
1'
1'
  Streljal je Soares Bordignon Arghus, a mimo vrat.
2'
  Po strelu Fajiča, je Drakovič žogo le s težavo odbil v drugi kot za Maribor.
3'
4'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Šimič. Utrpel ga je Agim Ibraimi.
5'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Željko Filipovič. Utrpel ga je Marko Šimič.
5'
  GOOOL! Zadel je Agim Ibraimi!
7'
  Osamljeni Ibraimi je lepo poeljal Maribor v napad, katerega je tudi učinkovito zaključil s strelom v desni kot Drakovičevih vrat.
7'
  Velika priložnost za Muro! Poskusil je Mario Sačer z glavo, Handanovič pa je z izjemno obrambo preprečil izenačenje.
10'
  Alen Ploj v prepovedanem položaju.
11'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Rajko Rep, vratar Handanovič pa je brez težav ukrotil njegov strel.
17'
  Streljal je Alen Ploj, a mimo vrat.
17'
  Mura ima udarec iz kota.
17'
  Josip Mlinarič v prepovedanem položaju.
19'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Josip Mlinarič. Utrpel ga je Martin Milec.
21'
  GOOOL! Agim Ibraimi je ponovil vajo ter še drugič, na precej podoben način, premagal Murinega vratarja! Zanimivo, da ga tudi tokrat obrambni nogometaši Mure niso preveč ovirali pri strelu.
23'
  Hat-trick je tokrat Ibraimiju preprečila prečka, potem ko je posikusil s strelom v kazenskem prostoru.
25'
  Streljal je Marcos Morales Tavares, a mimo vrat.
27'
  Gostujočega trenerja Šimudžo, mora skrbeti nerazumljiva pasivnost branilcev pri obetavnih napadih Maribora. Vijoličasti vse prevečkrat pridejo do zaključnega strela.
29'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Marcos Morales Tavares. Utrpel ga je Matic Maruško.
29'
31'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Mezga. Utrpel ga je Marko Šimič.
32'
  Streljal je Marko Šimič, a mimo vrat.
34'
  Iz Murske Sobote so prišli le trije člani tamkajšnje navijaške skupine Black Gringos, ki se niti ne trudijo kosati s precej številčnejšimi Violami.
34'
  Streljal je Rajko Rep, a mimo vrat.
35'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Josip Mlinarič. Utrpel ga je Marcos Morales Tavares.
37'
  Streljal je Agim Ibraimi, a mimo vrat.
38'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Nusmir Fajič, ki je igral z roko.
41'
  Menjava: iz igre Nusmir Fajič, v igro Robert Berič.
42'
  Fajič je igro zapustil zaradi poškodbe, najverjetneje prepone...
43'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Soares Bordignon Arghus. Utrpel ga je Mario Sačer.
43'
44'
  Še minuta sodniškega podaljška...
45+1'
  Ritem igre ni na najvišjem nivoju. LAhko bi rekli, da spremljamo bolj uspavanko.
45+1'
45+1'
  Žal derbi med Mariborom in Muro ni na nivoju, kot smo jih bili vajeni pred leti. Igra v glavnem poteka med obema kazenskima prostoroma, gostje iz prekmurja pa niso preveč nevarni za vrata Handanoviča. Zatajila je tudi Murina obramba, ki je Ibraimija pustila, da dvakrat neoviran zaključi napad in občutek je, da so domači kar nekoliko prelahko prišli do dokaj visokega, a zasluženega vodstva.
45+1'
  Nogometaši obeh ekip so že na igrišču...
45+1'
  Čakamo zgolj še na žvižg glavnega sodnika Juga za pričetek drugega polčasa.
45'
46'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Kurbus. Utrpel ga je Marcos Morales Tavares.
47'
  Razen menjave Fajiča, ki je bila opravljena že v prvem delu, drugih spremmb v enajstericah ni bilo.
47'
48'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Rajko Rep, Handanovič pa se je vnovič izkazal.
48'
50'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Matic Maruško. Utrpel ga je Marcos Morales Tavares.
51'
  GOOOL! Zadel je Goran Cvijanovič!
52'
  Izjemno podajo Milca iz strani, je izkoristil osamljeni Cvijanovič in povišal vodstvo na 3:0.
54'
  Željko Filipovič je dobil rumeni karton.
54'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Željko Filipovič. Utrpel ga je Arpad Vaš.
55'
  Viole na tribunah ob bakljadi že slavijo novo zmago Maribora.
56'
  Menjava: iz igre Josip Mlinarič, v igro Denis Barbič.
57'
  Kot zanimivost povejmo še, da ima Mura na klopi "le" pet rezervnih nogometašev.
59'
  Marcos Morales Tavares v prepovedanem položaju.
60'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Marko Šimič.
62'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Željko Filipovič. Utrpel ga je Mario Sačer.
63'
  Danes gledamo povsem nerazpoloženo Muro
64'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Marko Šimič, Handanovič pa jo je brez večjih težav odbil nazaj v igrišče.
67'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Denis Barbič. Utrpel ga je Robert Berič.
67'
  Denis Barbič je dobil rumeni karton.
67'
  Iz prostega strela je dobro meril Ibraimi, Drakovič pa se je izkazal z obrambo.
68'
68'
  Menjava: iz igre Arpad Vaš, v igro Vedran Vinko.
71'
  Po podaji Tavaresa pred vrata gostov, je bil Berič le za kak centimeter prekratek za povišanje vodstva.
72'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Rajko Rep. Utrpel ga je Soares Bordignon Arghus.
73'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Marcos Morales Tavares. Utrpel ga je Dejan Kurbus.
74'
  Na Mariborski klopi se pripravlja nova zamenjava. V igro bo prišel mladi Stojanovič.
74'
  Menjava: iz igre Dejan Mezga, v igro Petar Stojanovič.
75'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Šimič. Utrpel ga je Robert Berič.
75'
  Marko Šimič je dobil rumeni karton.
76'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Matic Maruško.
77'
  Po zadnji Murini zamenjavi, se je Maruško iz obrambe preselil v zvezno linijo..
78'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Vedran Vinko. Utrpel ga je Goran Cvijanovič.
78'
  Vedran Vinko je dobil rumeni karton.
78'
  Igra je prekinjena, saj se Cvijanoviču nudi zdravniška pomoč.
79'
79'
  Lepa kombinacija Tavaresa in Beriča. Slednji se je na to sam znašel pred Drakovičem, a je Murin vratar znova odlično posredoval.
80'
  Menjava: iz igre Goran Cvijanovič, v igro Aleš Mertelj.
82'
82'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Marcos Morales Tavares. Utrpel ga je Jure Travner.
83'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Robert Berič.
84'
  Kaj je zapravil Berič!! Tavares je izjemno zaposlil Vilerja, ta pa je na drugo stran podal do povsem samega Beriča, ki je vdaril tako slabo, da je Drakovič žogo še uspel ujeti.
85'
  Napake Handanoviča ni izkoristil Alen Ploj, saj se je mariborski vratar odkupil z obrambo.
86'
88'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Željko Filipovič. Utrpel ga je Matic Maruško.