33. krog |  Domžale, Športni park Domžale |  14.05.2013 ob 18.00  | Prenos: TV Slovenija 2

1 : 1

Sodniki: Mertik Bojan (glavni sodnik), Tompa Marjan (1. pomoč), Koren Jožef (2. pomoč) , Kovačič Darjan (4. sodnik)
1 Rumeni kartoni 0

0'
  Spoštovani ljubitelji nogometa, lep pozdrav iz Domžal, kjer bomo spremljali tekmo 33. kroga med Domžalami in Mariborom.
0'
  Mariborčani bodo današnjo tekmo odigrali povsem razbremenjeni, saj so v soboto premagali Olimpijo in še enajstič postali državni prvaki.
0'
  Tekma ima veliko večji pomen za Domžalčane, ki še lovijo tretje mesto in tekmovanje v "Evropi".
0'
  Vendar bo naloga vse prej kot lahka. Maribor ne pozna poraza v Domžalah skoraj pet let. Vijoličasti so ob Kamniški Bistrici nazadnje izgubili avgusta 2008.
0'
  Poleg tega so Mariborčani v preteklosti tekme dobivali kot po tekočem traku tudi po predčasno osvojenem naslovu državnega prvaka.
0'
  Tudi statistika tekem na domačih tleh ne govori ravno v prid gostiteljev, ki so druga najslabša ekipa na tekmah pred domačim občinstvom. Slabi izkupiček točk ima le Aluminij, ki se je družbi najboljših pridružil letos.
0'
  Po sicer še neuradnih podatkih bodo Mariborčani odpočili nekaj ključnih igralcev. V prvi enajsterici skoraj zagotovo ne bo Ibraimija, Cvijanoviča, Beriča in Vilerja.
0'
  Medtem ko še vedno čakamo na uradne postave naj povemo, da bo to že jubilejni 50. prvenstveni obračun teh dveh nasprotnikov.
0'
  Postava Domžal: Vidmar, Skubic, Čadikovski, Vuk, Knezović, Gorenc Stankovič, Halilović, Dobrovoljc, Majer, Janža, Kous.
0'
  Postava Maribora: Handanović, Milec, Mezga, Morales Tavares, Smrekar, Potokar, Hotić, Trajkovski, Moravac, Mevlja, Mertelj.
0'
  Darko Milanič, ki bo ob kaznovanem Filipoviču pogrešal še poškodovanega Rajčevića, Fajića in Mejača.
0'
  V kadru Domžal manjkajo Zec, Tirca, Požeg Vancaš, Kovjenić in Rems.
0'
  Domžalčani so Mariborčanom športno čestitali za 11. naslov državnega prvaka.
0'
  Vsak čas pričakujemo začetek srečanja. Nogometaši so že na zelenici.
0'
1'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Ivan Knezovič. Utrpel ga je Marcos Morales Tavares.
2'
  Marcos Morales Tavares v prepovedanem položaju.
3'
  Začetno otipavenje obeh moštev... Nobena od ekip si ni priigrala resne priložnosti, storili pa sta kar nekaj napak na sredini igrišča.
3'
  Moravac v priložnosti, pobegnil je v sendviču dveh branilcev, a žogo poslal preko vrat.
5'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Nejc Mevlja. Utrpel ga je Žiga Kous.
6'
  Prekršel pred kazenskim prostorom.
6'
  Strel v okvir vrat! Atraktivno je poskusil je Vuk, a je Handanovič stal na mestu!
8'
  Po dve obetavni priložnosti na obeh straneh, sicer spremljamo precej odprto srečanje.
8'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Nejc Potokar. Utrpel ga je Slobodan Vuk.
9'
  Opozorilo glavnega sodnika Mertika Potokarju in prosti strel Domžalam na 30 metrih.
9'
  Halilović v živi zid!
10'
  Domžalčani pritiskajo proti vratom Maribora, a se jim ustavi pred kazenskim prostorom.
10'
11'
  Malokrat v tej sezoni smo videli igro Maribora na protinapade...
12'
12'
12'
12'
  V četrtem poizkusu je Handanovič ujel žogo in Mariborčani so nekoliko lažje zadihali.
13'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Mertelj. Utrpel ga je Jon Gorenc Stankovič.
14'
  Moravac je danes željan dokazovanja, spet je pobednil, tokrat po sredin, a so ga pred kazenskim prostorom zaustavili robustni domžalski branilci.
15'
  Dragan Čadikovski v prepovedanem položaju.
16'
18'
  Ranko Moravac v prepovedanem položaju.
18'
  Obramba Domžal deluje sinhrono, že nekajkrat so ujeli napadalce vijolic v prepovedanem položaju.
20'
  Gostje še neprej v manjših težavah v zvezni vrsti.
21'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Matija Smrekar. Utrpel ga je Nejc Skubic.
23'
  Mariborčani vse več prihajajo pred kazenski prostor Domžal, a brez zaključnega strela.
24'
26'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Denis Halilovič. Utrpel ga je Marcos Morales Tavares.
27'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Gaber Dobrovoljc. Utrpel ga je Marcos Morales Tavares.
30'
  Še naprej se večina srečanja odvija na sredini igrišča. Mariborčani so popolnoma nevtralizirali igri, po tem ko so se na začetku kar nekaj časa branili.
31'
  Domžalčani vse več igrajo visoke podaje v konico napada, kjer žogo poizkuša umiriti Čadikovski... V precejšnji meri neuspešno...
33'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Nejc Mevlja. Utrpel ga je Slobodan Vuk.
36'
  Še naprej spremljamo borbeno igro, nobeno od moštev pa si ne priigra konkretne priložnosti za strel na gol...
36'
  Streljal je Dragan Čadikovski, a mimo vrat.
37'
  Po lepi podaji Kousa z desne strani je do žoge prišel Čadikovski, a meril preko gola.
38'
  Streljal je Slobodan Vuk, a mimo vrat. Na sredini igrišča je dobro ustavil žogo in si priigral priložnost za strel, a je bila izvedba nekoliko slabša.
41'
  Žoga v mreži Domžal, vendar je glavni sodnik Mertik prekinil igro, saj je Tavares igral z roko. Pri tem je podrl vratarja Vidmarja, ki se zvija od bolečin. Tekma je prekinjena.
42'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Jon Gorenc Stankovič.
43'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Ivan Knezovič. Utrpel ga je Matija Smrekar.
44'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Ivan Knezovič. Utrpel ga je Martin Milec.
45+1'
45'
47'
  Podoben začetek drugega polčasa. Večina srečanja poteka na sredini igrišča.
47'
47'
  Ivan Knezovič je dobil rumeni karton.
47'
  Prekršek vijolicam na 20 metrih!
48'
  Streljal je Martin Milec, a za las mimo vrat!
49'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Dino Hotič. Utrpel ga je Erik Janža.
50'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Denis Halilovič. To ni bil slab poizkus, a preveč po sredini vrat, da bil lahko ogrozil Handanoviča.
51'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Ranko Moravac. Utrpel ga je Gaber Dobrovoljc.
54'
  Še naprej spremljamo srečanje brez zaključnih strelov...
54'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Trajkovski. Utrpel ga je Dragan Čadikovski.
56'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Trajkovski. Utrpel ga je Nejc Skubic.
57'
  Streljal je Marcos Morales Tavares, a mimo vrat. Eden od redkih zaključkov na srečanju.
59'
  Lep protinapad Domžal. Vuk je povedel žogo pred kazenski prostor, a je preveč okleval, namesto, da bi zaposlil osamljenega Janžo, ki je imel prosto pot do gola.
60'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dejan Mezga.
60'
  Menjava: iz igre Ranko Moravac, v igro Petar Stojanovič.
62'
  Menjava: iz igre Slobodan Vuk, v igro Goran Vuk.
62'
  GOOOL! Zadel je Goran Vuk! Prvi stik z žogo napadalca Vuka, ki je v kazenskem prostoru lepo izigral enega od branilcev Maribora in rutinirano zaključil.
63'
  Streljal je Goran Vuk, a mimo vrat.
64'
  Domžale ima udarec iz kota.
65'
  Domžalčani so v kompletu stisnili Mariborčane na svojo polovico.
65'
  Menjava: iz igre Dino Hotič, v igro Timotej Dodlek.
68'
  Zdaj Mariborčani močno pritiskajo na vrata Domžal. Državni prvaki se razumljivo ne bodo kar vdali v usodo.
70'
  Domžalčani so zdaj spet zapravili obetaven protinapad. Čadikovski se jezi v svojem slogu.
70'
71'
  Goran Vuk v prepovedanem položaju.
72'
  Zdatek Gorana Vuka je povsem odprl srečanje. Zdaj gostje več tvegajo, saj nimajo česa izgubiti.
73'
  Marcos Morales Tavares se je na štiri oči srečal z Vdimarjem, ki pa mu je strel izvrstno ubranil z nogo!
73'
  Menjava: iz igre Matija Smrekar, v igro Robert Berič.
75'
  Menjava: iz igre Erik Janža, v igro Mato Šimunovič.
75'
77'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Žiga Kous. Utrpel ga je Dejan Trajkovski.
78'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Jon Gorenc Stankovič. Utrpel ga je Dejan Mezga.
78'
  Robert Berič v prepovedanem položaju.
81'
81'
  GOOOL! Zadel je Aleš Mertelj! Na petih metrih ga je izvrstno našel Milec! Mertelj je ohranil hladno kri in rutinirano zaključil iz neposredne bližine.
84'
  Mariborčani zdaj jurišajo proti vratom Domžal, ki so ubrale taktiko protinapadov s hitrim Vukom v konici napada.
85'
  Timotej Dodlek v prepovedanem položaju.
85'
  Menjava: iz igre Žiga Kous, v igro Jernej Papež.
85'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Marcos Morales Tavares. Utrpel ga je Ivan Knezovič.
89'
  Obe ekipi sta izgubili rdečo nit. V izdihljajih srečanja spremljamo raztrgano igro.
90'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Timotej Dodlek.
90+2'
  Streljal je Petar Stojanovič, a mimo vrat.
90+2'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Nejc Potokar. Utrpel ga je Dragan Čadikovski.
90+3'
  Bržkone zadnja priložnost za Domžale.
90+3'
  Streljal je Jernej Papež, a mimo vrat.
90+4'
90+4'
  Še šesti zaporedni remi Domžal, medtem ko Mariborčani ostajajo neporaženi v Domžalah vse od leta 2008.