1. krog |  Maribor, Ljudski vrt |  12.07.2013 ob 20.00

2 : 1

Zavrč

Sodniki: Jug Matej (glavni sodnik), Lunežnik Janez (1. pomoč), Bensa Uroš (2. pomoč) , Pavlič Franci (4. sodnik)
Delegat:
Št. gledalcev: 4500

Fajič preprečil presenečenje

Nogometaši Maribora so v 1. krogu Prve lige Telekom Slovenije premagali Zavrč z 2:1 (0:1).

Maribor : Zavrč 2:1 (0:1)

* Stadion Ljudski vrt, gledalcev 4500, sodniki: Jug (Tolmin), Lunežnik (Zgornja Ložnica) in Bensa (Kojsko).
* Strelci: 0:1 S. Čeh (3.), 1:1 Bohar (53.), 2.1 Fajić (90.).
* Maribor: Handanović, Milec, Rajčević, Arghus, Trajkovski (od 82. Viler), Filipović (od 81. Fajić), Bohar (od 68. Mertelj), Ibraimi, Cvijanović, Mezga, Tavares.
* Zavrč: Fink, S. Čeh, Rošker, Sambolec, Kokol (od 77. Kurbus), A. Čeh, Brlečić, Matjašič (od 55. Buzeti), Kelenc (od 86. Fuček), Golubar, Benko.
* Rumeni kartoni: Milec, Mezga; Brlečić, Kelenc.
* Rdeč karton: /.

Državni prvaki so v uvodu prvenstva prišli do pričakovane zmage, a so se zanjo morali pošteno potruditi. Novinec Zavrč je pokazal pogumno predstavo, vodil, tudi zatresel okvir vrat, a v končnici tekme je rezervist Nusmir Fajić le poskrbel za prve tri točke Maribora v novi sezoni.

Novinci v ligi so tekmo odlično odprli, saj so že v tretji minuti povedli. Po kotu se je v gneči v kazenskem prostoru najbolje znašel Sandi Čeh, ki je iz bližine žogo potisnil v domačo mrežo. Maribor je nato prevzel pobudo, a gosti niso pustili resnejše akcije. V 16. minuti so domači zahtevali najstrožjo kazen, ko so domači zaustavili Dejana Trajkovskega, vendar sodnik Matej Jug ni pokazal na belo točko.

Čeprav je imel Maribor več žogo v svoji posesti, pa se debitanti niso dali. Mariborska igra ni prav stekla, kar so domači navijači pospremili tudi z nekaj žvižgi neodobravanja, tako da gosti v obrambnih akcijah niso imeli pretežkega dela, bili so celo malce konkretnejši v napadalnih akcijah od domačih nogometašev. V 44. minuti so domači vendarle malce resneje zapretili, ko je s 25 metrov nevarno udaril Željko Filipović, a se je izkazal Gregor Fink v vratih Zavrča.

V uvodu drugega polčasa je najprej Trajkovski meril le za nekaj centimetrov visoko, v 53. minuti pa se je domači pritisk obrestoval, saj je Damjan Bohar izid poravnal, potem ko je zadel z dobrih desetih metrov. A Zavrč je še naprej nevarno ogrožal domača vrata, zelo blizu drugega zadetka je bil v 66. minuti, ko je Aleš Čeh s prostega strela zatresel desno vratnico.

Domači strateg Ante Čačić je v želji po zmagovitem golu napad okrepil tudi z Nusmirjem Fajićem, kar se mu je obrestovalo v 90. minuti. Pred tem je imel priložnost za vodstvo Dejan Mezga, ki pa je ni unovčil, zato pa jo je Fajić, potem ko je po podaji Mitje Vilerja, ki je prav tako vstopil v igro le nekaj minut pred tem, zadel z glavo za zmago Maribora. Že v sodniškem dodatku je Zavrč spet zatresel mrežo, a iz prepovedanega položaja.

Maribor bo v 2. krogu prihodnjo soboto gostoval v Velenju, Zavrč pa bo prihodnjo nedeljo gostil Celje.