18. krog |  Maribor, Ljudski vrt |  23.11.2013 ob 17.00

5 : 3

Sodniki: Ponis Roberto (glavni sodnik), Vidali Manuel (1. pomoč), Patarić Dejan (2. pomoč) , Skomina Damir (4. sodnik)
Delegat:
Št. gledalcev: 900

Goliada v Ljudskem vrtu domačim

Maribor - Domžale 5:3 (3:2)

* Stadion Ljudski vrt, gledalcev 800, sodniki: Ponis (Koper), Vidali (Gračišče) in Patarić (Izola).
* Strelci: 1:0 Arghus (4.), 1:1 Majer (12.), 1:2 Parker (22.), 2:2 Fajić (38.), 3:2 Mezga (41.), 3:3 Janža (50.), 4:3 Bohar (77.), 5:3 Črnic (85.).
* Maribor: Handanović, Milec, Vuklišević, Arghus, Viler, Mezga (od 85. Cvijanović), Filipović, Mertelj, Bohar (od 89. Zahovič), Fajić, Tavares (od 66. Črnic).
* Domžale: Vidmar, Skubic, Korun, Zec, Janža, Husmani, Majer (od 74. Pihler), Gorenc Stanković (od 55. Maksimović), Jelar, Parker (od 78. G. Vuk), S. Vuk.
* Rumena kartona: Mezga; Korun.
* Rdeč karton: /.

Mariborčani so ob odsotnosti Jean-Philippa Mendyja, Aleksandra Rajčevića in Aleša Mejača, ki imajo zdravstvene težave, pričakali Domžale. Tudi te niso nastopile z vsemi razpoložljivimi močmi, zaradi poškodb so manjkali Draško Božović, Marko Kovjenić in Tadej Rems, zaradi kartonov pa Rudi Požeg-Vancaš. Gledalci so v neprijaznem vremenu videli ne le zmage prvakov in vodilnih na lestvici, temveč tudi kar osem golov osmih različnih avtorjev.

Mariborčani, Martin Milec je igral stoto tekmo v mariborskem dresu, so odlično začeli tekmo in že v četrti minuti povedli. Dejan Mezga je iz kota podal do Mitje Vilerja na levi strani, ta je podal v sredino, kjer je bil najvišji Arghus in z glavo zadel za 1:0. Pred tem so Domžalčani zapravili priložnost prek Slobodana Vuka, ki je zgrešil z glavo že v prvi minuti tekme.

Domači so bili spet nevarni v deveti minuti, potem ko je do strela iz bližine prišel Marcos Tavares, Nejc Vidmar pa je odlično posredoval. V 12. minuti so gosti izenačili. Arghus je pred svojim kazenskim prostorom storil napako pri oddaji žoge. Njegovo podajo je prestregel Žan Majer, ki je z 20 metrov odlično meril v spodnji levi kot vrat nemočnega Jasmina Handanovića.

Deset minut zatem so Domžalčani povedli. Slobodan Vuk je z leve strani podal na vrh kazenskega prostora do Joshue Parkerja, ki je močno sprožil proti vratom in zadel zgornji levi kot domačih vrat. Dve minuti pozneje je imel novo priložnost pri domačih Tavares, a se je znova izkazal Vidmar, Damjan Bohar pa je v 25. minuti žogo poslal čez prečko.

Gledalci v Ljudskem vrtu pa so v prvem polčasu videli še dva gola, na njihovo veselje oba v mreži gostov. Najprej je v 38. minuti Nusmir Fajić s strelom po tleh zadel z roba kazenskega prostora, tri minute pozneje pa je Aleš Mertelj na desni strani kazenskega prostora našel Mezgo, ki je prodrl proti vratom gostov in s strelom pod prečko premagal Vidmarja.

Gosti so bolje začeli drugi polčas, po zapravljeni priložnosti Majerja oziroma Slobodana Vuka so izenačili v 50. minuti, ko je bil uspešen Erik Janža s prostega strela z 20 metrov. Tri minute pozneje se je sam pred Vidmarjem znašel Mezga, a žogo z 12 metrov poslal mimo leve vratnice.

V 72. minuti so imeli Štajerci novo priložnost, Matic Črnic je streljal z roba kazenskega prostora, vratar Vidmar pa se je toliko dotaknil žoge, da jo je odbil v prečko. Pet minut zatem je Bohar domače spet popeljal v vodstvo, in sicer iz bližine in s pomočjo vratnice, zmago domačih pa je v 85. minuti potrdil Črnic s strelom z dobrih desetih metrov.

Mariborčani bodo v 19. krogu prihodnjo nedeljo gostili Zavrč, Domžale pa bodo dan prej gostovale v Celju.