19. krog |  Maribor, Ljudski vrt |  01.12.2013 ob 14.30  | Prenos: TV Slovenija 2

3 : 4

Zavrč

Sodniki: Skomina Damir (glavni sodnik), Arhar Primož (1. pomoč), Stančin Marko (2. pomoč) , Kopač Borut (4. sodnik)
Delegat:
Št. gledalcev: 2000

Zavrč osvojil Ljudski vrt

Maribor - Zavrč 3:4 (2:1)

* Stadion Ljudski vrt, gledalcev 2000, sodniki: Skomina (Koper), Arhar (Vrhnika) in Stančin (Ljubljana)

* Strelci: 0:1 Kokol (2.), 1:1 Viler (31.), 2:1 Fajić (45.), 2:2 Kresinger (48.), 2:3 Kelenc (77.), 2:4 Matjašič (90.), 3:4 Tavares (90.).
* Maribor: Handanović, Milec, Rajčević, Vuklišević, Viler, Mezga (od 72. Cvijanović), Filipovć, Mertelj (ob 87. Zahović), Črnic (od 67. Bohar), Tavares, Fajić.
* Zavrč: Fink, Kokol, Sambolec, Murko, Čeh (od 62. Kurbus), Šafarić, Golubar, Mihelič, Roj (od 59. Matjašič), Kelenc, Kresinger (od 83. Benko).
* Rumeni kartoni: Vuklišević, Črnic; Roj, Kurbus, Kokol, Šafarić.
* Rdeča kartona: Vuklišević (42.), Golubar (60.).

Nogometaši Zavrča so si v Ljudskem vrtu priigrali veliko zmago in razveselili številne privržence, ki so prišli spodbujat moštvo iz Haloz. S to zmago, že drugo v sezoni proti Mariboru, so se utrdili na tretjem mestu. Gledalci, ki so se odločili nedeljsko nogometno popoldne preživeti v Ljudskem vrtu, so spremljali dinamično igro z veliko priložnostmi in videli kar šest golov. Nogometaši Zavrča se niso ustrašili velikega tekmeca, bili so izjemno motivirani.

Obramba domačih je imela preveč lukenj, pogumna igra se je gostom obrestovala že v drugi minuti. Rene Mihelič je z desne strani poslal predložek, v kazenskem prostoru je bil v skoku najvišji Miha Kokol. Mariborčanom so skušali prevzeti pobudo. V 13. minuti je Marcos Tavares streljal z desetih metrov, Gregor Fink pa je žogo odbil v kot.

Zavrčani so si ustvarili še nekaj priložnosti, Mihelič, nekdanji igralec Maribora, je v 14. minuti s strelom z roba kazenskega prostora zadel vratnico. V nadaljevanju so domači le imeli več žoge v nogah. Igro so preselili na gostujočo polovico. V 31. minuti je Mitja Viler izvedel prosti strel z desne strani. Streljal je močno in natančno, Fink je skušal žogo odbiti, a je ta ob njegovi pomoči končala v mreži.

Od 42. minute so Mariborčani imeli igralca manj. Osemnajstletni Damjan Vuklišević je po prekršku nad Sandijem Čehom prejel drugi rumen rumeni karton. To je še najbolj zmedlo goste, saj je Nusmir Fajić v 42. minuti streljal z glavo in zadel prečko, v sodnikovem dodatku pa poskrbel za vodstvo. Sprejel je podajo Matica Črnica, stekel v kazenski prostor in z desne strani zadel nasprotni kot vrat vratarja Finka.

Počitek so bolje izkoristili gostujoči nogometaši, ki so izid hitro izenačili. Doris Kelenc je izvedel prosti strel z desne strani, Dino Kresinger pa je bil v kazenskem prostoru najvišji in je žogo poslal v desni kot vratarja Jasmina Handanovića.

V 60. minuti je sodnik Damir Skomina v slačilnico poslal Josipa Golubarja. Ta je z grobim prekrškom ustavil Črnica. Moči so bile izenačene, ekipi pa sta si priborili nekaj lepih priložnosti.

Kresinger je v 67. minuti prodrl po desni strani, Handanović je žogo odbil. Podobno je v 72. minuti posredoval Fink. Fajić je iz bližine streljal z glavo, Fink pa z odlično reakcijo žogo poslal v kot. V 77. minuti novo veselje gostov po napaki obrambe domačih. Handanović je žogo poslal v igrišče, a jo je Kresinger poslal do Kelenca. Ta se je odločil za strel z roba kazenskega prostora, žoga je zadela levo vratnico in se odkotalila v mrežo.

Domači so vse sile usmerili v napad, pozabili pa na obrambo. Zmago gostov je potrdil Jure Matjašič. Kelenc mu je podal uporabno žogo, stekel je v kazenski prostor in zanesljivo premagal Handanovića. Razmerja ni spremenil niti gol Tavaresa. Ta je v tretji minuti sodnikovega dodatka ob pomoči vratnice in Finka zadel gostujočo mrežo.

Maribor bo v zadnjem jesenskem krogu v soboto gostoval v Velenju, Zavrč pa bo v petek gostil Celje.