23. krog |  Maribor, Ljudski vrt |  22.03.2014 ob 18.00

3 : 1

Krka

Sodniki: Ponis Roberto (glavni sodnik), Kovačič Andraž (1. pomoč), Švarc Dejan (2. pomoč) , Glažar Roman (4. sodnik)
Delegat:
Št. gledalcev: 2500

Maribor ob koncu strl odpor Krke

Maribor - Krka 3:1 (0:1)

* Ljudski vrt, gledalcev 2500, sodniki: Ponis (Koper), Kovačič (Preserje), Švarc (Ivančna Gorica).
* Strelci: 0:1 Kastrevec (44.), 1:1 Cvijanović (47), 2:1 Mendy (79.), 3:1 Tavares (90.).
* Maribor: Handanović, Šuler, Mezga, Tavares, Fajić, Cvijanović (od 75. Vršič), Dervišević, Rajčević, Viler (od 46. Milec), Stojanovič, Mertelj (od 46. Mendy).
* Krka: Obradović, Žugelj (od 88. Obele Mba), Vučkić, Košnik (od 70. Arouna), Kramarič (od 88. Mojstrović), Dežmar, Rašić, Perić, Zeljković, Kastrevec, Ranić.
* Rumeni kartoni: Cvijanović, Mezga; Zeljković.

Mariborčani so Novomeščanom pred to tekmo na dveh medsebojnih tekmah sezone nasuli osem zadetkov, od tega pet v gosteh, sami pa niso prejeli niti enega. Tudi predzadnje mesto na lestvici Krki pred tekmo z vodilno ekipo prvenstva ni dajalo veliko možnosti za podobno presenečenje, ki ga je nedavno pripravila s presenetljivo zmago v Ljubljani z Olimpijo. V domačem taboru je kaznovanega Arghusa Soaresa zamenjal slovenski reprezentančni branilec Marko Šuler, ki je prvič na uradni tekmi nosil mariborski dres. Manjkal je, prav tako zaradi kartonov, tudi Željko Filipović, Krka pa je igrala brez poškodovanega napadalca Josipa Maroševića.

Domači so pričakovano začeli s pobudo, Krka pa se je organizirano branila in sama ni bila preveč aktivna v napadu. Po dokaj umirjenem večjem delu prvega polčasa je sledila izjemna končnica z enajstmetrovko domačih in golom gostov. Sodnik Roberto Ponis je v 39. minuti dosodil najstrožjo kazen za domače, ko je Nusmirja Fajića med preigravanjem s prekrškom v kazenskem prostoru ustavil Danijel Dežmar. Kazenski udarec je izvajal Marcos Tavares, vendar je Matko Obradović strel mariborskega kapetana ukrotil. Le štiri minute pozneje je Anže Košnik z desetih metrov streljal tik ob desni vratnici. V 44. minuti pa šok za domače. Napako mariborske obrambe po visoki podaji med Šulerjem in Mitjo Vilerjem je izkoristil Žiga Kastrevec in z roba kazenskega prostora matiral Jasmina Handanovića.

Komaj se je dobro začel drugi polčas, že je bilo 1:1 za domače. V 47. minuti je Goran Cvijanović izenačil, deset minut pozneje pa bi lahko svojo ekipo povedel v vodstvo, vendar so gostje zadnji hip žogo preusmerili v kot. Pri zadetku je Dejan Mezga podal do Jeana Philippeja Mendyja, ki se je otresel spremstva in s povratno podajo po tleh podal do Cvijanovića, ki je natančno meril v levi spodnji kot. Mendy je med polčasom zamenjal Aleša Mertlja.

V nadaljevanju je imel lepi priložnosti Tavares. Najprej je v 60. minuti zadel vratnico, po podaji Mezge pa je v 69. minuti obšel vratarja, preveč čakal in Obradović je znova rešil svoj gol. V 79. minuti pa mu to ni uspelo, saj je po podaji Stojanoviča najvišje skočil francoski napadalec Mendy (79.) in po strelu z glavo povedel svojo ekipo v vodstvo. Končni izid je v sodnikovem dodatku postavil Tavares s samostojno akcijo in strelom z roba kazenskega prostora.

V nedeljo se bosta na zadnji tekmi kroga ob 15. uri pomerila še Triglav in Luka Koper, slednja pa je trenutno druga na lestvici in ima ob tekmi manj pet točk zaostanka za Mariborom.