32. krog |  Novo mesto, Portoval Novo mesto |  07.05.2014 ob 17.00

Krka

0 : 4

Sodniki: Goričan Vojko (glavni sodnik), Lunežnik Janez (1. pomoč), Mikača Goran (2. pomoč) , Balažič Dejan (4. sodnik)
Delegat: Vrenk Drago
Št. gledalcev: 400

Krka zdržala le en polčas

Krka - Maribor 0:4 (0:1)

* Stadion Portoval, gledalcev 700, sodniki: Goričan (Loče pri Poljčanah), Lunežnik (Zgornja Ložnica) in Mikača (Višnja Gora).
* Strelci: 0:1 Tavares (46.), 0:2 Fajić (50.), 0:3 Tavares (60.), 0:4 Fajić (86.).
* Krka: Obradović, Rašić, Buden, Dežmar, Ihbeisheh, Zeljković (od 65. Mojstrović), Krljanović, Perić, Ranić, Carević (od 46. Marošević), Kramarič (od 53. Žugelj).
* Maribor: Handanović, Stojanović (od 69. Črnic), Rajčević, Šuler, Mejač, Cvijanović (od 72. Viler), Mertelj, Filipović, Vršič, Tavares (od 69. Zahovič), Fajić.
* Rumeni kartoni: Filipović, Fajić.
* Rdeč karton: /.

Mariborčani so naredili nov korak k novemu naslovu prvaka. Z novimi tremi točkami zanesljivo ostajajo na vrhu lestvice in teoretično lahko že v naslednjih dveh krogih osvojijo novo zvezdico. Izbranci Anteja Šimundže so še četrtič v sezoni premagali Novomeščane, usoden za domače je bil predvsem začetek drugega polčasa, a dejstvo je, da so bili vijoličasti pač boljši tekmec večino obračuna.

Krka na drugi strani ostaja na predzadnjem mestu, do konca prvenstva jo čakata še gostovanji v Zavrču in Velenju ter domači tekmi s Celjem in Triglavom, neposrednim tekmecem za obstanek v ligi. Na drugi strani bodo Mariborčani gostovali še v Celju in Novi Gorici ter gostili Triglav in Domžale.

Prvaki so tekmo v Novem mestu začeli z obetavnima akcijama Aleša Mertlja, ki je v šesti minuti sprožil, a je Matko Obradović žogo odbil, minuto pozneje pa je žogo poslal mimo desne vratnice. V osmi minuti so prvič zagrozili domači, ko je Mario Carević žogo poslal čez gol.

Tri minute pozneje pa so gosti zapravili dotlej najlepšo priložnost. Marcos Tavares je podal do Nusmirja Fajića, ta je bil hitreje pri žogi od vratarja, ga preigral in poslal žogo proti mreži, toda Jaka Ihbeisheh jo je izbil pred golovo črto.

Malce zatem je po strelu Tavaresa z glavo Obradović žogo na kratko odbil, pritekel je Fajić, ob njegovem poskusu pa je domači vratar z novo obrambo preprečil zadetek. Domači čuvaj mreže je bil uspešen tudi ob novem soočenju s Tavaresom v 19. minuti, kar je bila zadnja večja priložnost polčasa.

Uvod drugega polčasa pa je bil povsem v znamenju prvakov. Že v 46. minuti je Tavares zadel za 1:0, ko je po globinski podaji Željka Filipovića premagal Obradovića in se s 118. golom prebil na vrh lestvice strelcev mariborskega kluba. Le štiri minute zatem je bilo 2:0, ko je Fajić malce z desne zabil svoj 11. gol v sezoni.

Že v 60. minuti je bil zmagovalec dokončno znan, Tavares je še drugič na tekmi premagal Krkinega vratarja, po Fajićevi podaji je žogo poslal v desni zgornji kot. Tri minute zatem je dobro preigraval Fajić, a na koncu malce preslabo končal samostojno akcijo. Zato pa jo je bolje v 86. minuti, ko je po Vilerjevi podaji zadel nekoliko z leve strani in postavil končnih 4:0.

Krka bo v 33. krogu v soboto gostovala v Zavrču, Maribor pa v Celju.