2. krog |  Maribor, Ljudski vrt |  26.07.2014 ob 17.00  | Prenos: Planet

3 : 2

Kalcer Radomlje

Sodniki: Kajtazović Nejc (glavni sodnik), Ajdovec Rafael (1. pomoč), Mikača Goran (2. pomoč) , Perić Dragoslav (4. sodnik)
Delegat: Močnik Vlado
Št. gledalcev: 2000

Radomlje nedaleč od presenečenja

Maribor - Kalcer Radomlje 3:2 (1:1)

* Štadion Ljudski vrt, gledalcev 2000, sodniki: Kajtazović, Ajdovec (oba Kranj), Mikača (Višnja Gora).
* Strelci: 0:1 Zavrl (19.), 1:1 Balkovec (21./avtogol), 2:1 Zahović (85.), 3:1 Zahović (88.), 3:2 Stoiljković (90.).
* Maribor: Handanović, Mejač, Vuklišević, Arghus, Viler, Bohar (od 68. Mendy), Mertelj, Ndiaye (od 46. Hotić), Vršič, Tavares, Fajić (od 78. Zahović).
* Kalcer Radomlje: Andrić, Cankar, Balkovec, Zukić, Kosec, Snoj, Zavrl, Vrhunc (od 68. Stoiljković), Avbelj, Seferović, G. Vuk.
* Rumeni kartoni: Ndiaye, Bohar, Viler.
* Rdeč karton: /.

Mariborski trener Ante Šimundža je pred veliko pomembnejšo prvo tekmo tretjega kroga kvalifikacij za evropsko ligo prvakov z izraelskim Maccabijem iz Tel Aviva, ki bo v štajerski prestolnici v sredo, 30. julija, spočil nekatere nosilce igre, od prve minute pa so zaigrali Welle Ndiaye, Damjan Vuklišević, Dejan Trajkovski in Dino Hotić, medtem ko sta Goran Cvijanović in Matic Črnic zaradi kršenja klubskih pravil premeščena v ekipo B. "Eksperimentalna" mariborska zasedba je imela nekaj težav z novim članom elitne nogometne druščine, v končnici tekme pa je po navdihu Luke Zahovića na svoj račun vendarle vpisala vse tri točke.

Gosti iz osrednje Slovenije so po uvodnem tipanju že svojo prvo resnejšo akcijo kronali z golom, izkušeni Janez Zavrl pa je v 19. minuti na najboljši možni način izkoristil podajo Nika Snoja ter po strelu z glavo ukanil Jasmina Handanovića. A veselje gostov je bilo kratkotrajno, le dve minuti kasneje so gostitelji izenačili po nespretnem posredovanju Balkovca, ki je žogo - po ostrem predložku Dareta Vršiča - poslal za hrbet svojega vratarja Vjekoslava Andrića.

V drugi polovici tekme je bila pobuda na strani domačih nogometašev, izbranci gostujočega trenerja in nekdanjega igralca Maribora Dejana Djuranovića pa so na svoje priložnosti čakali iz nasprotnih napadov. Najprej je gostujočega vratarja v osmi minuti nadaljevanja skušal skušal presenetiti rezervist Dino Hotić, a je njegov strel z 22 metrov zletel mimo vrat, gostitelji pa so še lepšo priložnost zapravili v 63. minuti, ko je Nusmir Fajić zadel prečko.

Mariborčani so še lepšo priložnost zapravili tri minute kasneje, ko je glavni sodnik Nejc Kajtazović po igranju z roko Gorana Vuka v kazenskem prostoru pokazal na 11-metrovko, Brazilec Marcos Tavares pa je znova zadel prečko.

Gostitelji so v končnici tekme vendarle prišli do treh točk, zmagovita gola pa je prispeval "joker" Luka Zahović. "Rezervist" domače ekipe, ki je v igro vstopil v 78. minuti, je prvi gol dosegel po strelu z glavo in lepi podaji Mitje Vilerja z leve strani v 85. minuti, drugega pa tri minute kasneje po strelu po tleh. Zmagovalec je bil tako znan, v tretji minuti sodnikovega podaljška pa je Dušan Stoiljković dosegel častni gol za goste iz Radomelj.

Mariborska ekipa bo v naslednjem krogu gostovala pri Olimpiji, zasedba iz Radomlja pa bo gostila velenjski Rudar. Obe tekmi bosta v soboto, 2. avgusta.