3. krog |  Ljubljana, ŠRC Stožice |  08.04.2015 ob 20.05

Olimpija Ljubljana

0 : 0

Sodniki: Skomina Damir (glavni sodnik), Vidali Manuel (1. pomoč), Vukan Robert (2. pomoč) , Patarić Dejan (4. sodnik) , Ponis Roberto (5. sodnik) , Podgoršek Marko (6. sodnik)
3 Rumeni kartoni 4

0'
  Ljubiteljice in ljubitelji nogometa lepo pozdravljeni v naši družbi, pred nami je derbi med Olimpijo in Mariborom #OLvMB
0'
  Tudi drugi letošnji spomladanski derbi bo odigran v Ljubljani, tokrat bo na sporedu tekma, ki bi sicer morala biti odigrana že v tretjem krogu vendar so imeli vijoličasti enostavno prenatrpan urnik z obveznostmi v evropskih tekmovanjih.
0'
  Tako bomo danes v Stožicah videli že drugi derbi med Olimpijo in Mariborom v dobrem mesecu dni. Na začetku marca so kot zmagovalci iz Ljubljane odšli vijoličasti, ki so slavili z minimalnih 1:0, junak srečanja pa je bil Welle Ndiaye.
0'
  Medsebojna statistika današnjih tekmecev govori močno v prid vijoličastih, ki imajo zabeleženih dvanajst zmag, osemkrat sta se ekipi razšli brez zmagovalca, zgolj dvakrat pa so slavili zeleno-beli.
0'
  Maribor se je spomladi po nekaj zmagah hitro zavihtel na vrh, Olimpija pa je po porazu z Mariborom nekoliko padla in zaostala za vodilno trojico. Danes imata obe ekipi lepo priložnost z morebitno zmago, bi se Maribor odlepil zasledovalcev na pet točk, Olimpija pa bi se tretjemu Celju približala na dve točki.
0'
  Kot poudarjajo v domačem taboru so od poraza proti Mariboru naprej napredovali in so dobro pripravljeni za današnji derbi. Edini poraz spomladi so Ljubljančani doživeli proti Mariboru od takrat naprej so po dvakrat slavili ter remizirali.
0'
  Iz tabora aktualnih državnih prvakov zagotavljajo, da bodo tekmo vzeli zelo resno saj bi jim današnja zmaga pomenila ogromno. Forma vijoličastih je na zadnjih dveh tekmah nekoliko slabša po remiju v Domžalah je ta konec tedna sledil še remi pred domačimi gledalci proti Krki z 2:2.
0'
  Napetost pred začetkom derbija narašča, tribune se počasi polnijo, do začetnega sodniškega žvižga Damirja Skomine pa še dobrih 30 minut.
0'
  Poglejmo si obe začetni enajsterici...
0'
  Olimpija: Brljak, Zajc, Matič, Šporar, Vukčevič, Fink, Delamea-Mlinar, Kapun, Bajrič, Mitrovič in Henty #OLvMB
0'
  Maribor: Handanovič Ndiaye Tavares Ibraimi Mendy Derviševič Rajčevič Rajčevič Viler Stojanovič Bohar in Arghus #OLvMB
0'
  Skrbi s poškodbami pri domačih ni. Že na prejšnji tekmi se je vrnil poškodovani Andraž Šporar, ki je poškodbo staknil ravno na tekmi pred mesecom dni proti Mariboru, takrat je moral igro zapustiti že po vsega desetih minutah, danes pa bo začel v udarni enajsterici zmajev. Nekaj težav z gležnjem ima Aleksander Šeliga, ki ga danes ni niti na klopi. Šeliga je na klopi obsedel vse od tekme z Mariborom naprej.
0'
  Nekoliko več skrbi ima trener Ante Šimundža, ki danes ne bo smel računati na kaznovanega Šulerja zaradi rdečega kartona proti Krki. Poškodovana sta Željko Filipovič ter Sintayehu Sallalich. V enajsterico se po odsluženi kazni vračata Mitja Viler in Petar Stojanovič. Po poškodbi bosta danes prav tako v udarni enajsterici Agim Ibraimi in Welle Ndiaye.
0'
  Trener Maribora Ante Šimundža je danes v primerjavi z zadnjo tekmo proti Krki zamenjal kar šest nogometašev. Prve spomladanske minute bo danes dobil tudi branilec Arghus, ki menja kaznovanega Šulerja.
0'
  Tekmo, ki se bo pričela ob 20:05, bo sodil glavni sodnik Damir Skomina #OLvMB
0'
  Glavni akterji s sodniško trojko na čelu prihajajo na travnato zelenico v Stožicah.
0'
  Vse je nared za pričetek 23. derbija med Olimpijo in Mariborom.
1'
1'
  Olimpija začenja s sredine igrišča.
2'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Damjan Bohar. Utrpel ga je Matic Fink.
2'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Damjan Bohar. Utrpel ga je Miha Zajc.
4'
  Odločen začetek Olimpije, ki drži žogo globoko na polovici Maribora.
4'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Soares Bordignon Arghus. Utrpel ga je Andraž Šporar.
5'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Jean-Philippe Mendy. Utrpel ga je Marko Vukčevič.
6'
  Po dobrih petih minutah so Mariborčani prvič nekoliko resneje prišli čez polovico Olimpije.
7'
  Marko Vukčevič v prepovedanem položaju.
11'
  V zadnjih trenutkih je Maribor nekoliko umiril Olimpijo.
12'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Jean-Philippe Mendy.
12'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Darijan Matič. Utrpel ga je Jean-Philippe Mendy.
12'
  Darijan Matič je dobil rumeni karton.
13'
  Pameten prekršek Matiča, ki je zaustavil protinapad Mendiya.
13'
  Prosti strel za Maribor iz 30-ih metrov, streljal je Derviševič vendar zadel živi zid.
14'
  Olimpija ima udarec iz kota.
14'
  Akcija Vukčeviča in Šporarja na koncu Arghus izbija v kot.
14'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Amir Derviševič. Utrpel ga je Miha Zajc.
15'
  Prosti strel za Olimpijo iz 20-ih metrov nekoliko z desne, izvajalec je bil Zajc vendar je bil njegov predložek premočan.
15'
16'
  Na drugi strani hiter protinapad Maribor po desni na koncu le kot za vijoličaste.
16'
  Streljal je Amir Derviševič, a mimo vrat.
17'
  Po kotu strel z glavo Derviševiča, žoga je zletelo preko vrat.
17'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Ezekiel Isoken Henty.
17'
18'
  Visoka podaja Finka proti Hentiyu, ki je komaj da ujel žogo in iz težkega položaja prišel do strela, Mariborčani v kot.
18'
  Streljal je Marko Vukčevič, a mimo vrat.
19'
  Po skoku Mitroviča je z roba kazenskega prostora sprožil Vukčevič, močno vendar za las mimo vrat.
19'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Ezekiel Isoken Henty. Utrpel ga je Welle Ndiaye.
19'
  Krajša prekinitev z glavama sta trčila Henty ter Ndiaye.
20'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Andraž Šporar.
21'
  Zajc je ukradel žogo na sredini, podal proti Šporarju, ki pa je preslabo zaključil naravnost v naročje Handanoviča.
21'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Jean-Philippe Mendy. Utrpel ga je Antonio Delamea Mlinar.
21'
22'
  Bajrič je odlično preigraval ob out liniji in na koncu izsilil kot za domače.
23'
  Olimpija si je v zadnjih minutah ustvarila kar lepo število priložnosti, Maribor še naprej igra z nekaj težavami.
24'
24'
  Ezekiel Isoken Henty v prepovedanem položaju.
25'
  Streljal je Agim Ibraimi, a mimo vrat.
26'
  Polprotinapad Maribora, po podaji Boharja je z desne strani močno streljal Ibraimi vendar preko gola.
26'
  Prva nekoliko resnejša priložnost za vijoličaste.
27'
27'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Marcos Morales Tavares. Utrpel ga je Darijan Matič.
28'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Nemanja Mitrovič. Utrpel ga je Jean-Philippe Mendy.
29'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Vukčevič.
30'
31'
32'
  Hiter protinapad Hentiya, ki se je otresel dveh Mariborčanov, na koncu pa mu je zmanjkalo nekaj moči za uspešen zaključek, sicer se je sam znašel pred Handanovičem vendar streljal po tleh vendar preslabo.
33'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Damjan Bohar. Utrpel ga je Ezekiel Isoken Henty.
35'
  Streljal je Miha Zajc, a mimo vrat.
36'
  Matič je krasno našel na levi strani Bajriča ta je krasno podaj do Zajca, ki pa je za las streljal mimo desne vratnice.
36'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Damjan Bohar.
36'
  Takoj na drugi strani slab strel po tleh Boharja.
37'
  Še vedno pa Olimpija narekuje ritem in ima zaenkrat več od igre.
40'
42'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Miha Zajc. Utrpel ga je Agim Ibraimi.
42'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Marcos Morales Tavares.
44'
  Tavares je dobro sprožil iz 20-ih metrov v levi spodnji kot, izkazal se je Brljak.
44'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Marcos Morales Tavares. Utrpel ga je Marko Vukčevič.
44'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Miha Zajc.
45'
  Ponovno je svoje mojstrstvo pokazal Zajc, ki je odlično preigraval, na koncu pa je preslabo sprožil.
45'
  Welle Ndiaye je dobil rumeni karton.
45+1'
45+1'
  Ndiaye je prejel rumeni karton zaradi prekrška nad Vukčevičem, Skomina je pustil prednost in šele po zapravljeni priložnosti Olimpije pokazal rumeni karton.
45+1'
  V prvem polčasu je bila Olimpija boljši nasprotnik, domači so si ustvarili kar nekaj zrelih priložnosti na koncu se mreži nista zatresli. Maribor je v prvem polčasu igral nekoliko zadržano in presenetljivo puščal veliko prostora domačim pri kreaciji napadov.
46'
46'
  Mariborčani začenjajo drugi polčas.
47'
47'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Marcos Morales Tavares. Utrpel ga je Antonio Delamea Mlinar.
49'
  Uvod drugega polčasa pripada Mariborčanom, ki so začeli igrati nekoliko bolj organizirano.
49'
52'
  Streljal je Jean-Philippe Mendy, a mimo vrat.
53'
55'
55'
56'
  Odlična podaja Ibraimija, ki je dobro videl Boharja ta je nekoliko z desne prišel do strele, dobro je posredoval Brljak in žogo izbil v kot.
56'
57'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Kenan Bajrič. Utrpel ga je Agim Ibraimi.
57'
  Kenan Bajrič je dobil rumeni karton.
59'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Jean-Philippe Mendy. Utrpel ga je Nemanja Mitrovič.
59'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Welle Ndiaye. Utrpel ga je Miha Zajc.
63'
  Mertelj se pripravlja na vstop v igro.
63'
  Menjava: iz igre Welle Ndiaye, v igro Aleš Mertelj.
64'
  Pri domačih pa je za vstop pripravljen Ivančič.
65'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Amir Derviševič.
66'
  Z desne strani je Ibraimi natančno podal na glavo Derviševiču, ki pa je streljal naranost po sredini vrat, brez večjega dela za Brljaka.
66'
  Menjava: iz igre Miha Zajc, v igro Kruno Ivančič.
66'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Darijan Matič.
66'
67'
67'
  Nevaren in močan strel Matiča je zletel mimo vrat, očitno je nekdo od gostov žogo le izbil v kot.
67'
  Streljal je Nemanja Mitrovič, a mimo vrat.
68'
  Kakšna priložnost za Mitroviča, ki se je sam znašel pred Handanovičem vendar streljal prek vrat.
70'
  Streljal je Marcos Morales Tavares, a mimo vrat.
70'
  Nevaren strel Tavaresa za las mimo vrat.
70'
  Menjava: iz igre Damjan Bohar, v igro Dare Vršič.
71'
  Ob glasnih žvižgih s tribun v igro vstopa Vršič.
71'
71'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Amir Derviševič. Utrpel ga je Kenan Bajrič.
71'
  Amir Derviševič je dobil rumeni karton.
73'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Petar Stojanovič.
73'
74'
  Strel Mitroviča z glavo nekoliko mimo vrat.
76'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Soares Bordignon Arghus. Utrpel ga je Ezekiel Isoken Henty.
76'
  Soares Bordignon Arghus je dobil rumeni karton.
77'
  Ob prekršku se je poškodoval Arghus, ki je že zahteval menjavo.
78'
  Jean-Philippe Mendy v prepovedanem položaju.
79'
  Menjava: iz igre Soares Bordignon Arghus, v igro Erik Janža.
83'
  Nekaj taktičnih sprememb po odhodu Arghusa iz igre. Vlogo centralnega branilca je prevzel Aleš Mertelj.
83'
84'
  Še enkrat je od daleč poizkusil Matič.
86'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Marcos Morales Tavares. Utrpel ga je Darko Brljak.
87'
  Menjava: iz igre Marko Vukčevič, v igro Stjepan Babič.
88'
89'
  Kruno Ivančič je dobil rumeni karton.
90'
90+1'
  Dve minuti sodniškega dodatka.
90+2'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Dare Vršič. Utrpel ga je Andraž Šporar.
90+2'
  Dare Vršič je dobil rumeni karton.
90+2'
  Menjava: iz igre Ezekiel Isoken Henty, v igro Luka Žinko.
90+2'
90+2'
  Delitev točk na derbiju v Ljubljani. Prvi polčas je pripadel domačim, v drugem polčasu so Mariborčani zaigrali nekoliko napadalnejše na koncu pa delitev točk brez zadetkov.
90+2'
  Tudi po tretjem zaporednem remiju Maribor ostaja na prvem mestu s štirimi točkami prednosti pred Domžalami. Olimpija prav tako ostaja na četrtem mestu z zaostankom štirih točk za Celjani.