10. krog |  Velenje, Mestni stadion ob jezeru |  24.09.2014 ob 20.05  | Prenos: TV Slovenija 2

Rudar Velenje

0 : 1

Sodniki: Mertik Bojan (glavni sodnik), Anželj Borut (1. pomoč), Kepe Štefan (2. pomoč) , Bukovec Miran (4. sodnik)
4 Rumeni kartoni 3

0'
  Lep dober večer iz Velenja.#RUvMB
0'
  Stadion ob jezeru je prizorišče tekme 10. kroga slovenskega prvenstva med Rudarjem in Mariborom.#RUvMB
0'
  Imamo že začetni postavi.#RUvMB
0'
  Rudar: Rozman, Stjepanović, Firer, Črnčič, Jelić, Jahić, Klinar, Džinić, Radujko, Knezović ter Babić.#RUvMB
0'
  Maribor: Handanović, Šuler, Mejač, Sallalich, Tavares, Ibraimi, Zahović, Dervišević, Viler, Arghus in Mertelj.#RUvMB
0'
  Velenjčani in Mariborčani niso zadovoljni s trenutnim položajem na prvenstveni lestvici, kar napoveduje izvrstno nogometno predstavo. Jernej Javornik je že znal presenetiti Anteja Šimundžo, ki na tretjo prvenstveno ničlo ne želi niti pomisliti.
0'
  Nogometaši Rudarja so v Celju dokazali, da so še vedno lahko konkurenčni najboljšim ekipam prvenstva ter se v Velenje vrnili s pomembno točko. Knapi so odigrali predvsem zelo kakovosten drugi polčas, v katerem so močno spominjali na ekipo iz lanske sezone. Ivan Firer in Dragan Jelić se v konici napada vse bolje znajdeta, medtem ko je dobro formo očitno ujel tudi vratar Matjaž Rozman. Manjka torej le še serija pozitivnih rezultatov, ki bi varovance Jerneja Javornika vključila v boj za nekoliko bolj izpostavljena mesta. Na začetek zmagovitega niza pa bo potrebno verjetno še nekoliko počakati, saj nogometaši Rudarja nocoj vendarle igrajo proti evropskemu Mariboru.
0'
  V domačem taboru tokrat nimajo kaznovanih nogometašev.
0'
  Pri Mariboru ima tokrat prepoved nastopa Aleksander Rajčevič. Poškodovan je Filipović.
0'
  Vijoličasti so bili v Kopru že na kolenih, a so se iz navidez izgubljenega položaja rešili v pičlih štirinajstih sekundah ter nasprotniku zadali usodni udarec. Površni ljubitelji nogometa bi verjetno dejali, da so se Mariborčani srečno izvlekli, vendar je resnica bržkone precej drugačna. V tistih štirinajstih sekundah so prišle do izraza vse zmage, pa tudi porazi, ki so jih vijoličastih v zadnjih sezonah premlevali na mednarodnem prizorišču, da simbolične vloge glavnih akterjev sploh ne izpostavljamo. Z usodo pa se prav pogosto ne gre igrati, tako da se bodo Mariborčani skušali že v Velenju izogniti podobno delikatnim situacijam.
0'
  Velenjčani so pred tekmo z Mariborom izpeljali številne promocijske aktivnosti in med navijače brezplačno razdelili kar 20 vstopnic. Slednje so poklonili tudi v čast mestu Velenje, ki je praznovalo 55. obletnico obstoja.
0'
  Akterji nocojšnjega dvoboja so že na travnati površini.#RUvMB
1'
1'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Sintayehu Sallalich (igral je z roko).
1'
1'
1'
1'
3'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Mario Babič. Utrpel ga je Soares Bordignon Arghus.
3'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Amir Derviševič. Utrpel ga je Dalibor Radujko.
6'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Leon Črnčič. Utrpel ga je Aleš Mejač.
7'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Mejač. Utrpel ga je Leon Črnčič.
7'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Ivan Firer. Utrpel ga je Aleš Mertelj.
9'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Dalibor Radujko. Utrpel ga je Mitja Viler.
10'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Ivan Firer. Utrpel ga je Aleš Mejač.
10'
  Zaenkrat spremljamo čvrsto igro s precej prekrški, priložnosti pa še ni bilo.
11'
  Luka Zahovič v prepovedanem položaju.
12'
  Rudar ima udarec iz kota.
13'
  Mejač je nekoliko nerodno reagiral pred svojim vratarjem, žoga je končala v kotu.
14'
15'
  Streljal je Luka Zahovič, a mimo vrat.
16'
  Ibraimi je poslal predložek iz kota na prvo vratnico, kjer je Zahović z glavo meril nenatančno.
16'
  Streljal je Ivan Firer, a mimo vrat.
17'
  Po podaji Klinarja je Firer poskušal s strelom na prvo, žoga je zletela tik nad prečko.
18'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Leon Črnčič. Utrpel ga je Aleš Mertelj.
18'
  Streljal je Mitja Viler, a mimo vrat.
20'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Mertelj. Utrpel ga je Leon Črnčič.
20'
  Streljal je Dragan Jelič, a mimo vrat.
21'
  Firer je podal v kazenski prostor, kjer je Jelić z glavo zgrešil vrata Handanovića.
21'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Sintayehu Sallalich. Utrpel ga je Ivan Firer.
22'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Senad Jahič. Utrpel ga je Sintayehu Sallalich.
22'
  Senad Jahič je dobil rumeni karton.
24'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Marcos Morales Tavares. Utrpel ga je Leon Črnčič.
24'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Dragan Jelič. Utrpel ga je Luka Zahovič.
25'
  Dragan Jelič je dobil rumeni karton.
27'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Denis Klinar.
27'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dragan Jelič.
27'
29'
  Najprej se je Klinar odločil za strel z roba kazenskega prostora, Handanović je žogo odbil, do nje pa je prišel Jelić, vendar se je ob njegovem strelu mariborski vratar spet izkazal.
31'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Marcos Morales Tavares. Utrpel ga je Nemanja Stjepanovič.
31'
  Streljal je Senad Jahič, a mimo vrat.
32'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Elvedin Džinič. Utrpel ga je Sintayehu Sallalich.
33'
  Marcos Morales Tavares v prepovedanem položaju.
35'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Luka Zahovič. Utrpel ga je Senad Jahič.
35'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Leon Črnčič.
36'
  Babić je podal s prostega strela v sredino, kjer je z glavo streljal Črnčič, a je bil Handanović dobro postavljen.
37'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Marcos Morales Tavares. Utrpel ga je Senad Jahič.
37'
  Marcos Morales Tavares je dobil rumeni karton.
38'
39'
39'
  Po podaji Tavaresa je do strela prišel Zahović, a so Mariborčani prišli le do novega udarca iz kota.
40'
42'
  Jelić se je znašel v dobrem položaju, da bi premagal Handanovića, vendar je Šuler popravil napako, ki jo je storil pred tem in preprečil strel domačemu napadalcu.
42'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Agim Ibraimi. Utrpel ga je Dalibor Radujko.
42'
  Agim Ibraimi je dobil rumeni karton.
43'
45'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Marcos Morales Tavares.
45+2'
  Najprej je bil v napadalni akciji Zahović, vratar Rozman je žogo poslal proč, vendar je na koncu po napaki velenjskega branilca prišel do strela Tavares, toda Rozman je bil dovolj pripravljen.
45+2'
  Še dve minuti dodatka.
45+3'
46'
46'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Mario Babič.
47'
  Odlična podaja Jelića v prazen prostor, do žoge je prišel Babić, ki se je znašel sam pred vratarjem Handanovićem, vendar ga ni uspel premagati.
47'
49'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Sintayehu Sallalich.
49'
50'
  Po podaji Vilerja iz kota je Dervišević podaljšal do Zahovića, ki je bil za las prekratek.
50'
51'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Ivan Firer. Utrpel ga je Mitja Viler.
51'
51'
51'
  Streljal je Marcos Morales Tavares, a mimo vrat.
52'
  Viler je bil spet podajalec iz kota, Taveres pa je bil ob strelu z glavo premalo natančen.
53'
  Streljal je Sintayehu Sallalich, a mimo vrat.
54'
  Strel Sallalicha čez gol.
57'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Elvedin Džinič. Utrpel ga je Luka Zahovič.
57'
  Elvedin Džinič je dobil rumeni karton.
59'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Denis Klinar. Utrpel ga je Mitja Viler.
59'
  Denis Klinar je dobil rumeni karton.
61'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Ivan Firer.
62'
62'
63'
64'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Soares Bordignon Arghus. Utrpel ga je Leon Črnčič.
65'
  Soares Bordignon Arghus je dobil rumeni karton.
68'
  Menjava: iz igre Luka Zahovič, v igro Jean-Philippe Mendy.
68'
  Menjava: iz igre Sintayehu Sallalich, v igro Damjan Bohar.
71'
  Menjava: iz igre Mario Babič, v igro Damjan Trifkovič.
75'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Leon Črnčič. Utrpel ga je Mitja Viler.
77'
78'
78'
78'
79'
  Strel Jahića s kakšnih 25-ih metrov visoko čez gol.
79'
  Menjava: iz igre Leon Črnčič, v igro Klemen Bolha.
81'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Damjan Trifkovič. Utrpel ga je Marcos Morales Tavares.
81'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dalibor Radujko.
81'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Klemen Bolha.
81'
83'
  Po akciji Firerja po levi, najprej strela Radujka in Bolhe, oba so zaustavili mariborski branilci, potem je še enkrat poskušal Radujko, a je bil premalo natančen.
86'
  Menjava: iz igre Amir Derviševič, v igro David Biton.
87'
  Menjava: iz igre Dragan Jelič, v igro Milan Kocič.
88'
  Streljal je Klemen Bolha, a mimo vrat.
90'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Milan Kocič. Utrpel ga je Soares Bordignon Arghus.
90+1'
  Še tri minute dodatka v Velenju.
90+1'
90+2'
  Streljal je Milan Kocič, a mimo vrat.
90+2'
90+3'
  Lepa priložnost za domače. Kocić je v gneči v kazenskem prostoru zadel prečko, potem pa je Firer zgrešil z glavo.