19. krog |  Maribor, Ljudski vrt |  29.11.2014 ob 14.00  | Prenos: Planet

3 : 2

Rudar Velenje

Sodniki: Mertik Bojan (glavni sodnik), Bezjak Janez (1. pomoč), Skok Aleš (2. pomoč) , Kepe Štefan (4. sodnik) , Bukovec Miran (5. sodnik) , Drečnik Davor (6. sodnik)
2 Rumeni kartoni 1

0'
  Ljubitelji nogometa, prisrčen pozdrav iz Ljudskega vrta! Smo v pričakovanju tekme 19. kroga Prve lige Telekom Slovenije med Mariborom in Rudarjem iz Velenja. #MBvRU
0'
  Štajerski obračun na stadionu pod Kalvarijo bo za Mariborčane že 32. tekma v sezoni. V lovu za vodilnimi Domžalami napovedujejo podobno vnemo kot na evropskih dvobojih. #MBvRU
0'
  Velenjčani se v tej sezoni gibljejo v sredini lestvice. Na šestem mestu zaostajajo za Zavrčem pred njimi za šest točk. #MBvRU
0'
  Vijoličasti bodo nastopili brez kaznovanega in poškodovanega odkritja sezone, Petra Stojanovića. Pri gostih kaznovanih nogometašev ni, vračata se Njemanja Stjepanović in Elvedin Džinić. #MBvRU
0'
  Obe medsebojni tekmi v tem prvenstvu so z minimalnih 1:0 dobili Mariborčani. #MBvRU
0'
  V Ljudskem vrtu sta se tekmeca doslej srečala že 34-krat. Kar 26-krat so zmagali Mariborčani, 4-krat Velenjčani, prav tako 4-krat je bil izid neodločen. #MBvRU
0'
  Za igralci Rudarja je sicer odlična serija rezultatov. Izgubili niso že sedem prvenstvenih tekem zapored. V tem času so vpisali tri zmage in štiri neodločene izide. #MBvRU
0'
  Trener domačih Ante Šimundža se je odločil za naslednjo postavo: Handanović, Sallalich, Tavares, Zahović, Vršič, Rajčević, Viler, Bohar, Arghus, Mertelj, Pušaver. To bo prvi nastop 19-letnega Roberta Pušaverja za Maribor. Zamenjava za Stojanovića in Mejača, ki ima težave s stegensko mišico. #MBvRU
0'
  Strateg gostov Jernej Javornik zaupa tem igralcem: Rozman, Klinar, Jahić, Džinić, Knezović, Babić, Radujko, Firer, Trifković, Stjepanović, Črnčič. #MBvRU
0'
  Glavni sodnik na tekmi bo Bojan Mertik. #MBvRU
0'
  V Mariboru je trenutno 3 stopinje Celzija. Igrišče ustrezno pripravljeno. #MBvRU
0'
  Moštvi prihajata na igrišče. #MBvRU
1'
3'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Nemanja Stjepanovič. Utrpel ga je Aleš Mertelj.
4'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Ivan Firer. Utrpel ga je Aleš Mertelj.
5'
  Streljal je Mario Babič, a mimo vrat.
5'
  Rudar ima udarec iz kota.
6'
  Gostje kažejo veliko željo. #MBvRU
7'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Denis Klinar. Utrpel ga je Sintayehu Sallalich.
9'
  Uvod brez priložnosti, igra na sredini igrišča.
9'
  Luka Zahovič v prepovedanem položaju.
12'
  Streljal je Sintayehu Sallalich, a mimo vrat. Izjemen prodor Izraelca. Z leve se je mimo Velenjčanov prebijal proti sredini kazenskega prostora in meril za las ob desni vratnici. #MBvRU
13'
  Streljal je Marcos Morales Tavares, a mimo vrat.
14'
  Nova priložnost za vijoličaste! Spet je prodrl Sallalich, tokrat po desni. Pred golom je s podajo našel Tavaresa, ki je udaril visoko čez vrata. #MBvRU
14'
18'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Aleksander Rajčevič. Utrpel ga je Mario Babič.
21'
  Po dveh priložnosti za Maribor zopet mirnejše obdobje.
21'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dalibor Radujko. Atraktiven udarec je brez težav ustavil Handanović.
22'
22'
  Streljal je Luka Zahovič, a mimo vrat. Brez nevarnosti za Rozmana.
23'
  GOOOL! Zadel je Marcos Morales Tavares!
24'
  Vodstvo za Maribor! Spet naveza Sallalich - Tavares. Prvi je prispeval izjemno natančno podajo z desne strani. Tavares jo je pred golom suvereno zabil v mrežo. #MBvRU
25'
  Tavares je dosegel že svoj 128. gol za Maribor.
25'
26'
26'
  GOOOL! Zadel je Luka Zahovič!
26'
  Mariborski pritisk se jim je obrestoval z drugim golom! Najprej je Tavares lepo podal Vršiču, ki je z leve ponudil krasno asistenco Zahoviću. Temu pred golom ni bilo težko zadeti. #MBvRU
28'
  Luka Zahović je spet prvi strelec vijoličastih v prvenstvu. Dal je že svoj deveti zadetek, Tavares je pri osmih.
30'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Ivan Firer. Utrpel ga je Soares Bordignon Arghus.
31'
  Streljal je Damjan Bohar, a mimo vrat. Bohar je ušel zanki Rudarjevih branilcev. Ni bilo prepovedanega položaja. Iz ugodne pozicije je streljal mimo desne vratnice. #MBvRU
32'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Nemanja Stjepanovič. Utrpel ga je Marcos Morales Tavares.
33'
  Trenutno velika mariborska prevlada.
33'
33'
34'
36'
  Streljal je Damjan Bohar, a mimo vrat.
36'
  Nova izjemna priložnost! Vršič je bil znova avtor odlične podaje v globino. Bohar je že obšel Rozmana, nato pa rahlo z desne zadel le zunanji del mreže. Imel je še kakšno drugo rešitev. #MBvRU
38'
  Sintayehu Sallalich v prepovedanem položaju.
39'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Mitja Viler. Utrpel ga je Damjan Trifkovič.
40'
  Streljal je Dalibor Radujko, a mimo vrat. Eden redkih velenjskih poskusov je zletel mimo desne vratnice. #MBvRU
45'
  Prvi polčas se izteka.
45+1'
45+1'
  Prepričljiva mariborska predstava v prvem polčasu. Nagrajeni so bili z dvema zadetkoma, rubrika z velenjskimi priložnostmi ostaja praktično prazna. #MBvRU
45+1'
  Menjava: iz igre Nemanja Stjepanovič, v igro Dragan Jelič.
46'
46'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Dragan Jelič. Utrpel ga je Sintayehu Sallalich.
49'
  Maribor nadaljuje napadalno.
51'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Damjan Trifkovič. Utrpel ga je Sintayehu Sallalich.
52'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dare Vršič.
53'
  Vratnica Vršiča! Opazil je, da stoji Rozman daleč iz svojega gola. Udaril je s približno 45-tih metrov in zadel levo vratnico. Rozman je bil brez moči. #MBvRU
56'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Ivan Knezovič. Utrpel ga je Luka Zahovič.
57'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Dalibor Radujko. Utrpel ga je Dare Vršič.
59'
60'
  Velika priložnost za Rudar! Firer je izjemno preigral Arghusa, podaje pred gol pa v zadetek ni spremenil Babić, ki je s šestih metrov streljal previsoko. #MBvRU
60'
  Streljal je Dare Vršič, a mimo vrat.
60'
  Priložnost še za Maribor! Domači so izvedli daljšo kombinacijo, Vršič je z roba kazenskega prostora udaril močno, a nenatančno. #MBvRU
64'
66'
  Menjava: iz igre Leon Črnčič, v igro Klemen Bolha.
66'
  Streljal je Sintayehu Sallalich, a mimo vrat. Še ena hitra akcija Sallalicha. Ob zaključku je bil sebičen, podaja bi bila najbrž boljša odločitev.
69'
69'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Damjan Bohar. Utrpel ga je Ivan Knezovič.
70'
  Menjava: iz igre Damjan Bohar, v igro Agim Ibraimi.
71'
73'
  Mariborski protinapad za povišanje vodstva! Sprva je bila v ospredju naveza Ibraimi - Zahović. Makedonski reprezentant je nato z desnico podal na drugo stran, kjer je žogo z glavo v mrežo pospravil Tavares. #MBvRU
74'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Mertelj. Utrpel ga je Dragan Jelič.
75'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Elvedin Džinič. Utrpel ga je Sintayehu Sallalich.
75'
  Elvedin Džinič je dobil rumeni karton.
75'
  Menjava: iz igre Luka Zahovič, v igro Jean-Philippe Mendy.
77'
78'
  Tekma v Ljudskem vrtu je bržkone odločena. Nogometaši v belih dresih se vseeno trudijo za vsaj častni zadetek.
78'
78'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Ivan Knezovič. Rahel udarec, Handanović brez problemov.
79'
  Streljal je Klemen Bolha, a mimo vrat.
80'
  Streljal je Jean-Philippe Mendy, a mimo vrat. V protinapadu je bil hitrejši in spretnejši od Knezovića, a tudi premalo natančen, ko se je znašel pred Rozmanom. Izjemna priložnost. #MBvRU
81'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Denis Klinar.
81'
  Menjava: iz igre Senad Jahič, v igro Aljaž Krefl.
82'
  GOOOL! Zadel je Dragan Jelič!
83'
  Znižanje rezultata!!! Firer je bil spet spreten na desni strani. Jeliću je namenil natančno podajo, ki jo je nekdanji član Maribora s pomočjo vratnice spremenil v zadetek. #MBvRU
83'
  Menjava: iz igre Marcos Morales Tavares, v igro David Biton.
85'
  Velenjčani se hudujejo. Zahtevajo najstrožjo kazen zaradi domnevnega Vilerjevega igranja z roko v kazenskem prostoru.
85'
  Streljal je Ivan Firer, a mimo vrat. Gostje v naletu. Nevaren poskus Firerja. #MBvRU
86'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je David Biton. Rozman odbija v kot. #MBvRU
86'
87'
  David Biton je dobil rumeni karton. Zaradi namernega igranja z roko.
89'
  Streljal je Denis Klinar, a mimo vrat.
90'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Robert Pušaver. Utrpel ga je Damjan Trifkovič.
90'
  Robert Pušaver je dobil rumeni karton.
90+1'
  Še tri minute sodniškega dodatka.
90+2'
  Streljal je Jean-Philippe Mendy, a mimo vrat.
90+3'
90+4'
  GOOOL! Zadel je Dragan Jelič! Še en zadetek Jelića! V zaključku tekme nezbrani Mariborčani so dopustili natančno podajo Babića z leve, nato pa še učinkovit udarec z glavo napadalca Rudarja. #MBvRU
90+4'
90+4'
  Zmaga Maribora v štajerskem obračunu. Občutno vodstvo treh golov je bilo dovolj, čeprav so vijoličasti proti koncu popustili in dovolili gostom dva zadetka. Pozdrav do prihodnjič!