20. krog |  Maribor, Ljudski vrt |  06.12.2014 ob 16.00  | Prenos: Planet

4 : 1

Kalcer Radomlje

Sodniki: Bukovec Miran (glavni sodnik), Smej Simon (1. pomoč), Anželj Borut (2. pomoč) , Mertik Bojan (4. sodnik)
Delegat: Kranjec Sandi
Št. gledalcev: 1200

Vijoličasti s štirimi goli tik za petami Domžal

Maribor - Kalcer Radomlje 4:1 (3:0)

* Stadion Ljudski vrt, gledalcev 1000, sodniki: Bukovec (Lendava), Smej (Fokovci) in Anželj (Tišina).
* Strelci: 1:0 Bohar (24.), 2:0 Tavares (26.), 3:0 Sallalich (32.), 4:0 Bohar (57.), 4:1 Zavrl (69.)
* Maribor: Handanović, Mejač (od 82. Stojanović), Šuler, Arghus, Viler, Sallalich (od 63. Ibraimi), Filipović, Vršič, Bohar, Tavares (od 74. Biton), Zahović.
* Kalcer Radomlje: Blaževič, Želko, Rems, Centrih, Balkovec, Zavrl, Zorc (od 74. Snoj), Jakovljević, Smrtnik (od 74. Vrhunc), Vuk (od 63. Gajič), Stoiljković.
* Rumeni kartoni: Filipović, Tavares, Arghus; Zorc, Centrih, Vuk.
* Rdeči karton: Centrih (77.).

Državni nogometni prvaki so imeli uspešno generalko pred sredinim spektaklom v Ljudskem vrtu, ko se bodo v ligi prvakov pomerili s Schalkejem. Jesenski del državnega prvenstva so končali z zmago nad zadnjeuvrščenim Kalcerjem in ob tekmi manj s tremi točkami zaostanka za vodilnimi Domžalami. Približno tisoč gledalcev je v deževnem in mrzlem vremenu spremljalo zanimivo tekmo in videlo kar pet golov. Lahko bi jih še več.

Visoka zmaga domačih ne odraža razmer na igrišču, čeprav je bilo domala vse odločeno že v prvih 45 minutah. Igralci so na spolzkem igrišču imeli veliko težav z obvladovanjem žoge, Radomljanom pa je lahko žal zapravljenih priložnosti, ki so si jih ustvarili v prvem polčasu. Že v sedmi minuti je sodnik Miran Bukovec po prekršku Marka Šulerja nad Dušanom Stoiljkovićem dosodil enajstmetrovko. Jani Zavrl je bil izvajalec najstrožje kazni, a je streljal tik mimo leve vratnice. V 20. minuti je Goran Vuk močno streljal z desne strani naravnost v Jasmina Handanovića.

Nato pa osem odločilnih minut tekme. V 24. minuti se je Sintayehu Sallalich odločil za strel s 25 metrov, Deni Blažević žoge ni ukrotil. Ta se je odbila do Damjana Boharja, ki jo je z desetih metrov poslal v mrežo. Podobna akcija je sledila dve minuti pozneje, le da se je žoga odbila do kapetana Marcosa Tavaresa, ki je znal žogo poslati v gol.

Pri tretjem zadetku je Tavares prodiral po levi strani, v kazenskem prostoru je našel Sallalicha. Ta je zadel levi spodnji kot. Ob izteku polčasa je Jure Balkovec izvedel prosti strel z desne strani, meril je proti golu, Handanović je žogo odbil do Marka Šulerja, ta pa jo je poslal poslal v kot.

V drugem polčasu je Damjan Bohar zadel še drugič na tekmi. Na levo stran mu je podal Tavares. Bohar je stekel proti vratom in po samostojnem prodoru povišal na 4:0. Gostje so le prišli do častnega zadetka. V 69. minuti je Balkovec podal v kazenski prostor, Zavrl pa je z glavo meril natančno v mrežo domačih. Od 77. minute dalje so gostje igrali z igralcem manj, saj je Matej Centrih po prekršku nad Luko Zahovićem prejel drugi rumeni karton.

V 80. minuti se je Agim Ibraimi odločil za strel z 20 metrov in zadel vratnico, Handanović pa je Luki Gajiču uspešno ubranil strel iz bližine. Tri minute pred koncem tekme je David Biton iz bližine nastreljal Blaževića.

Pred ekipama je zimski premor, Maribor bo v naslednjem krogu, predvidoma 21. februarja gostoval pri Olimpiji, Kalcer pa se bo doma pomeril z Rudarjem.