21. krog |  Ljubljana, ŠRC Stožice |  04.03.2015 ob 20.05

Olimpija Ljubljana

0 : 1

Sodniki: Jug Matej (glavni sodnik), Žunič Matej (1. pomoč), Vukan Robert (2. pomoč) , Bensa Uroš (4. sodnik) , Žnidaršič Andrej (5. sodnik) , Podgoršek Marko (6. sodnik)
1 Rdeči kartoni 0

0'
  Spoštovani, lep pozdrav iz Stožic, kjer bomo v 21. krogu spremljali derbi med Olimpijo in Mariborom. #OLvMB
0'
  To bo 22. prvenstveni dvoboj Ljubljančanov in Mariborčanov. Izplen obeh moštev je sledeč: 11 zmag so do danes vknjižili Mariborčani, dve Ljubljančani, osem srečanj pa se je končalo brez zmagovalca.
0'
  Zeleno-beli so se edinih dveh zmag veselili prav pred domačim občinstvom, medtem ko se vijoličasti lahko pohvalijo s štirimi "ljubljanskimi" zmagami.
0'
  Danes lahko pričakujemo izjemno zanimivo srečanje. Tako Olimpija kot Maribor sta namreč prejšnji konec tedna vknjižila visoki zmagi. Zeleno-beli so s 4:0 premagali Radomlje, medtem ko so vijoličasti s 5:1 odpravili Novogoričane.
0'
  Obe moštvi sta torej pred današnjih srečanjem pridobili potrebno samozavest, zato lahko upravičeno upamo na ponovitev predstave iz jesenskega dela prvenstva, ko sta demonstrirali vrhunski nogomet.
0'
  Ne ena ne druga ekipa ne skrivata ambicij po vseh treh točkah, večji vložek pa je prav gotovo na strani Olimpije, ki bi se v primeru ničle od vrha oddaljila za devet točk.
0'
  Omeniti velja, da se bosta danes pomerila dva najučinkovitejša napada. Mariborčani so mrežo nasprotnikov v tej sezoni prerešetali že 41-krat, medtem Ljubljančani zaostajajo za dva zadetka.
0'
  V obrambnih nalogah je učinkovitejša Olimpija, ki je prejela 16 golov. Mariborsko golovo črto je žoga prečkala 20-krat.
0'
  Zanimiv je tudi podatek o tržni vrednosti moštev (vir: transfermarkt). Moštvo iz Ljubljane je vredno cca. 6.575.000 EUR, medtem ko je vrednost dvanajstkratnih državnih prvakov več kot dvakrat višja. Znaša namreč cca. 15.575.000 EUR.
0'
  Posvetimo se sedaj srečanju, ki bo potekali na mokri zelenici in precej hladnem, vetrovnem vremenu.
0'
  Postava Olimpije: Šeliga, Fink, Mitrović, Žinko, Lazevski, Bajrić, Matić, Kapun, Zajc, Šporar in Henty. #OLvMB
0'
  Maribor: Handanović, Viler, Šuler, Rajčević, Stojanović, Filipović, Ndiaye, Ibraimi, Sallalich, Zahović in Volaš. #OLvMB
0'
  Domači strateg Karapetrovič nima pretiranih težav s kadrom, saj bo praktično pogrešal Božiča in Vukčeviča. Gostujoči trener Šimundža ne bo mogel računati na poškodovanega Vršiča in kaznovanega Mertlja.
0'
  Vsak trenutek na zelenici pričakujemo obe začetni postavi, saj se srečanje začne ob 20:05.
0'
  Nogometaši so že na zelenici in vsak trenutek lahko pričakujemo začetek 22. prvenstvenega derbija med Olimpijo Ljubljana in Mariborom.
1'
1'
  S sredine so začeli gostje.
3'
  Prva priložnost na srečanju za Olimpijo. S kakšnih 20 metrov je streljal Šporar, a mimo vrat.
6'
  Povsem na začetku srečanja, nekaj več pri žogi Ljubljančani, medtem ko Mariborčani čakajo na svoje priložnosti.
6'
  Prekršek je utrpel Welle Ndiaye .
7'
  Igra še naprej večinoma poteka na sredini oz. polovici Maribora.
9'
  Srečanje je začasno prekinjeno, saj Šporar potrebuje zdravniško pomoč.
9'
10'
  Napadalec Olimpije je zdaj odšepal z igrišča, srečanje se nadaljuje.
10'
  Dalibor Volaš v prepovedanem položaju.
12'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Luka Žinko. Utrpel ga je Sintayehu Sallalich.
12'
  Menjava: iz igre Andraž Šporar, v igro Aleksandar Rodič. To je prav gotovo velik hendikep za zeleno-bele, saj bodo srečanje nadaljevali brez najboljšega strelca.
13'
  Streljal je Agim Ibraimi, a mimo vrat.
14'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Aleksandar Rodič. Utrpel ga je Marko Šuler.
14'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Luka Zahovič.
15'
  Izvrstna kombinacija Rajčeviča in Volaša, ki je lepo sprejel dolgo podajo in oddal žogo v kazenski prostor, kjer je bil osamljen Zahovič, a je Šeliga dobro posredoval.
17'
  Luka Zahovič je imel res izvrstno priložnost, a je Šeliga pravočasno stekel iz vrat! #OLvMB
17'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Sintayehu Sallalich, zopet na mestu Šeliga!
18'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Luka Žinko. Utrpel ga je Željko Filipovič.
18'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Agim Ibraimi, Šeliga je posredoval s skrajnimi močmi!
18'
19'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Matic Fink. Utrpel ga je Sintayehu Sallalich.
20'
  Dvanajstkratni državni prvaki so prevzeli pobudo in predstavljajo vedno večjo nevarnost za vrata Olimpije.
21'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Luka Žinko. Utrpel ga je Dalibor Volaš.
22'
23'
  Maribor ima udarec iz kota po izvrstnem prodoru Stojanoviča.
25'
  Domiselna podaja Hentyja iz roba kazenskega prostora, a je bil na drugi vratnici nekoliko prepozen Zajc...
26'
  Strel v okvir vrat! Po podaji Bajriča se je na štiri oči s Handanovičem srečal Henty, a je iz tega dvoboja kot zmagovalec odšel vratar.
27'
  Prekršek je utrpel Agim Ibraimi .
27'
  Strel v okvir vrat! Z glavo je poizkusil Mitrovič, a je bil Handanovič na mestu.
29'
  Iz obrata je v kazenskem prostoru poizkusil Volaš, a za nekaj centimetrov mimo vrat!
31'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Petar Stojanovič. Utrpel ga je Aleksandar Lazevski.
32'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Miha Zajc. Utrpel ga je Željko Filipovič.
34'
  Strel v okvir vrat! Po podaji Zahoviča je zaključil Volaš, a ni zadel žoge kot bi si želel.
35'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Ezekiel Isoken Henty. Utrpel ga je Aleksander Rajčevič.
37'
39'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Nemanja Mitrovič. Utrpel ga je Dalibor Volaš.
40'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Petar Stojanovič. Utrpel ga je Miha Zajc.
40'
  Petar Stojanovič je dobil rumeni karton zaradi grobega prekrška nad Zajcem.
41'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Darijan Matič. Utrpel ga je Luka Zahovič.
41'
41'
42'
  GOOOL! Zadel je Welle Ndiaye! Po podaji iz kota je v prazno posredoval Šeliga, v gneči pa se je najbolje znašel Senegalec Ndiayje.
44'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Željko Filipovič. Utrpel ga je Darijan Matič.
44'
  Željko Filipovič je dobil rumeni karton.
45'
  Marko Šuler je dobil rumeni karton zaradi igranja z roko.
45+2'
45+2'
46'
46'
  Menjava: iz igre Luka Žinko, v igro Kruno Ivančič.
48'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Sintayehu Sallalich. Utrpel ga je Matic Fink.
48'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Darijan Matič. Utrpel ga je Željko Filipovič.
50'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Miha Zajc.
52'
  Streljal je Darijan Matič, a je Handanovič žogo zaustavil.
52'
  Po podaji Stojanoviča je streljal Sintayehu Sallalich, a preko vrat!
53'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Miha Zajc. Utrpel ga je Mitja Viler.
54'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Luka Zahovič. Utrpel ga je Kruno Ivančič.
54'
  Luka Zahovič je dobil rumeni karton.
55'
  Strel v okvir vrat! Po podaji Zajca z desne strani je z glavo poskusil Aleksandar Rodič!
56'
  Zdaj je žoga ušla Volašu, sicer bi se na štiri oči srečal s Šeligo!
57'
  Prekršek je utrpel Luka Zahovič .
58'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Sintayehu Sallalich. Utrpel ga je Darijan Matič.
61'
  Izvrstna priložnost za Stojanoviča, a je eden od branilcev Olimpije v zadnjem trenutku blokiral njegov strel.
61'
62'
  Po podaji Ibraimija iz kota je z glavo streljal Šuler, a mimo vrat.
65'
  Po podaji Matiča je s kakšnih 20 metrov močno sprožil Kapun, a žoga ni zadela cilja.
67'
  Streljal je Matic Fink, a mimo vrat.
71'
  Zdaj nekaj nepovezanosti v igri obeh moštev, ki jima ne gre očitati borbenosti.
72'
  Menjava: iz igre Luka Zahovič, v igro Marcos Morales Tavares.
72'
  Menjava: iz igre Dalibor Volaš, v igro Jean-Philippe Mendy.
73'
  Strateg Maribora je priložnost ponudil še dvema napadalcema in očitno se gostje niso povsem zadovoljili z minimalnim vodstvom.
74'
  Streljal je Mitja Viler, a mimo vrat.
76'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Agim Ibraimi. Utrpel ga je Aleksandar Lazevski.
77'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Welle Ndiaye. Utrpel ga je Nik Kapun.
78'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Kruno Ivančič. Utrpel ga je Sintayehu Sallalich.
82'
  V drugem delu spremljamo igro na sredini igrišča, nobena od ekip pa si v zadnjih minuta ni priigrala konkretnejše priložnosti.
82'
  Menjava: iz igre Ezekiel Isoken Henty, v igro Miran Burgič.
82'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Jean-Philippe Mendy. Malo dela za Šeligo.
83'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Jean-Philippe Mendy. Utrpel ga je Darijan Matič.
84'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Nik Kapun. Utrpel ga je Welle Ndiaye.
85'
Rdeči karton
  Nik Kapun dobil neposredni rdeči karton zaradi grobega starta od zadaj in mora z igrišča.
86'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Welle Ndiaye. Utrpel ga je Darijan Matič.
86'
  Welle Ndiaye je dobil rumeni karton.
87'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Miha Zajc. Navijači zahtevajo igro z roko Mariborčanov v kazenskem prostoru, vendar glavni sodnik Jug ni dosodil ničesar.
88'
  Menjava: iz igre Sintayehu Sallalich, v igro Damjan Bohar.
89'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Marcos Morales Tavares. Utrpel ga je Matic Fink.
89'
  Marcos Morales Tavares je dobil rumeni karton.
89'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Nemanja Mitrovič.
90'
90'
  Jean-Philippe Mendy v prepovedanem položaju.
90+1'
  Tri minute sodnikovega nadomestila igralnega časa.
90+2'
90+2'
  Strel v okvir vrat! Po domiselni podaji Boharja je v dolgi kot meril Ibraimi, a se je Šeliga izkazal s parado!