28. krog |  Velenje, Mest.štadion ob jezeru |  18.04.2015 ob 20.05  | Prenos: TV Slovenija 2

Rudar Velenje

2 : 0

Sodniki: Skomina Damir (glavni sodnik), Patarić Dejan (1. pomoč), Zupančič Primož (2. pomoč) , Pospeh Tomislav (4. sodnik) , Ponis Roberto (5. sodnik) , Perić Dragoslav (6. sodnik)
Delegat: Turk Janko
Št. gledalcev: 1100

Vodilni klonili v Velenju

Rudar Velenje - Maribor 2:0 (1:0)

* Stadion Ob jezeru, gledalcev 1100, sodniki: Skomina (Koper), Patarić (Izola) in Zupančič (Moravče).
* Strelca: 1:0 Babić (45.), 2:0 Knezović (72.).
* Rudar: Rozman, Klinar, Knezović, Kašnik, Krefl, Stjepanović (od 89. Saramati), Radujko, Bolha, Babić (od 77. Kocić), Jelić (od 82. Plesec), Firer.
* Maribor: Handanović, Stojanović, Rajčević, Arghus, Viler, Ibraimi, Mertelj, Dervišević, Vršič (od 70. Mendy), Tavares, Zahović (od 69. Volaš).
* Rumeni kartoni: Radujko, Klinar, Stjepanović, Knezović, Bolha; Arghus, Dervišević, Stojanović, Ibraimi.
* Rdeči karton: Rajčević (54.).

Čeprav so Velenjčani nastopili brez dveh standardnih mož, kaznovanih Elvedina Džinića in Damjana Trifkoviča, so poskrbeli za še bolj zanimivo dogajanje pri vrhu prvenstvene lestvice. Branilcem naslova, ki jim po porazu na prvi polfinalni pokalni tekmi proti Celju ta teden ne bo ostal v prav lepem spominu, so Velenjčani prizadejali peti poraz v sezoni, kar pomeni, da imajo vijoličasti štiri točke prednosti pred Domžalami in pet pred Celjem. Knapi, ki so dosegli svojo drugo spomladansko zmago, so na šestem mestu.

V uvodu prvega polčasa so bili konkretnejši gosti, ki so v 13. minuti žogo prek Marcosa Tavaresa poslali čez gol, v 19. minuti je velenjski vratar Matjaž Rozman dobil dvoboj z Agimom Ibraimijem, v 24. minuti pa je Mitja Viler zgrešil cilj. Velenjčani pa so vse bolj opozarjali nase, med drugim je Jasmin Handanović moral posredovati v 40. minuti po strelu z glavo Maria Babića.

Triindvajsetletni vezist Rudarja pa je pet minut pozneje znova pokazal, da je v dobri formi, z natančnim strelom z leve strani je žogo poslal čez Handanovića v mrežo za vodstvo z 1:0.

V drugem polčasu je znova prvi zagrozil Babić, a ni bil natančen s 15 metrov, zatem je na drugi strani Tavares streljal z glavo iz bližine, Rozman pa je bil na mestu. V 53. minuti je Ibraimi s prostega strela z 18 metrov meril malce premalo natančno, minuto zatem pa je glavni sodnik Damir Skomina branilcu Maribora Aleksandru Rajčeviću pokazal rdeči karton zaradi igranja z roko. Rajčević je bil zadnji igralec pred svojim vratarjem.

Knapi so številčno prednost unovčili v 72. minuti, ko se je v gneči pred vrati najbolje znašel branilec Ivan Knezović in žogo poslal v mrežo. Gosti so bili do konca tekme še najbližje zadetku v 85. minuti, najprej je poskus Daliborja Volaša blokiral Knezović, po kotu v naslednji akciji pa je Jean-Philippe Mendy s strelom z glavo zgrešil cilj.

Velenjčani bodo v 29. krogu v petek gostovali v Zavrču, Maribor pa pri Radomljah.