28. krog |  Velenje, Mest.štadion ob jezeru |  18.04.2015 ob 20.05  | Prenos: TV Slovenija 2

Rudar Velenje

2 : 0

Sodniki: Skomina Damir (glavni sodnik), Patarić Dejan (1. pomoč), Zupančič Primož (2. pomoč) , Pospeh Tomislav (4. sodnik) , Ponis Roberto (5. sodnik) , Perić Dragoslav (6. sodnik)
0 Rdeči kartoni 1

0'
  Spoštovani, lep pozdrav iz Velenja, kjer bomo spremljali srečanje 28. kroga med Rudarjem in Mariborom. #RUvMB
0'
  To bo že 67. obračun teh dveh klubov na prvoligaški sceni. V medsebojnih srečanjih so bistveno uspešnejši Mariborčani, ki do danes vknjižili 45 zmag. Enajstkrat ste moštvi remizirali, desetkrat pa so se treh točk veselili nogometaši iz Šaleške doline.
0'
  Od tega so Velenjčani Mariborčane pred domačim občinstvom premagali le šestkrat.
0'
  Kljub temu, da so vijoličasti v sredo izgubili pokalno srečanje proti Celju z 2:3, Velenjčane danes čaka težka naloga. Aktualni državni prvaki so v spomladanskem delu sezone razbremenjeni evropskih tekem in zasledovalce gledajo z vrha lestvice s štirimi točkami prednosti (trenutno so odigrali tekmo manj od Domžal, ki so danes premagale Gorico).
0'
  Trenerju Javorniki dodatne skrbi povzročata tudi kazni standardnih članov prve enajsterice Džiniča in Trifkoviča. Pred kratkim je bil poškodovan tudi steber obrambe Knezovič, ki pa danes že pomagal svojemu moštvu.
0'
  Strateg vijoličastih Šimundža danes ne bom mogel računati na usluge kaznovanega Boharja in poškodovanih Filipovića in Sallalicha.
0'
  V prejšnjem krogu so Velenjčani premagali Celjane, medtem ko so se Mariborčani veselili visoke zmage nad Luko Koprom.
0'
  Nogometaši so že na zelenici. Ob 20:05 pričakujemo začetek srečanja.
1'
1'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Denis Klinar. Utrpel ga je Agim Ibraimi.
4'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Amir Derviševič. Utrpel ga je Aljaž Krefl.
5'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Petar Stojanovič. Utrpel ga je Aljaž Krefl.
6'
  Rudar ima udarec iz kota.
7'
  Zankrat spremljamo povsem izenačeno srečanje, na katerem si nobena od ekip še ni priigrala resne priložnosti.
8'
  Agim Ibraimi v prepovedanem položaju.
9'
  Domiselna kombinacija Ibraimija in Zahoviča, ki v kazenskem prostoru ni prišel do zaključnega strela po posredovanju Knezoviča.
9'
10'
  Streljal je Marcos Morales Tavares, a mimo vrat.
11'
  Maribor ima udarec iz kota.
11'
13'
  Tekma je prekinjena, Stojanovič je nerodno padel in potrebuje zdravniško pomoč.
14'
  Po prodoru Vršiča je v kazenskem prostoru do žoge prišel Tavares, a je njegov močan strel končal preko vrat!
15'
  Prekršek je utrpel Mario Babič .
17'
  Streljal je Luka Zahovič, a mimo vrat.
17'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Ivan Firer. Utrpel ga je Petar Stojanovič.
18'
  Bolha, je sprožil s precejšnje oddaljenosti, a mimo leve vratnice Handanoviča.
19'
  Izvrsten protinapad Maribora je v kazenskem prostoru zaključil Ibraimi, a je Rozman njegov strel ubranil!
21'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dare Vršič, Rozman na mestu.
24'
  Streljal je Mitja Viler, a mimo vrat.
25'
  Mariborčani imajo pobudo in si ustvarjajo priložnosti, a jim manjka kakovostnejši zaključek.
25'
  Streljal je Ivan Firer, a mimo vrat.
26'
28'
29'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Dalibor Radujko. Utrpel ga je Jasmin Handanovič.
29'
  Dalibor Radujko je dobil rumeni karton.
31'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Nemanja Stjepanovič. Utrpel ga je Marcos Morales Tavares.
32'
32'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Soares Bordignon Arghus. Utrpel ga je Dragan Jelič.
33'
  Soares Bordignon Arghus je dobil rumeni karton.
34'
  Petar Stojanovič v prepovedanem položaju.
37'
  Državni prvaki so še naprej boljši nasprotnik, vendar jim ne uspe sestaviti dobrega strela proti vratom Rozmana. Na drugi strani Velenjčani čakajo na priložnosti iz protinapadov.
37'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Amir Derviševič. Utrpel ga je Ivan Firer.
37'
  Amir Derviševič je dobil rumeni karton.
38'
  Klinar je izvrstno sprožil iz prostega strela a je žoga končala nekaj centimetrov mimo leve vratnice!
39'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Dare Vršič. Utrpel ga je Aljaž Krefl.
40'
  Po podaji Krefla je z glavo poizkusil Bolha, a je Handanovič njegov strel ubranil.
40'
41'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dalibor Radujko.
42'
42'
  Petar Stojanovič je dobil rumeni karton.
43'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Mertelj. Utrpel ga je Dalibor Radujko.
45'
  Streljal je Dalibor Radujko, a mimo vrat.
45'
45'
  GOOOL! Zadel je Mario Babič! Najprej je nakazal podajo in iz igre vrgel Rajčeviča, nato pa počistil pajčevino med desno vratnico in prečko!
45+2'
46'
48'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Denis Klinar. Utrpel ga je Dare Vršič.
48'
  Denis Klinar je dobil rumeni karton.
50'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Aljaž Krefl. Utrpel ga je Aleš Mertelj.
50'
  Po lepi kombinaciji pred kazenskim prostorom je streljal Babič, a tokrat ni bil tako natančen kot pri zadetku.
51'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Marcos Morales Tavares in pošteno ogrel dlani Rozmana.
52'
  Z razdalje je streljal Ibraimi, a za las mimo vrat.
55'
Rdeči karton
  Aleksander Rajčevič dobil neposredni rdeči karton, ker je kot zadnji obrambni igralec igral z roko, in mora z igrišča.
56'
56'
  Streljal je Dragan Jelič, a mimo vrat.
58'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Nemanja Stjepanovič. Utrpel ga je Agim Ibraimi.
58'
  Nemanja Stjepanovič je dobil rumeni karton.
61'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Dare Vršič. Utrpel ga je David Kašnik.
62'
  Streljal je Denis Klinar, a mimo vrat.
63'
64'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Denis Klinar. Utrpel ga je Marcos Morales Tavares.
67'
  Z igralcem več na igrišču so Velenjčani še bolj samozavestni. V zadnjih minutah imajo več od igre.
69'
  Lepa kombinacija gostov. V kazenski prostor se je odkril Zahovič, ki pa na štiri oči ni premagal Romana.
69'
  Menjava: iz igre Luka Zahovič, v igro Dalibor Volaš.
70'
  Menjava: iz igre Dare Vršič, v igro Jean-Philippe Mendy.
70'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Mario Babič.
71'
  Prekršek je utrpel Klemen Bolha .
72'
  GOOOL! Zadel je Ivan Knezovič, ki se je najbolje znašel v gneči kazenskega prostora Maribora in povišal vodstvo.
74'
  Streljal je Mario Babič, a mimo vrat.
75'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Marcos Morales Tavares.
76'
  Jean-Philippe Mendy v prepovedanem položaju.
76'
  Menjava: iz igre Mario Babič, v igro Milan Kocič.
77'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Agim Ibraimi. Utrpel ga je Dalibor Radujko.
78'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Denis Klinar.
79'
79'
81'
  Streljal je Denis Klinar, a povsem mimo vrat.
82'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Ivan Knezovič. Utrpel ga je Agim Ibraimi.
82'
  Ivan Knezovič je dobil rumeni karton.
82'
  Soares Bordignon Arghus v prepovedanem položaju.
82'
  Menjava: iz igre Dragan Jelič, v igro Nejc Plesec.
84'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Agim Ibraimi. Utrpel ga je Ivan Firer.
84'
  Agim Ibraimi je dobil rumeni karton.
86'
  Streljal je Dalibor Volaš, a mimo vrat.
86'
87'
  Mariborčani v zadnjih minutah pritiskajo, vendar ne najdejo poti do gola.
88'
  Zdaj je tekma prekinjena, Stjepanovič potrebuje zdravniško pomoč.
89'
  Streljal je Jean-Philippe Mendy, a mimo vrat.
89'
  Streljal je Milan Kocič, a mimo vrat.
90'
  Menjava: iz igre Nemanja Stjepanovič, v igro Enis Saramati.
90+1'
90+1'
  Tri minute sodnikovega nadomestila igralnega časa.
90+2'
  Klinar je zapravil 100-odstotno priložnost in z desne strani zadel zunanji del male mrežice.
90+3'
  Streljal je Enis Saramati, a mimo vrat.
90+3'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Klemen Bolha. Utrpel ga je Agim Ibraimi.