5. krog |  Celje, Arena Petrol |  16.08.2014 ob 17.00  | Prenos: Planet

3 : 1

Sodniki: Skomina Damir (glavni sodnik), Vukan Robert (1. pomoč), Praprotnik Jure (2. pomoč) , Vidali Manuel (4. sodnik) , Ponis Roberto (5. sodnik) , Obrenović Rade (6. sodnik)
Delegat: Roglič Leopold
Št. gledalcev: 3000

Maribor naletel na celjsko mino

Celje - Maribor 3:1 (2:0)

* Stadion Arena Petrol, gledalcev 3000, sodniki: Skomina (Koper), Vukan (Gornja Radgona) in Praprotnik (Ljubljana).
* Strelci: 1:0 Klemenčič (3.), 2:0 Sunny Omoregie (26.), 3:0 Bajde (54.), 3:1 Vrhovec (86./avtogol).
* Celje: Kotnik, Klemenčič, Krajcer, Žitko, Vidmajer, Vrhovec, Miškić, Ahmedi (od 69. Djermanović), Verbič, Bajde (od 71. Žurej), Sunny Omoregie (od 83. Gobec).
* Maribor: Handanović, Stojanović (od 46. Viler), Rajčević, Vuklišević, Mejač, Ibraimi, Mertelj, Filipović, Bohar (od 40. Vršič), Tavares, Fajić (od 46. Mendy).
* Rumena kartona: Žitko; Filipović.
* Rdeč karton: Filipović (31.).

Celjski nogometaši so kljub temu, da so na Areni Petrol (na kateri je bilo tokrat približno 3000 ljudi) gostili državne prvake iz Maribora, podaljšali niz zmag na tri. Celjani so s poletno igro povzročali precej težav mariborski obrambi, ki je v prve pol ure kar dvakrat klonila, ob tem pa tekmecem "dovolila" še kar nekaj lepih priložnosti, vratar Matic Kotnik pa je bil nepremostljiva ovira za mariborski napad, ki si je sicer priigral številne lepe priložnosti.

Da so domači prišli še korak bližje velikemu skalpu, je poskrbel še mariborski vezist Željko Filipović, ki je že po pol ure moral zapustiti igrišče. Tudi v drugem polčasu so gledalci videli dinamično predstavo, v kateri pa so morali gosti na koncu čestitati domačinom, ki so Mariboru prizadejali prvi poraz v tem prvenstvu.

Celjani so povedli že v tretji minuti. Po kotu z desne strani se je žoga odbila do Tilna Klemenčiča, ki je s približno 20 metrov z diagonalnim lobom malce z desne strani ugnal Jasmina Handanovića. Pet minut pozneje se je po napaki celjske obrambe sam pred Maticem Kotnikom znašel Nusmir Fajić, a mu precej z desne strani žoge ni uspelo poslati mimo celjskega čuvaja mreže.

Mariborčani so nato postajali vse nevarnejši, med drugim je Marko Krajcer iz bližine po podaji Damjana Boharja skorajda premagal lastnega vratarja, ki je obranil tudi strel Boharja v 17. minuti. Kotnik se je izkazal tudi v 24. minuti po dobrem strelu Agima Ibraimija od daleč, le nekaj trenutkov pozneje pa je ustavil še poskus Marcosa Tavaresa iz bližine.

Kljub vsem poskusom Maribora so Celjani v 26. minuti povedli že z 2:0. Sunny Omoregie je v kazenskem prostoru prišel do strela, prvega je Handanović ustavil, odbita žoga pa se je spet znašla pri celjskem napadalcu, ki jo je v drugo le poslal v mrežo. Kmalu po tem zadetku je na drugi strani Kotnik dobil nov dvoboj s Tavaresom, v 30. minuti pa so domači znova izigrali nezanesljivo mariborsko obrambo, nov zadetek po strelu Gregorja Bajdeta pa je preprečil Handanović.

V 31. minuti so gosti doživeli nov šok, Željko Filipović je namreč zaradi prekrška nad Blažem Vrhovcem dobil drugi rumeni karton in moral z igrišča. Vijolični so kljub temu v 39. minuti prišli do nove lepe priložnosti, z glavo je iz bližine poskusil Ibraimi, spet pa je bil na mestu Kotnik. Tik pred koncem polčasa bi lahko Celjani povedli že s 3:0, a je po lepi podaji Valona Ahmedija Bajde iz bližine žogo poslal čez gol.

V drugem polčasu je Kotnik nadaljeval z dobrimi posredovanji, najprej je ustavil poskus z glavo rezervista Jean-Philippa Mendyja. Celjani so kmalu povišali na 3:0, potem ko je protinapad učinkovito z roba kazenskega prostora zaključil Bajde. V 63. minuti je Kotnik znova posredoval po poskusu Aleksandra Rajčevića, sledilo je še nekaj poskusov na obeh straneh, v 86. minuti pa je Vrhovec dosegel avtogol, potem ko je z glavo žogo poslal v lastno mrežo po kotu Dareta Vršiča.

Celjani bodo v 6. krogu prihodnjo nedeljo gostovali v Domžalah pri Radomljah, Mariborčani pa bodo dan prej gostili Zavrč.