6. krog |  Maribor, Ljudski vrt |  23.08.2014 ob 20.00

3 : 0

Zavrč

Sodniki: Obrenović Rade (glavni sodnik), Vidali Manuel (1. pomoč), Povšnar Dejan (2. pomoč) , Balažič Dejan (4. sodnik)
0 Rumeni kartoni 2

0'
  Dragi ljubitelji nogometa, lepo pozdravljeni iz Ljudskega vrta, kjer se bosta v štajerskem derbiju pomerili ekipi Maribora in Zavrča.
0'
  Vijoličasti se v tekmo podajajo polni vtisov s sredinega evropskega obračuna s škotskim Celtikom. V mariborskem taboru sicer trdijo, da so misli povsem osredotočene k današnjemu tekmecu, a že pogled na spremenjeno začetno enjasterico aktualnih prvakov razkriva, da misli trenerja Šimundže vendarle bežijo v Glasgow.
0'
  Mariborčani so v tem obdobju gotovo ranljivejši kot sicer. To je minuli konec tedna še kako izrabilo moštvo Celja, ki je kar nekoliko presenetljivo visoko s 3:1 slavilo pred domačimi gledalci. Dva zaporedna poraza v domačem prvenstvu pa nikakor ne bi predstavljala spodbudne popotnice pred povratnim obračunom s škotskim prvakom Celticom. Precej bi se tudi poslabšal položaj na prvenstveni razpredelnici domačega prvenstva, kar bi v mariborsko slačilnico gotovo vneslo še dodaten nemir.
0'
  Dovolj skrbi povzroča neučinkovitost ključnih napadalcev, ki nikakor ne najdejo prave forme. Doslej se je še najbolj izkazal mladi Zahovič (ta bo danes pričel od prve minute), ki je z dvema zadetkoma tudi najboljši strelec ekipe.
0'
  Soigralcem zaradi kazni ne bo mogel pomagati Željko Filipovič, med tem ko so ostali fantje na razpolago domačemu strategu.
0'
  Da evroligaša ne čaka nič kaj lahka naloga, zgovorno priča podatek, da nogometaši Zavrča, kljub številnim kadrovskim spremembam, tudi v letošnji sezoni zasedajo najvišja mesta v domačem prvenstvu. Trenutno z dvanajstimi točkami na petih prvenstvenih tekmah držijo visoko drugo mesto, medtem ko so Mariborčani s tremi točkami manj na petem. A je k temu potrebno dodati, da imajo vijoličasti odigrano tekmo manj.
0'
  Mlado moštvo Haložanov je v sredo uspešno preskočilo še prvo pokalno prepreko, ko so z 2:0 odpravili Jadran iz Dekanov.
0'
  Omeniti še velja, da sta Zavrčane v tem času okrepila še Đani Laser in Jure Srnec, v kadru za današnjo tekmo pa se je znašel zgolj slednji.
0'
  Pa poglejmo še za kakšni enajsterici sta se odločila trenerja.
0'
  Maribor: Handanovič, Viler, Šuler, Rajčevič, Stojanovič, Bohar, Vršič, Mertelj, Sallalich, Zahovič, Mendy. #MBvZA
0'
  Zavrč: Ranilovič, Roškar, Kristič, Datkovič, Dedič, Kelenc, Cvek, Šafarič, Težak, Matjašič, Kresinger. #MBvZA
0'
  Za tolmačenje pravil bo skrbel glavni sodnik Rade Obrenovič ob pomoči Manuela Vidalija, Dejana Povšnarja ter Dejana Balažiča.
0'
  Nogometašem bo delo oteževalo razmočeno igrišče, saj v Mariboru že ves dan dežuje.
0'
  Nogometaši obeh ekip so že na zelenici...
1'
1'
  Danes je na tribunah precej več prostih mest, kot na sredini tekmi s Celticom.
3'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Toni Datkovič. Utrpel ga je Sintayehu Sallalich.
3'
  Po izvrstni podaji Kresingerja se je Doris Kelenc sam znašel pred vratarjem Handanovičem, kateri je iz dvoboja odšel kot zmagovalec.
5'
  Streljal je Mitja Viler, a mimo vrat.
6'
  Karlo Težak v prepovedanem položaju.
8'
  GOOOL! Izjemen prodor Sallalicha po desni strani, kjer se je vmes poigral še z gostujočimi branilci, nato pa lepo podal do Damjana Boharja, ki je pravtako izvrstno zaključil ter povedel domače v vodstvo!
11'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Jean-Philippe Mendy. Utrpel ga je Toni Datkovič.
14'
  GOOOL! Izjemno natančno podajo Vršiča je na "drugi vratnici" počakal Zahovič, ki je z drsečim štartom žogo preusmeril čez golovo črto.
16'
  Tokrat se je še z asistenco izkazal Zahovič, Bohar pa je meril mimo vrat.
19'
  Tokrat se je iz precejšnje razdalje nenadoma za strel odločil Lovro Cvek, žoga pa je za malo zgrešila cilj.
20'
  Streljal je Mitja Viler, žoga pa je za malo zletela mimo leve vratnice vratarja Raniloviča.
22'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Toni Datkovič. Utrpel ga je Jean-Philippe Mendy.
22'
  Mariborčani pa še kar ne popuščajo. Mendy se je na desni strani lepo otresel svojega "čuvaja", lepo podal do Sallalicha, ki je sprožil, vratar Ranilovič pa se je izkazal z obrambo.
22'
24'
24'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Jean-Philippe Mendy. Utrpel ga je Marko Ranilovič.
26'
  Znova odličen prodor po desni strani, tokrat Stojanoviča, vendar je njegova podaja bila premočna za osamljenega Boharja.
27'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Damjan Bohar. Utrpel ga je Dino Kresinger.
28'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Jure Matjašič. Utrpel ga je Luka Zahovič.
28'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Sintayehu Sallalich. Utrpel ga je Lovro Cvek.
29'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Dare Vršič. Utrpel ga je Karlo Težak.
30'
  Streljal je Dare Vršič, a mimo vrat.
31'
  Streljal je Dino Kresinger, a mimo vrat.
32'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Petar Stojanovič. Utrpel ga je Karlo Težak.
32'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Jure Matjašič, Handanovič na pravem mestu.
33'
  Doris Kelenc v prepovedanem položaju.
34'
  Zavrč ima udarec iz kota.
35'
  Z roba kazenskega prostora je streljal Dino Kresinger, a visoko preko vrat.
36'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Mertelj. Utrpel ga je Jure Matjašič.
37'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Roškar. Utrpel ga je Mitja Viler.
40'
  Visok ritem igre se je vendarle nekoliko polegel...
42'
  Tokrat so znova zapretili gostje, potem ko je Kelenc z globinsko žogo našel Matjašiča, ki v neposrednem soočenju s Handanovičem ni uspel zadeti. Novo odlično posredovanje domačega vratarja!
44'
45+1'
  Še dve minuti sodniškega dodatka.
45+3'
45+3'
  Kljub temu, da so si Zavrčani prvi priigrali resno priložnost za zadetek, so vijoličasti v nadaljevanju uprizorili izjemen pritisk na gostujoča vrata, iz katerega so jo gostje z "le" dvema prejetima zadetkoma še dobro odnesli. Odličen prvi polčas v Ljudskem vrtu, za katerega pa niso zaslužni zgolj domačini. S hrabro igro in dvema nevarnima priložnostima so svoje prispevali tudi Zavrčani!
46'
47'
  Trenerja po menjavah še nista posegla.
49'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Nikola Šafarič, Handanovič žogo odbija nazaj v polje.
54'
  Streljal je Petar Stojanovič, a preko vrat.
54'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Mertelj. Utrpel ga je Doris Kelenc.
56'
  Žal tekmo še naprej spremlja precejšnje deževje.
58'
  Pri gostih se za vstop v igro pripravlja Dugolin.
58'
  Menjava: iz igre Nenad Dedič, v igro Andrej Dugolin.
60'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Jure Matjašič, Handanovič brez težav lovi.
61'
63'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Jean-Philippe Mendy. Utrpel ga je Lovro Cvek.
63'
  Streljal je Nikola Šafarič, a za malo mimo desne vratnice.
64'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Jure Matjašič. Utrpel ga je Petar Stojanovič.
66'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Doris Kelenc. Utrpel ga je Mitja Viler.
67'
  Mariborčani so se kot kaže zadovoljili z rezultatom in že nekoliko štedijo moči za torkov evropski obračun. Blažjo pobudo tako prevzemajo gostje.
67'
  Dino Kresinger v prepovedanem položaju.
68'
  Damjan Bohar si je na robu kazenskega prostora lepo pripravil prostor za strel, a je meril naravnost v vratarja Raniloviča.
68'
68'
  Menjava: iz igre Damjan Bohar, v igro Aleš Mejač.
69'
70'
72'
  Menjava: iz igre Doris Kelenc, v igro Ivan Antolek.
74'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Petar Stojanovič. Utrpel ga je Jure Matjašič.
75'
75'
  GOOOL! Po podaji Vilerja iz kota, je najvišje skočil Jean-Philippe Mendy ter z glavo matiral nemočnega Raniloviča!
77'
  Lovro Cvek je dobil rumeni karton.
77'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Lovro Cvek. Utrpel ga je Aleš Mertelj.
80'
  Obetavna priložnost za Zahoviča, a je želel preveč...
80'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Roškar. Utrpel ga je Dare Vršič.
80'
  Menjava: iz igre Karlo Težak, v igro Robert Brdar.
80'
  Menjava: iz igre Jean-Philippe Mendy, v igro Marcos Morales Tavares.
82'
  Iz obrata je straljal Marcos Morales Tavares, a so mu v blok še pravočasno stopili branilci Zavrča.
82'
83'
86'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Dare Vršič. Utrpel ga je Lovro Cvek.
87'
  Menjava: iz igre Dare Vršič, v igro Welle Ndiaye.
87'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Luka Zahovič. Utrpel ga je Marko Roškar.
87'
90'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Matija Kristič. Utrpel ga je Welle Ndiaye.
90+1'
  Še tri minute podaljška.
90+1'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Roškar. Utrpel ga je Welle Ndiaye.
90+1'
  Marko Roškar je dobil rumeni karton.
90+2'
  Z glavo je streljal Marcos Morales Tavares, a malo preko vrat.
90+3'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Lovro Cvek. Utrpel ga je Marcos Morales Tavares.
90+3'
90+4'
  Streljal je Welle Ndiaye, a mimo vrat.
90+4'
90+4'
  V drugem polčasu je ritem vendarle nekoliko padel, a je kljub temu ostal na zavidljivi ravni. Mariborčani so s pametno igro kontrolirali potek tekme, ob tem pa štedili moči za torkov spopad s Celticom. Vsekakor odlična nogometna predstava!