31. krog |  Nova Gorica, Športni park |  02.05.2015 ob 17.00

1 : 1

Sodniki: Perić Dragoslav (glavni sodnik), Praprotnik Jure (1. pomoč), Kovačič Andraž (2. pomoč) , Tošeski Boris (4. sodnik)
1 Rdeči kartoni 0

0'
  Lep pozdrav iz Športnega parka, kjer se bosta pomerili najtrofejnejši slovenski ekipi. #GOvMB
0'
  Gorica ima štiri državne naslove, tri pokalne in en naslov zmagovalca superpokala, Maribor ima 12 državnih lovorik, osem pokalnih in štiri zmage v superpokalu.
0'
  Gorica je na 8. mestu, ima 7 zmag, 6 remijev in 17 porazov ter gol razliko 29:41. GOvMB
0'
  Maribor je na 1. mestu z bilanco: 20-5-5 in z gol razliko 62:28. #GOvMB
0'
  Tudi na lestvici domačih tekem je Gorica na 8. mestu (5-3-7, gol razlika 19:17), Maribor je na lestvici gostovanj na 2. mestu (9-3-3, gol razlika 23:11).
0'
  Ekipi bosta odigrali 81. medsebojno tekmo. Gorica ima 22 zmag, Maribor 45, z remijem se je končalo 13 tekem. Gol razlika je 94:150.
0'
  V prvi ligi ni ekip, ki bi odigrale toliko medsebojnih tekem kot Gorica in Maribor. #GOvMB
0'
  Ekipi sta odigrali tudi 7 pokalnih tekem z razmerjem 3-1-3 in z gol razliko 8:9 v korist Gorice. #GOvMB
0'
  V Športnem parku imata obe ekipi 15 zmag, 8 je remijev, gol razlika 56:62. #GOvMB
0'
  Maribor je dobil vse tri letošnje medsebojne tekme s skupnim izidom 9:2. Zmagal je tudi na avgustovski tekmi za superpokal.
0'
  Maribor ima proti Gorici šest zaporednih zmag, zadnjo točko je Gorica osvojila avgusta predlani, ko je bilo 1:1 v Ljudskem vrtu.
0'
  Tudi zadnja zmaga Gorice izhaja iz Ljudskega vrta; marca 2011 je bilo 1:2 (Berič; Rakušček, Vicente).
0'
  Zadnja zmaga Gorice v Športnem parku pa je stara že šest let: 20. maja 2009 je bilo 3:0 (Velikonja 2x, Demirovič).
0'
  Gorica je osmo mesto po 11. krogu izgubila samo enkrat, Maribor se je na 1. mesto prvič prebil v 22. krogu.
0'
  Gorica je dve točki pred krko, Maribor ima na 1. mestu sedem točk več od Celja, na voljo jih še še 18. #GOvMB
0'
  Gorica bo nastopila brez kaznovanega Aleksandra Caputa, Maribor brez Petra Stojanovića.
0'
  Maribor: Handanović, Šuler, Mejač, Zahović, Mendy, Dervišević, Vršič, Rajčević, Viler, Bohar, Mertelj. #GOvMB
0'
  Gorica: Sorčan, Vetrih, Širok, Majcen, Žigon, Napoli, Džuzdanović, Jogan, Pasqualini, Johnson, Slivka. #GOvMB
0'
  Luka Majcen je s sedmimi zadetki prvi strelec Gorice, Tavares s petnajstimi prvi strelec lige. #GOvMB
0'
  Glavni sodnik bo Dragoslav Perić iz Kranja, ki bo letos sodil peto tekmo, skupaj v 1. ligi 55.
0'
  Na goriškem je oblačno s temperaturo 18º. #GOvMB
1'
3'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Luka Zahovič.
3'
4'
  Sorčan je zapustil gol, Zahovič je odbito žogo poslal preko njega, z golove črte jo je odbil Jogan. #GOvMB
6'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Mejač. Utrpel ga je Dejan Žigon.
7'
9'
  GOOOL! Zadel je Aleš Mertelj!
10'
  Po povratni podaji Zahoviča je z 22 metrov z močnim strelom levi zgornji kot zadel Mertelj. Evrogol! #GOvMB
11'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Mitja Viler. Utrpel ga je Simone Napoli.
11'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dejan Žigon.
12'
  Odlična priložnost Gorice in strel Žigona ter obramba Handanovića, odbito žogo je nato preko gola poslal Džuzdanovič.
13'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Jean-Philippe Mendy. Utrpel ga je Alen Jogan.
16'
Rdeči karton
  Matija Širok dobil neposredni rdeči karton in mora z igrišča.
16'
  Širok je podrl Mendyja v prodoru in si prislužil rdeči karton. #GOvMB
18'
19'
  Luka Zahovič v prepovedanem položaju.
21'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Jean-Philippe Mendy. Utrpel ga je Amel Džuzdanovič.
22'
  Jean-Philippe Mendy je dobil rumeni karton.
24'
  Jean-Philippe Mendy v prepovedanem položaju.
26'
26'
27'
  Mejač je podal z desne, Zahovič je sprožil iz prve, Sorčan je žogo izbil v kot.
27'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Aleksander Rajčevič. Utrpel ga je Alen Jogan.
29'
  Streljal je Aleš Mertelj, a mimo vrat.
30'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dare Vršič.
31'
32'
33'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Amir Derviševič. Utrpel ga je Amel Džuzdanovič.
34'
  Gorica ima udarec iz kota.
34'
35'
37'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Lorenzo Pasqualini. Utrpel ga je Damjan Bohar.
37'
  Lorenzo Pasqualini je dobil rumeni karton.
38'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Žigon. Utrpel ga je Dare Vršič.
39'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Amir Derviševič.
39'
  Po podaji Vilerja je Derviševič sprožil z okrog 10 metrov in zadel prečnik. #GOvMB
40'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Mertelj. Utrpel ga je Luka Majcen.
41'
  Streljal je Mitja Viler, a mimo vrat.
42'
43'
44'
  Streljal je Jean-Philippe Mendy, a mimo vrat.
45'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Luka Majcen.
45+1'
  1 min. sodniškega dodatka.
45+1'
45+1'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Aleš Mejač.
45+2'
  Najprej Zahovič, nato še Mejač od blizu, obakrat je bil Sorčan na mestu.
45+2'
45+2'
  Maribor je z eurogolom Mertlja poskrbel za prednost, Goričani pa brez možnosti tudi zaradi izključitve Široka. #GOvMB
45+2'
  Menjava: iz igre Amel Džuzdanovič, v igro Matteo Boccaccini.
45+2'
  Menjava: iz igre Marko Šuler, v igro Dalibor Volaš.
46'
47'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Marshal Mfon Johnson. Utrpel ga je Aleš Mertelj.
47'
  Marshal Mfon Johnson je dobil rumeni karton.
48'
50'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Vykintas Slivka. Utrpel ga je Jean-Philippe Mendy.
50'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Jean-Philippe Mendy. Utrpel ga je Matteo Boccaccini.
52'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Jean-Philippe Mendy.
53'
53'
54'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Dalibor Volaš. Utrpel ga je Simone Napoli.
56'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Luka Majcen. Utrpel ga je Aleš Mertelj.
60'
60'
  Bohar s povratno podajo Mendyju, ta je s šestih metrov zadel prečnik. #GOvMB
62'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Damjan Bohar. Utrpel ga je Lorenzo Pasqualini.
62'
  Menjava: iz igre Luka Majcen, v igro Blessing Chibuike Eleke.
62'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Simone Napoli. Utrpel ga je Jean-Philippe Mendy.
65'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Simone Napoli. Utrpel ga je Luka Zahovič.
65'
  Simone Napoli je dobil rumeni karton.
65'
  Menjava: iz igre Damjan Bohar, v igro Sintayehu Sallalich.
67'
  Streljal je Blessing Chibuike Eleke, a mimo vrat.
69'
70'
71'
  Blessing Chibuike Eleke v prepovedanem položaju.
73'
  Mitja Viler v prepovedanem položaju.
73'
  Dare Vršič je dobil rumeni karton.
74'
  Vršič je želel priigrati najstrožjo kazen.
74'
  GOOOL! Zadel je Blessing Chibuike Eleke!
75'
  Po globinski žogi Žigona, je Eleke prehitel mariborsko obrambo in matiral Handanovića. 1:1. #GOvMB
76'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Žigon. Utrpel ga je Amir Derviševič.
76'
  Menjava: iz igre Jean-Philippe Mendy, v igro Marcos Morales Tavares.
78'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Marcos Morales Tavares. Utrpel ga je Gregor Sorčan.
78'
  Dejan Žigon v prepovedanem položaju.
82'
84'
  Streljal je Luka Zahovič, a mimo vrat.
85'
  Po ostrem predložku Volaša, je v padcu Zahovič s petih metrov sprožil preko gola. #GOvMB
87'
  Menjava: iz igre Vykintas Slivka, v igro Giuseppe Ruggiero.
90'
90'
90+1'
  4 min sodniškega dodatka.
90+1'
  Marcos Morales Tavares v prepovedanem položaju.
90+2'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Sintayehu Sallalich. Utrpel ga je Marshal Mfon Johnson.
90+3'
  Gregor Sorčan je dobil rumeni karton.
90+4'
90+5'
90+5'
  Maribor je imel vse v svojih rokah, a je Gorica izkrostilla eno njihovo napako in zadela za 1:1. #GOvMB