33. krog |  Zavrč, Športni park Zavrč |  09.05.2015 ob 20.00

Zavrč

1 : 3

Sodniki: Balažič Dejan (glavni sodnik), Rojko Gregor (1. pomoč), Podobnik Mitja (2. pomoč) , Tošeski Boris (4. sodnik)
3 Rumeni kartoni 2

0'
  Dragi ljubitelji nogometa, lepo pozdravljeni iz završkega športnega parka, kjer se bosta ob 20. uri med seboj pomerili ekipi Zavrča ter Maribora.
0'
  Pričakovati je pravi nogometni praznik, saj so tekme omenjenih tekmecev zmeraj lepo obiskane in prav nič ne kaže, da bi danes bilo kaj drugače. Tukajšnja nova tribuna je že dobro uro pred pričetkom lepo zapolnjena.
0'
  Domači nogometaši so trdno odločeni obraniti trenutno peto mesto na prvenstveni razpredelnici. To so dokazali tudi v minulem krogu, ko so se po preobratu znebili neposrednega konkurenta iz Kopra. Sedaj jih ogrožajo le še Velenjčani, ki zaostajajo za tri točke.
0'
  Točke bi Haložanom torej prišle še kako prav. Ne le, da bo vsaka še kako pomembna v boju z Rudarjem, danes lovijo prav poseben mejnik. Z novo točko bi vstopili v družbo 23. slovenskih ekip, ki so v slovenski prvi ligi presegli mejo 100. točk.
0'
  Na drugi strani Mariborčani danes še ne bodo potrdili novega naslova državnih prvakov, saj so Celjani pred nekaj urami vendarle premagali nogometaše Radomelj.
0'
  Predčasne veselice, ki so jo pripravljali mariborski navijači torej ne bo, kljub temu pa se bodo množično udeležili gostovanja v Halozah. #ZAvMB
0'
  Zaradi zmage Celjanov, v vijoličastem taboru še ne bodo proslavljali že 13. naslova prvakov. #ZAvMB
0'
  Mariborski trener Ante Šimundža danes ne more računati na Petra Stojanoviča, pri domačih bosta manjkala Toni Datkovič in Sanin Muminovič. #ZAvMB
0'
  Pa poglejmo še obe enajstreici...
0'
  Maribor: Handanovič, Janža, Šuler, Rajčevič, Mejač, Sallalich, Derviševič, Mertelj, Ibraimi, Volaš, Tavares. #ZAvMB
0'
  Zavrč: Čubič, Antič, Đukič, Bogdan, Novoselec, Kelenc, Polič, Cvek, Matjašič, Kiš, Zorko. #ZAvMB
0'
  Glavni sodnik bo Dejan Balažič, kateremu bodo pomagali Gregor Rojko, Mitja Podobnik ter Boris Tošeski. #ZAvMB
0'
  Glavni akterji so že na igrišču...
0'
  Završka tribuna bo danes premajhna za vse ljubitelje nogometa. #ZAvMB
1'
1'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Sintayehu Sallalich. Utrpel ga je Lovro Cvek.
3'
  Streljal je Sebastijan Antič, a mimo vrat.
5'
  Obetavna priložnost za domače, a je Kiš nastreljal soigralca Zorka.
8'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Rok Zorko. Utrpel ga je Amir Derviševič.
11'
  Tudi kakšnih 150 organiziranih navijačev (Viole) skrbi za podporo nogometašev v vijoličastem. #ZAvMB
15'
  Za zdaj še brez pravih priložnosti...
15'
  Streljal je Amir Derviševič, a mimo vrat.
18'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Bojan Đukič. Utrpel ga je Marcos Morales Tavares.
18'
  Ibraimi je poslal nevaren predložek v domači kazenski prostor, kjer pa se osamljeni Dalibor Volaš ni najbolje znašel.
20'
  Zavrč ima udarec iz kota.
20'
24'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Sintayehu Sallalich. Utrpel ga je Jure Matjašič.
25'
  Sintayehu Sallalich je sprožil z roba kazenskega prostora, a naravnost v Čubiča.
26'
29'
30'
30'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Dalibor Volaš. Utrpel ga je Hrvoje Čubič.
31'
  S preigravanjem se je izkazal Sallalich, ki je v nadaljevanju podal do Agima Ibraimija, ta pa je meril preko vrat.
36'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Sebastijan Antič. Utrpel ga je Aleš Mertelj.
36'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Bojan Đukič. Utrpel ga je Dalibor Volaš.
36'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Ivan Novoselec. Utrpel ga je Sintayehu Sallalich.
37'
  S težkega položaja je streljal Marcos Morales Tavares, ki je bil nenatančen.
41'
  Odlično posredovanje Handanoviča pred Kišem izven kazenskega prostora.
41'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Polič. Utrpel ga je Dalibor Volaš.
42'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Ivan Novoselec. Utrpel ga je Erik Janža.
42'
  Prekinitev zaradi poškodbe Janže...
43'
  JAnži še nudijo zdravniško pomoč, igra pa se med tem že nadaljuje.
43'
  Kakšna priložnost za Zavrč! Matjašič je lepo zavrnil žogo do Lovra Cveka, ki je skakšnih 13. metrov neoviran poslal žogo mimo vrat.
45'
45'
  Streljal je Dejan Polič, a mimo vrat.
45+1'
45+1'
  Ivan Novoselec je dobil rumeni karton.
45+1'
  Nevaren poiskus Sintayehu Sallalicha, a je žoga prav tako končala mimo vrat.
45+3'
45+3'
  V precej dinamičnem prvem polčasu, pred prepolno završko tribuno, so si več priložnosti priigrali gostje. A najnevarnejša je vendarle pripadla haloškim nogometašem. Zapravil jo je Lovro Cvek.
46'
47'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Marcos Morales Tavares. Utrpel ga je Lovro Cvek.
47'
  GOOOL! Močno podajo Kelenca po tleh, je z drsečim štartom v gol pretvoril Rok Zorko!
49'
52'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Mertelj. Utrpel ga je Tomislav Kiš.
52'
  Aleš Mertelj je dobil rumeni karton.
53'
  GOOOL! Lepo akcijo Ibraimija ter Volaša je z izenačujočim golom zaključil Sintayehu Sallalich, ki se je sam znašel pred domačim vratarjem!
56'
  Neodločno posredovanje Šulerja bi kmalu kaznoval Rok Zorko, a je vratar Handanovič z nogo še preprečil njegovo namero.
56'
59'
  Odličen uvod v drugi polčas!
60'
61'
  GOOOL! Preobrat v Zavrču! Odličen predložek Ibraimija do Daliborja Volaša, ki je žogo brez težav iz bližine pospravil v završko mrežo!
63'
  To je že 10. zadetek Daliborja Volaša. #ZAvMB
63'
64'
  Menjava: iz igre Doris Kelenc, v igro Karlo Težak.
65'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Jure Matjašič. Utrpel ga je Erik Janža.
66'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Mertelj. Utrpel ga je Karlo Težak.
72'
  Menjava: iz igre Jure Matjašič, v igro Mateo Monjac.
74'
75'
75'
  Streljal je Aleksander Rajčevič, a mimo vrat.
76'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Polič. Utrpel ga je Agim Ibraimi.
78'
  Po podaji Janže, je Marcos Morales Tavares le za malo zgrešil cilj.
79'
  GOOOL! Marcos Morales Tavares popravnega izpita ni zapravil in že v naslednjem napadu izkoristil podajo Volaša za povišanje rezultata.
81'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Agim Ibraimi. Utrpel ga je Dejan Polič.
81'
  Streljal je Tomislav Kiš, a mimo vrat.
82'
  Menjava: iz igre Sintayehu Sallalich, v igro Damjan Bohar.
83'
  Menjava: iz igre Tomislav Kiš, v igro Blaž Dobaj.
84'
  Damjan Bohar v prepovedanem položaju.
84'
  Menjava: iz igre Dalibor Volaš, v igro Luka Zahovič.
85'
  Menjava: iz igre Marcos Morales Tavares, v igro Jean-Philippe Mendy.
85'
87'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Sebastijan Antič. Utrpel ga je Luka Zahovič.
87'
  Sebastijan Antič je dobil rumeni karton.
89'
  Karlo Težak je dobil rumeni karton.
90'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Jean-Philippe Mendy. Utrpel ga je Ivan Novoselec.
90+3'
  Derviševič je z globinsko podajo zaposlil Luko Zahoviča, ki je sam stekel pred vratarja Čubiča, a je slednji iz dvoboja odšel kot zmagovalec.
90+5'
  Luka Zahovič je dobil rumeni karton.
90+5'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Luka Zahovič. Utrpel ga je Bojan Đukič.
90+5'
90+5'
  Izjemen drugi polčas je naposled odločil zmagovalca. Kljub temu, da so uvodoma domačini uspeli povesti preko Zorka (ta je zadel že na drugi zaporedni tekmi), so favorizirani nogometaši Maribora uspeli preobrniti rezultat, s čemer so se spravili v položaj, ko jih le še točka loči od novega naslova.