8. krog |  Maribor, Ljudski vrt |  13.09.2014 ob 16.00  | Prenos: Planet

2 : 0

Krka

Sodniki: Drečnik Davor (glavni sodnik), Bezjak Janez (1. pomoč), Skok Aleš (2. pomoč) , Glažar Roman (4. sodnik)
1 Rumeni kartoni 3

0'
  Prisrčen pozdrav iz Ljudskega vrta! Od 16-tih bomo spremljali tekmo osmega kroga v Prvi ligi Telekom Slovenije med Mariborom in Krko. #MBvKR
0'
  Na prvi tekmi v Mariboru po gostovanju v Glasgowu k udeležencu lige prvakov prihaja edini dolenjski prvoligaš. Krka je v zahtevnem položaju, le s tremi točkami in petimi zaporednimi porazi. Maribor po porazu v Domžalah potrebuje zmago, ni vajen smukanja po sredini lestvice. #MBvKR
0'
  Krka v osmih medsebojnih prvenstvenih tekmah še ni premagala Maribora. Dolenjci so vpisali tri neodločene izide, zadnjega leta 1994. V prejšnji sezoni so prvaki dobili vsa štiri srečanja. Razlika v zadetkih je bila 15:1! #MBvKR
0'
  O vlogi favorita ni za razpredati. Vijoličasti pravijo, da so storili miselni preklop po izjemnem evropskem uspehu, se pa njegove razsežnosti dnevno čutijo vsaj v klubskih pisarnah. Kriteriji UEFE za organizacijo tekem lige prvakov so visoki. Da jih dosegajo, morajo v Mariboru vlagati ogromno truda. #MBvKR
0'
  Krka je prišla na Štajersko brez pomembnih igralcev, ki sta pred dnevi prestopila prav v Maribor. Vratar Matko Obradović in mladi up Martin Kramarič danes še nista v postavi vijoličastih. #MBvKR
0'
  Največ skrbi v Ljudskem vrtu povzročata poškodbi Marka Šulerja in Petra Stojanovića. Ne zaradi današnje tekme, vijoličasta vrsta bi ju še bolj potrebovala v sredo proti Sportingu iz Lizbone v ligi prvakov. Zaradi poškodbe pri Mariboru danes bo igral tudi Agim Ibraimi. #MBvKR
0'
  Ante Šimundža se je odločil za naslednjo začetno enajsterico: Handanović, Filipović, Mejač, Sallalich, Tavares, Zahović, Vršič, Rajčević, Viler, Bohar, Arghus. Na klopi bo novi napadalec, Izraelec Biton. #MBvKR
0'
  Pri Krki je še naprej kaznovan Diallo, Miloš Rus zaupa tem igralcem: Pelin (novi vratar po odhodu Obradovića), Žugelj, Žižić, Buden, Fuček, Jurić, Ihbeisheh, Rašić, Welbeck-Maseko, Perić, Kastrevec. #MBvKR
0'
  Zaradi obilnega dežja, ki je vmes sicer prenehalo, bodo razmere za igro zahtevne. Še zdaleč ne prvič v tej "razmočeni" sezoni. #MBvKR
0'
  Glavni sodnik na stadionu pod Kalvarijo bo Davor Drečnik. Ob stranskih črtah mu bosta pomagala Janez Bezjak in Aleš Skok. Četrti sodnik bo Roman Glažar. #MBvKR
0'
  Karte za ligo prvakov so v Mariboru hitro dobile lastnike. Na razpolago je še dvajset kompletov, ki jih bodo lahko kupili izžrebani obiskovalci današnje tekme. #MBvKR
0'
  Ekipi se ogrevata, do tekme je še dvanajst minut.
1'
1'
2'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Luka Zahovič. Atraktiven udarec po udarcu Vilerja iz kota. Vratar Pelin na mestu. #MBvKR
2'
3'
  Luka Zahovič v prepovedanem položaju.
4'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Tomislav Jurič. Utrpel ga je Marcos Morales Tavares.
4'
  V Mariboru se je zjasnilo. Tudi igrišče je videti dobro.
6'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Aleš Mejač.
6'
  Izjemna priložnost! Krasna podaja Zahovića Mejaču v kazenskem prostoru. Njegov poskus z desetih metrov, z desne strani, je ustavila vratnica. #MBvKR
6'
8'
  Streljal je Željko Filipovič, a mimo vrat.
8'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Marcos Morales Tavares. Z roba kazenskega prostora, brani Pelin.
9'
  Velik pritisk vijoličastih.
10'
13'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Damjan Bohar.
13'
  Kakšna priložnost! Filipovič je izjemno našel Tavaresa, ki je prodrl po levi strani v kazenskem prostoru. Brazilec je podal pred gol do osamljenega Boharja, njegov udarec z osmih metrov je gostujoči vratar čudežno ubranil. #MBvKR
13'
13'
  Streljal je Marin Perič, a mimo vrat.
18'
  Silovitega pritiska so se gostje trenutno otresli.
18'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Danijel Rašič. Utrpel ga je Sintayehu Sallalich.
19'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Sintayehu Sallalich. To je bil udarec z velike razdalje. Pelin je žogo odbil, Zahović je ni uspel pospraviti v mrežo. #MBvKR
22'
22'
  GOOOL! Zadel je Luka Zahovič!
24'
  Vodstvo Maribora!!! Že šesti kot je izvajal Vršič, Zahović pa na prvi vratnici, ob dveh igralcih Krke, žogo z glavo preusmeril mimo Pelina. #MBvKR
24'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Nikola Žižič. Utrpel ga je Marcos Morales Tavares.
26'
26'
26'
27'
  Nikola Žižič je dobil rumeni karton. Razlog je bil prerivanje v kazenskem prostoru.
28'
  Streljal je Josip Fuček, a mimo vrat.
29'
  Gostje občasno kombinirajo na mariborski polovici. Nenatančni udarci z razdalje so največ, kar jim uspeva.
30'
  Krka ima udarec iz kota.
30'
  Streljal je Nana Addo Welbeck-Maseko, a mimo vrat.
33'
  Streljal je Žiga Kastrevec, a mimo vrat.
34'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Vinko Buden. Utrpel ga je Marcos Morales Tavares.
38'
  Polčas z izjemno malo prekrški. Zelo korektna tekma.
39'
39'
  Drugi gol mladega Zahovića!!! V vlogi podajalca tokrat Sallalich, Zahović pa je z desnico s petnajstih metrov neubranljivo zadel levi zgornji kot. #MBvKR
41'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Sintayehu Sallalich. Utrpel ga je Nana Addo Welbeck-Maseko.
42'
  Zahović je najboljši strelec vijoličastih v tej sezoni. V prvenstvu je dosegel že pet golov. Zanimivo, vse v Ljudskem vrtu. #MBvKR
42'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Željko Filipovič. Utrpel ga je Marin Perič.
44'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Tomislav Jurič. Utrpel ga je Sintayehu Sallalich.
45+1'
  Minuta sodniškega dodatka v prvem polčasu.
45+2'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Tomislav Jurič. Utrpel ga je Luka Zahovič.
45+2'
45+2'
  Vijoličasti so na dobri poti, da dosežejo pričakovano zmago. V prvem delu so imeli izrazito prevlado in kup priložnosti. Dve je izkoristil osemnajstletni Zahović, ki se razvija v odličnega napadalca. #MBvKR
46'
46'
  Menjava: iz igre Gregor Žugelj, v igro Alen Vučkič.
47'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Vinko Buden. Utrpel ga je Aleš Mejač.
47'
  Vinko Buden je dobil rumeni karton.
48'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Luka Zahovič.
48'
  Še ena odlična priložnost! Tokrat Zahović ni izkoristil soočenja s Pelinom. Izvrstno podajo je prispeval Vršič. #MBvKR
49'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Luka Zahovič. Utrpel ga je Vinko Buden.
53'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Soares Bordignon Arghus. Utrpel ga je Marin Perič.
54'
  Streljal je Jaka Ihbeisheh, a mimo vrat. Brez nevarnosti za Handanovića.
55'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Marcos Morales Tavares. Utrpel ga je Tomislav Jurič.
55'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Dare Vršič. Utrpel ga je Jaka Ihbeisheh.
56'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Žiga Kastrevec. Utrpel ga je Soares Bordignon Arghus.
57'
  Streljal je Jaka Ihbeisheh, a mimo vrat.
59'
  Mirnejši drugi polčas. Doslej smo videli le priložnost Zahovića.
59'
59'
  Streljal je Tomislav Jurič, a mimo vrat. Udarec, ob katerem je bila Krka najbližje zadetku. Za las mimo desne vratnice. #MBvKR
62'
  Streljal je Sintayehu Sallalich, a mimo vrat. Na delu je bila naveza Viler, Bohar, Tavares, Sallalich. Izraelec je dolgo čakal, nato pa udaril visoko prek gola. #MBvKR
62'
  Menjava: iz igre Jaka Ihbeisheh, v igro Martin Šaban.
66'
  Rus je že opravil dve menjavi, Šimundža še čaka s prvo.
68'
  Vijoličasti nadzorujejo dogajanje.
68'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Damjan Bohar. Žogo je do Prekmurca spravil Vršič. Bohar je bil blizu zadetka, preprečil ga je Pelin. #MBvKR
68'
69'
  Menjava: iz igre Marcos Morales Tavares, v igro David Biton.
70'
  Biton, novi izraelski napadalec, prvič v vijoličastem dresu.
70'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil David Biton. Utrpel ga je Vinko Buden.
71'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil David Biton. Utrpel ga je Danijel Rašič.
72'
  Streljal je Aleš Mejač, a mimo vrat.
72'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Tomislav Jurič. Utrpel ga je Željko Filipovič.
74'
  Menjava: iz igre Luka Zahovič, v igro Jean-Philippe Mendy.
76'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dare Vršič. Na mestu Pelin.
77'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Soares Bordignon Arghus. Utrpel ga je Žiga Kastrevec.
77'
  Soares Bordignon Arghus je dobil rumeni karton.
77'
  Menjava: iz igre Tomislav Jurič, v igro Danijel Dežmar.
80'
81'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Marin Perič. Utrpel ga je David Biton.
83'
  Menjava: iz igre Željko Filipovič, v igro Aleš Mertelj.
84'
  Mariborčani želijo tekmo mirno končati. Ritem je pojenjal, Krka še naprej brez priložnosti.
86'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Marin Perič. Utrpel ga je Aleš Mejač.
87'
  Streljal je Aleš Mertelj, a mimo vrat.
87'
87'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Soares Bordignon Arghus.
87'
  Skoraj povišanje prednosti! Po podaji Vilerja iz kota, je dobro meril branilec Arghus. Pelin je žogo odbil v prečnik. #MBvKR
88'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Marin Perič. Najlepša priložnost gostov doslej. Poskus Perića z glavo je ustavil Handanović. #MBvKR
89'
90'
  Streljal je Martin Šaban, a mimo vrat.
90'
90'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Nana Addo Welbeck-Maseko. Utrpel ga je Sintayehu Sallalich.
90+1'
  Tri minute sodniškega dodatka.
90+1'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Jean-Philippe Mendy. Udarec z glavo je Pelin s težavo preusmeril v kot.
90+1'
90+2'
90+3'
  Martin Šaban je dobil rumeni karton.
90+3'
  Mariborčani se trudijo za tretji gol.
90+4'
90+4'
  Zanesljiva in pričakovana mariborska zmaga. Krka v Ljudskem vrtu ni imela možnosti, niti priložnosti. Prednost vijoličastih bi lahko bila še višja. Odločil je Luka Zahović. Pozdrav do prihodnjič!